NYXbroker
نیکس فارکس

تجارت با هیکین اشی

چگونه با هیکین اشی تجارت کنیم ؟

تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) را تا چه حد می شناسید؟ موارد استفاده از تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) در کدام زمینه می باشد؟ اگر این موارد برای شما نا آشناست، پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله را که بروکر نیکس به شما تقدیم می کند همراه ما باشید. تا به پاسخ این سوالات برسید.
تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) در واقع نوعی استراتژی معاملاتی نامیده می شود و در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم و موارد ذیل را مورد بحث قرار خواهیم داد:
کندل های هیکین اشی
نمودار هیکین اشی
شاخص هیکین اشی
این مدل از معامله و تجارت این روزها بسیار رایج است و به دلیل سادگی آن بسیار مورد توجه معامله گران می باشد. اینکه چیست و چگونه کار می کند را با هم و گام به گام مورد بررسی قرار خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

هایکین اشی چیست و چگونه با آن تجارت می کنید؟

آیا هیکین اشی سودآور است؟

آیا هیکین اشی قابل اعتماد است؟

بهترین شاخص برای هایکن آشی کدام است؟

آیا معامله گران از heiken Ashi استفاده می کنند؟

هایکین اشی چیست و چگونه با آن تجارت می کنید؟

تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) را می توان یک نوعی از استراتژی دانست و در زمانهایی که حرکات قیمت پایداری ندارد می تواند مفید واقع شود. تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) بسیار ساده است. این استراتژی بسیار شبیه به نمودار کندل استیک یا همان شمعدان ژاپنی می باشد که از انواع نمودار در فارکس است، اما تفاوت هایی در روش ترسیم و محاسبات وجود دارد. 

این نمودار دارای تنظیمات خرید و فروش می باشد و بسیار مورد استقبال معامله گران می باشد. کندل های هیکین اشی با یکدیگر در ارتباط هستند، چرا که قیمتهای اولین و آخرین هر کندل با توجه به قیمتهای کندل قبلی محاسبه می گردد. در واقع قیمت هر یک از کندل های هیکین اشی متاثر از کندل ماقبل خود می باشد. اگر باز هم بخواهیم تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) را با شمعدان ژاپنی مقایسه کنیم باید بگوییم که نمودار هیکین اشی از سرعت پایین تری برخوردار است و در ارائه سیگنال تاخیر وجود دارد.

 

 

 

 

آیا هیکین اشی سودآور است؟

ببینیم که تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi)  می تواند سود آور باشد یا خیر؟ بررسی  نمودار هیکین اشی نشان می دهد که تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) در یک دوره طولانی می تواند سودآور باشد.  این استراتژی طراحی گشته تا نشان دهد که چگونه کندل های هیکن اشی برای معامله گرانی که در پی  فرصت های دنبال کردن روند می باشند می تواند مفید واقع شود.

 تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) مناسب برای استراتژی های کوتاه مدت از جمله معاملات روزانه یا نوسانی مناسب است. این اندیکاتور در هر بازاری قابل استفاده است فارکس، سهام و…

شاخص هیکین اشی در شناسایی روند به معامله گر کمک می کند تا در معاملات برنده شود. بنابراین تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) می تواند برای تریدرها سودآور باشد. باید گفت که پیروی از یک نوع استراتژی که دارای نوسانات زیاد در سودآوری باشد آسان نیست.

 

 

 

آیا هیکین اشی قابل اعتماد است؟

 تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) سر و صدای بازار را از بین می برد.  و لذا برای انجام معاملات، پیدا کردن سیگنال ها، همینطور دنبال کردن روندها، بسیار مناسب می باشد.  تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) یکی از اصلی ترین ابزاری است  که برخی از معامله گران از آن بهره می برند. می توان گفت که  برای تجارت همه جفت ارزها، به ویژه جفت های فرار از جمله GBPJPY و همینطور EURJPY بسیار مناسب و عالی می باشد.

تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) به عنوان یک شاخص قوی و قابل اعتماد برای معاملات روزانه و همچنین اسکالپینگ با بازه های زمانی کم  همچون 15 دقیقه، 5 و حتی 1 دقیقه مناسب می باشد. از سویی دیگر، جهت سوار شدن به روندهای بزرگ و مداوم در تایم فریم های بزرگ مانند روزانه و 4 ساعته نیز مناسب است.

 

 

 

 

بهترین شاخص برای هایکن آشی کدام است؟

تا اینجا تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) را از جهات مختلف بررسی کردیم. در این بخش خواهیم دید که اگر بخواهیم در تجارت با هیکین اشی (Heiken Ashi) آن را با یک اندیکاتور دیگری ترکیب کنیم بهترین گزینه کدام است؟ با توجه به آنکه این شاخص خود یک شاخص روند می باشد، بنابراین بسیار منطقی است که از سایر اندیکاتورهای روند برای تقویت سیگنال های آن استفاده نمایید.

 شاخص میانگین متحرک و سهموی SAR را می توان از جمله قابل اعتمادترین و همینطور کارآمدترین شاخص های روند دانست  که می توانند به شما در دریافت سیگنال تایید شده و قوی  کمک کنند. بنابراین شاخص هیکین اشی را با سایر اندیکاتورها ترکیب نمایید تا سیگنال های قوی تری را دریافت کنید.

نکته دیگری که جا دارد به آن اشاره شود این است که چنانچه قصد تغییر روند دارید در اینصورت باید از اندیکاتوری استفاده نمایید که می تواند تغییر جهت قیمت را مشخص کند، برای این منظور اندیکاتورهایی چون RSI، اندیکاتور MACD می توانند مفید واقع شوند. 

 

 

 

 

آیا معامله گران از heiken Ashi استفاده می کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه معامله گران بسیاری  تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) را ترجیح می دهند. چراکه این اندیکاتور در هر نموداری قابلیت استفاده دارد.   

این را باید بدانیم که تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) هم مانند هر اندیکاتور دیگری، دارای مزایا و معایبی می باشد اما توجه به این نکته ضرورت دارد که مزایای این اندیکاتور  بیشتر از معایب آن می باشد.

این اندیکاتور یکی از در دسترس ترین شاخص ها می باشد. نیاز پیکربندی خاصی ندارد. شما می توانید آن را در هر پلتفرم معاملاتی پیدا کنید. خواندن سیگنال های آن پیچیده نیست. هر تریدری، حتی یک معامله گر تازه کار، می تواند به راحتی با آن کار کند.

 Heikin-Ashi قادر است سیگنال های قوی به معامله گران ارائه دهد و یکی از قابل اعتمادترین اندیکاتورها می باشد چرا که فقط از حرکات تاریخی قیمت استفاده می کند که نتایج دقیقی را ارائه می دهد.

 

 

 

 

سخن پایانی

 تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi)  یک شاخص و ابزار معاملاتی مناسب و ساده به ویژه  برای معامله گران جدید می باشد،  کسانی که در کنترل احساسات خود مشکل دارند این اندیکاتور مناسب آنهاست. تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) به شما کمک می کند که صبور بمانید و تنها بر روی انجام یک تجارت سودآور متمرکز شوید.

با این وجود همانند هر شاخص و سیستم معاملاتی دیگری شما نیاز به آن دارید که نحوه استفاده از این اندیکاتور را نیز بیاموزید. برای گرفتن بهترین نتیجه،  شما می توانید هایکین آشی را اندیکاتورهای دیگر ترکیب کرده و نتیجه مناسب دریافت نمایید.

با امید به آنکه مطالب ارائه داد شده در زمینه  تجارت با هیکین اشی(Heiken Ashi) برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص بازارهای فارکس و ارز دیجیتال از طریق راههای ارتباطی از جمله چت آنلاین با بروکر نیکس تماس بگیرید. مشاورین ما  همواره در کنار شما هستند و در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications