NYXbroker
نیکس فارکس

بازیگران اصلی بازار فارکس

ایا بازار فارکس به دست بازیگران اصلی حرکت می کند ؟

بازیگران اصلی بازار فارکس به چه کسانی القاب می گردد؟ بازار فارکس به زبان ساده را می توان اینگونه بیان کرد بازاری پر از رقابت و همچنین می توان آن را بازار سود و ضرر نیز دانست. ورود به بازار فارکس قوانین و ضوابط خاصی را می طلبد و اگر ندانیم که چگونه به بازار فارکس وارد شویم نمی توانیم به آنچه که انتظارش داریم از بازار فارکس دست یابیم. این مقاله که کاری از تیم تحلیلی بروکر نیکس می باشد گذری خواهد داشت بر بازیگران اصلی بازار فارکس، آنها که نبض بازار در دست آنهاست! توصیه می کنیم این مبحث را از دست ندهید و تا انتها با ما باشید.
بازیگران بازار فارکس و یا به عبارتی بازیگران اصلی بازار فارکس قواعد بازی را به خوبی می دانند و چون قدرتمند می باشند قادرند بازار را به سمت و سویی که می خواهند سوق دهند.
بازار فارکس امروز نیازمند دانش و علم به روز دنیای معامله گری است. در ادامه خواهیم دید که اداره کنندگان بازار فارکس امروز چه کسانی هستند؟ و آیا این بازیگران شکست می خورند؟ همینطور بازار فارکس در ایران را بررسی خواهیم کرد.

فهرست مطالب

بزرگترین بازیکنان فارکس چه کسانی هستند؟

چه کسی بازار فارکس را اداره می کنند؟

شرکت کنندگان عمده بازار چه کسانی هستند؟

چه چیزی بیشترین تاثیر را در بازار فارکس دارد؟

آیا بازیگران اصلی بازار فارکس شکست می خورند؟

بزرگترین بازیکنان فارکس چه کسانی هستند؟

تا اواخر دهه  1990 فارکس مربوط به عده ای خاص بود!

شرط اولیه ورود به بازار فارکس برای معامله این بود که حدود ده تا پنجاه میلیون دلار برای شروع باید داشته باشید.

فارکس در ابتدا قرار بود تنها توسط بانکداران و مؤسسات بزرگ مورد استفاده داشته باشد نه همه مردم.

با این وجود به دلیل ظهور اینترنت، در بازار فارکس امروز، بروکرهای فارکس آنلاین اکنون می توانند انواع حساب های معاملاتی را به معامله گرانی چون ما ارائه دهند. بازار فارکس در ایران نیز با توجه به مسائل تحریم، بیشتر در خارج از ایران توسط بروکرها به علاقمندان ارائه خدمات می کنند.    

اجازه دهید کمی عمیق‌تر کاوش نماییم تا متوجه شویم این افراد دقیقاً چه کسانی می باشند؟

برای شما بسیار ضرورت دارد که به عنوان یک معامله گر بدانید که ماهیت بازار فارکس و همینطور اینکه بازیگران اصلی بازار فارکس و بزرگترین بازیکنان فارکس چه کسانی هستند؟ را درک نمایید.

 بانک ها : از جمله مهمترین بازیگران اصلی بازار فارکس  به حساب می آیند . از آنجا که بازار نقدی فارکس غیرمتمرکز می باشد، لذا بزرگترین بانک های سراسر دنیا هستند که نرخ ارز را مشخص می کنند. از دیگر بازیگران اصلی بازار فارکس می توان به شرکت های بزرگ تجاری اشاره کرد و همینطور دولت ها و بانک های مرکزی را نیز می توان در زمره بازیگران اصلی بازار فارکس نام برد.

 

بازیگران بازار فارکس

چه کسی بازار فارکس را اداره می کنند؟

 در این قسمت از مقاله بازیگران اصلی بازار فارکس خواهیم دید که چه کسی بازار فارکس را اداره و کنترل می کند؟

بازیگران بازار فارکس را چنانچه در بالا تر هم عنوان کردیم بانک ها می باشند که بازار ارز را در اختیار و کنترل خود دارند. چنانچه می خواهید بدانید که چگونه معامله کنید، باید بدانید که بانک ها بازارهای فارکس را کنترل می کنند. در ابتدا ورود به بازار فارکس بسیار هیجان زده هستیم. شاید تمامی  شاخص‌ها و استراتژی‌های متفاوت را بیاموزیم و امتحان کنیم و بسیار مطالعه کنیم و اینکه چقدر سرمایه برای معاملات فارکس داشته باشیم و چگونه به بازار فارکس وارد شویم؟ همه این موارد بسیار عالی و لازم است.

به نظر معامله کردن در فارکس آسان می آید چرا که همواره شنیده ایم که بازار فارکس به زبان ساده بسیار در دسترس و سودده است.

 در آغاز با یک حساب کوچک شروع می کنیم و ممکن است برنده  چند معامله خوب هم باشیم و از خوشی سرمست شویم. ولی با گذشت زمان، رفته رفته متوجه می شویم که چقدر نمی‌دانیم! سپس شروع به اشتباهاتی میکنیم که علت 95% شکست معامله گران را تشکیل میدهد براستی مشکل کجاست؟! کتاب‌های مطالعه شده و ویدیوهای آموزشی دیده شده…. ناامید نباشید شما کارتان را به خوبی و درستی انجام داده اید اما آنچه  که شما نمی دانید این است که بانک‌ها  بازیگران اصلی بازار فارکس هستند که بازار را کنترل می‌کنند و هدایت کننده گان اصلی حرکات ناگهانی قیمت که به گونه ای تمام معاملات شما را بهم می ریزند!

 

شرکت کنندگان عمده بازار چه کسانی هستند؟

در ادامه گفتگو در خصوص بازیگران اصلی بازار فارکس  در این بخش خواهیم دید که شرکت کنندگان و یا به نوعی از آنان که به نوعی بازیگران بازار فارکس نام برده می شود که شرکت کنندگان عمده بازار می باشند سخن خواهیم گفت که عبارتند از:   

  • بانک ها یا بازارسازان

بانک‌هایی که غالبا جهت حمایت اقتصاد کشور را با انتقال ارز از دوره‌ای به دوره دیگر جهت رفع نیازهای آینده یک کشور بر عهده دارند.

  • بروکرهای ارز

که به عنوان یک واسطه بین دو طرف عمل می کنند تا نیازهای مربوطه خود را برآورده کنند. از آنجایی که آنها به عنوان پل ارتباطی مابین خریداران و فروشندگان ارز کار می کنند، هزینه ها را فقط در قالب کارمزد دریافت می نمایند.

  • بانک های مرکزی 

جهت حفظ توان مالی و ثبات تراز پرداخت‌های یک کشور، عرضه پول داخلی، نرخ بهره و همچنین میزان تورم، در بازارهای ارز مداخله می نماید تا از عدم تعادل قیمت‌های تبدیل ارز جلوگیری نمایند.

  • شرکت های تجاری 

 یکی دیگر از بازیگران اصلی بازار فارکس که می توان نام برد می باشند. آنها در بازار شرکت می کنند  تا نیاز خود را با پرداخت ارزهای  خارجی جهت واردات کالاها، کالاها و خدمات برآورده سازند.

 

چه چیزی بیشترین تاثیر را در بازار فارکس دارد؟

در این بخش از صحبت ما در خصوص بازیگران اصلی بازار فارکس به این موضوع خواهیم پرداخت که چه چیزی بیشترین تاثیر را در بازار فارکس دارد؟

بازیگران اصلی بازار فارکس در این بازار که یک بازار جهانی واقعی است و در آن خریداران و فروشندگان از تمام گوشه و کنار دنیا هر روزه در معاملات تریلیون دلاری آن شرکت می نمایند حضور دارند. 

این حقیقت که معامله ارز خارجی به یک چنین فعالیت جهانی تبدیل شده است به این مفهوم می باشد که رخدادهای اقتصاد کلان در همه جا نقش مهمی را ایفا می کنند.

عواملی مانند تورم، بیشترین اثرگذاری را بر بازارهای فارکس دارد.

بازارهایی چون سهام، اوراق قرضه، کالاها و سایر بازارهای سرمایه نیز اثر زیادی بر نرخ ارز و در نتیجه بازار فارکس دارند.

 کسری و مازاد تجاری نیز نقشی حیاتی در بازارهای فارکس اعمال می کنند. 

اخبار سیاسی نیز برای معامله گران فارکس می تواند مهم باشد، به ویژه زمانی که نتایج غیر منتظره رخ می دهد.

 

آیا  بازیگران اصلی بازار فارکس شکست می خورند؟

بعد از تمام آنچه که گفتیم ببینیم که آیا این بازیگران اصلی بازار فارکس که گردانندگان اصلی بازار می باشند آیا شکست می خورند؟ 

بعضی  از اشتباهاتی که می تواند باعث شود که تریدرها  از دستیابی به اهداف سرمایه گذاری خود باز بمانند را در این بخش توضیح می دهیم.

 بزرگترین بازار مالی دنیا،  بالغ بر بیش از شش تریلیون دلار حجم معامله روزانه می باشد. تعداد بالایی از تریدرها و به همان دلایلی که سرمایه گذاران در سایر طبقات دارایی دچار ضرر و شکست می شوند، شکست می خورند. 

عوامل خاصی که مربوط به ارزهای معاملاتی می باشد و می تواند باعث آن شود که برخی از معامله گران انتظار بازده سرمایه گذاری بیشتر از آنچه که بازار می تواند به طور مداوم ارائه دهد داشته باشند.

برخی از اشتباهات می تواند معامله گران را از دستیابی به اهداف سرمایه گذاری خود باز دارد.

اما میزان این شکست در مورد بازیگران اصلی بازار فارکس رقم پایین تری خواهد داشت چرا که کنترل حرکات قیمتی در دستشان می باشد و قادرند بازار را به سویی که تمایل دارند سوق دهند. 

 

سخن پایانی

 بازیگران اصلی بازار فارکس را با یکدیگر بررسی کردیم. برای درک بهتر اینکه بدانیم چگونه به بازار فارکس وارد شویم باید بدانیم کجا ایستاده ایم و در چه عرصه ای قرار است به رقابت و فعالیت بپردازیم؟ و همینطور بازیگران اصلی بازار فارکس را چه کسانی تشکیل می دهند؟

بازار فارکس به زبان ساده بازار فرصتهاست و همه با این تصور که به محض ورودشان به بازار درهای سود به رویشان گشوده می شود وارد فارکس می شوند غافل از اینکه بازیگران اصلی بازار فارکس می توانند با استفاده از نفوذی که دارند، سمت و سوی بازار را مشخص نمایند.   

به وضعیت بازار فارکس در ایران نیز اشاره کردیم که به دلیل تحریم علاقمندان این نوع فعالیت در خارج از ایران حساب معاملاتی افتتاح می کنند و شروع به فعالیت می کنند.

با امید به آنکه آنچه را که در این مبحث بیان شد مورد توجه و عنایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. تجربیات و دیدگاهتان را با ما به اشتراک گذارید. همچنین جهت استفاده از خدمات مشاوره و افتتاح حساب رایگان از طریق چت آنلاین با بروکر نیکس تماس بگیرید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications