NYXbroker
نیکس فارکس

فدرال رزرو

فدرال رزرو چیست ؟ چه کارهای را انجام میدهد ؟ معرفی مالک بانک Federal reserve

فدرال رزرو را می شناسید؟ چقدر با سیستم بانک مرکزی کشور آمریکا آشنایی دارید؟ فدرال رزرو به مجموع شعب بانک مرکزی آمریکا گفته می شود که بزرگترین آن در نیویورک واقع شده است که بیشتر از 50 درصد دارایی های Federal reserve را در اختیار دارد.
مباحثی که در این مقاله که به همت تیم تحقیقاتی بروکر نیکس جمع آوری شده است به آن می پردازیم عبارتند از: نرخ بهره بانکی در آمریکا، رئیس بانک مرکزی آمریکا، نرخ سود سپرده بانکی در آمریکا و نتیجه جلسه فدرال رزرو آمریکا
سیستم بانک مرکزی آمریکا در 23 دسامبر سال 1913 با تصویب قانون برای این سیستم ایجاد شد و دلیل اصلی ایجاد آن یک سری نگرانی ها و اضطرابهای مالی (به ویژه در سال 1907) بوده که باعث ایجاد ایده کنترل مرکزی سیستم مالی و بانکی با هدف کاهش دادن سطح نگرانی های مالی شد.

فهرست مطالب

Federal reserve چیست؟

مالک بانک Federal reserve کیست ؟

رئیس فدرال رزرو کیست؟

بانک های تشکیل دهنده فدرال رزرو

اختیارات بانک فدرال رزرو

تاثیر گزارش فدرال رزرو در بازار مالی فارکس ؟

تاثیر نرخ بهره بین بانکی (شبانه) بر روی دلار؟

نحوه معامله در فارکس با توجه به تصمیمات فدرال رزرو ؟

Federal reserve چیست؟

در طی سالها، رخدادهایی از جمله رکود اقتصادی بزرگ که در سال 1930 پیش آمد، همچنین  رکود بزرگ دیگری در سال 2000 منجر به گسترش نقشها و مسئولیتهای سیستم فدرال رزرو شد

کنگره آمریکا سه هدف پایه ای و مهم را برای سیاستهای پولی تعیین کرد:

  • افزایش اشتغال زایی در وهله اول 
  • تثبیت کردن  قیمت ها در گام بعدی
  • همچنین نرخ بهره بانکی در آمریکا

 دو هدف اول به عنوان دستور دوگانه عنوان می شود. دامنه حوزه مسئولیتهای Fed در طی سالیان گسترش یافته است و شامل نظارت و تنظیم بر کار بانکها، حفظ ثبات در سیستم مالی کشور و همچنین ارائه دادن خدمات مالی به نهادهای سپرده گذاری دولت آمریکا و همینطور موسسات رسمی در خارج از آمریکا می باشد. این موسسه همچنین تحقیقات اقتصادی انجام می دهد ونشریات متعددی نیز ارائه داده است.

مالک بانک Federal reserve کیست ؟

این سیستم بانکی در مالکیت هیچکس نمی باشد و شخص خاصی مالک آن نیست  چنانچه قبلا هم گفته شد این سیستم  در سال 1913 ایجاد شد تا به عنوان بانک مرکزی کشور آمریکا شروع به فعالیت نماید.

 شورای حکام که در واشنگتن دی سی وجود دارد نماینده  دولت فدرال است و به کنگره گزارش کار می دهد و مستقیماً پاسخگو می باشد.

این قانون در سال 1913 تصویب شد.  بانک مرکزی آمریکا دارای چند بخش مهم است: 

  1. یکی از بخشهای مهم بخش هیئت مدیره مرکزی است
  1. بخش مهم دیگر شورای حکام فدرال رزرو می باشد
  2. ساختار عملیاتی که غیر متمرکز می باشد و متشکل شده از از 12 بانک 

این هیئت – که توسط رئیس جمهور تعیین شده و توسط سنا به تایید رسیده است. وظیفه ای که دارد این است که راهنمایی های کلی برای سیستم بانکی(Federal reserve) ارائه می دهد و بر 12 نواحی  بانکی نظارت دارد.  اما برخلاف بسیاری از نهادهای دیگر، از بودجه کنگره تأمین نمی گردد.

رئیس فدرال رزرو کیست؟

جروم پاول در سال 2018 به عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا برای یک دوره چهار ساله منصوب شد. دو تا فوریه سال 2022 در این سمت باقی خواهد ماند. رئیس بانک مرکزی آمریکا

تا پیش از آن به عنوان وکیل و بانکدار در شهر نیویورک مشغول به کار بوده است.

 وی همچنین به عنوان رئیس کمیته بازار آزاد فدرال که  اصلی ترین نهاد سیاست گذاری پولی سیستم می باشد نیز فعالیت دارد.

پاول متولد واشنگتن است. وی فارغ التحصیل رشته سیاست در مقطع کارشناسی در سال 1957 از دانشگاه پرینستون می باشد همچنین در سال  1979 مدرک حقوق خود را از دانشگاه جورج تاون گرفت. 

او با عنوان دستیار وزیر و معاون وزیر خزانه داری زمان ریاست جمهوری جورج اچ دبلیو کار می کرد. به عنوان مسئول سیاستگذاری در مورد نهادهای مالی، بازار بدهی خزانه داری و مناطق مرتبط با آن بود.

بانک های تشکیل دهنده فدرال رزرو

 چگونگی ساختار و عملکرد 12 بانک فدرال رزرو و همینطور 24 شعبه آنها  که بازوهای فعال سیستم می باشند را بررسی می کنیم.

هر بانک ذخیره در محدوده جغرافیایی یا ایالت مختص به خود فعالیت می کند.

بر اساس قانون سیستم بانکی فدرال، هر کدام از این 12 بانک ذخیره به طور جداگانه تاسیس شده اند و دارای هیئت مدیره ای متشکل از 9 عضو می باشد.

بانکهایی که  عضو این سیستم هستند سهام خود را در بانک رزرو ناحیه خود نگهداری می کنند و شش نفر از 9 مدیر بانک ذخیره را نیز انتخاب می کنند.

 سه مدیر باقی مانده  را نیز شورای حکام منصوب می کند.

 بیشتر بانک های ذخیره حداقل یک شعبه را دارند و هر شعبه نیز هیئت مدیره خاص خود را دارد. مدیران شعب هم توسط بانک ذخیره یا شورای حکام تعیین می گردند.

اختیارات بانک فدرال رزرو

به دلیل اینکه بزرگترین بانک مرکزی ایالات متحده  می باشد . مسئول نظارت و بررسی بر کار بانک های بزرگ کشور را انجام می دهد .

همچنین اجرای سیاست های پولی نیز از دیگر اختیاراتی است که این بانک دارد. همچنین مسئول ارائه  خدمات مالی به دولت ایالات متحده نیز می باشد. در ضمن ثبات بخشیدن به  سیستم مالی و ارتقا دادن آن از دیگر وظایف این بانک است.

 

این بانک چهار وظیفه اصلی بر عهده دارد:

مدیریت تورم از مهمترین عملکرد بانک مرکزی است. اینکه اطمینان بدهد که نرخ بهره بانکی در آمریکا در طول زمان معتدل باقی بماند.

نظارت بر سیستم بانکی، این بانک بر بزرگترین بانک های کشور نظارت دارد و قوانینی در جهت حمایت از مصرف کننده وضع می کند. 

حفظ ثبات سیستم مالی و محدود کردن بحران های احتمالی از دیگر وظایف این بانک است.

تاثیر گزارش فدرال رزرو در بازار مالی فارکس ؟

بازارها عمدتا از طریق اطلاعات ارائه شده توسط قیمت دارایی ها بر سیاست های پولی تاثیر می گذارند. 

یکی از مهمترین مسئولیت های FED تعیین نرخ هدف صندوق های فدرال است ، به مفهوم نرخ بهره ای که بانک ها برای وام های یک شبه از یکدیگر دریافت می نمایند.

 نرخ هدف صندوق های فدرال به عنوان یک شاخص  برای بسیاری از نرخ های بهره کوتاه مدت مانند نرخهای مورد استفاده برای حسابهای پس انداز ، حسابهای بازار پول و اوراق کوتاه مدت عمل می کند. نرخ هدف همچنین به عنوان پایه ای برای نرخ اصلی در نظر گرفته می شود و عمل می کند. FOMC یا (کمیته بازار آزاد فدرال) به عنوان  زیر مجموعه این سیستم در هر نشستی که برگزار می کند بر روی سه شاخص با اهمیت مانور میدهد که عبارتند از:

 شاخص نرخ تورم

شاخص دوم که شاخص بیکاری و اشتغال است

سومین شاخص، تولید ناخالص داخلی 

لذا نتیجه جلسه فدرال رزرو امریکا بسیار تاثیرگذار است.

تاثیر نرخ بهره بین بانکی (شبانه) بر روی دلار؟

 بالاتر گفته شد که نتیجه جلسه فدرال رزرو امریکا بسیار مهم است.  این بانک جهت تحریک اقتصاد نرخ هدف را کاهش می دهد. چنانچه نرخ بهره پایین باشد ، فرض بر این است که مصرف کنندگان می توانند بیشتر وام بگیرند که نتیجه آن هزینه بیشتر است. مثلا اگر نرخ سود وام خودرو کاهش یابد ، وام مسکن  و یا کارت های اعتباری، نتیجه آن در دسترس بودن بیشتر برای مصرف کنندگان است.

 کاهش نرخ بهره بانکی در آمریکا غالبا ارزش دلار را در برابر ارزهای دیگر تضعیف می کند.  تضعیف دلار منجر به افزایش تمایل خریداران به خرید کالاهای ساخت آمریکا می شود و شاخص اشتغال افزایش می یابد

از طرف دیگر، اگر قیمت مصرف کننده به سرعت در حال افزایش یافتن  باشد (تورم) شکل می گیرد

لذا فدرال با افزایش نرخ هدف، پول  برای وام گرفتن گرانتر می شود و چون  دریافت وام سخت تر است. مردم کمتر وام می گیرند. که نتیجه اش کند شدن رشد اقتصادی و تورم  است

نحوه معامله در فارکس با توجه به تصمیمات فدرال رزرو ؟

معامله گران اغلب به دنبال سرنخ ها و راه هایی برای تعیین نرخ بهره بانکی در آمریکا

 و تجزیه و تحلیل و پیش بینی اقتصادی این بانک  هستند. اعضای این بانک به طور منظم در حال انجام تحقیقات اقتصادی هستند، سخنرانی می کنند نشست برگزار می کنند و در مورد تورم و بیکاری که دو شاخص مهم اقتصادی هستند بحث و بررسی می کنند. که این امر می تواند مبین وضعیت اقتصادی یک کشور باشد. جمع آوری همه این اطلاعات می تواند برای مصرف کنندگان، اعم از سرمایه گذاران و معامله گران در هنگام تصمیم گیری در مورد و سرمایه گذاری بسیار مفید باشد.

بنابراین برای داشتن یک تجارت موفق معامله گران فارکس باید اخبار مربوط به بانک آمریکا مرکزی را پیگیر باشند.

سخن پایانی

فدرال رزرو Federal Reserve به مفهوم ذخیره فدرال را با هم بررسی از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دادیم. فدرال رزر بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا می باشد از دلایل بوجود آمدن آن، ارائه دادن یک سیستم پولی ایمن تر و منعطف تر همراه با ثبات بیشتر در کشور بود. اگر بخواهیم نرخ سود سپرده در آمریکا را بررسی کنیم،متوسط نرخ سود سپرده بانکی در آمریکا برای برخی حسابها %0.03 است.
همچنین متوسط نرخ سود سپرده بانکی در آمریکا برای حساب پس انداز در حال حاضر 0.06 درصد و همچنین متوسط ​​نرخ سود حساب بازار پول در حدود 0.09 % می باشد.
با امید به آنکه مقاله فدرال رزرو مورد عنایت شما خواننده عزیز قرار گرفته باشد، با اشتراک گذاری نظرات خود ما را در اراده هرچه بهتر مطالب جامع یاری کنید. همچنین مشاورین نیکس آماده پاسخگویی به سوالات و ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications