NYXbroker
نیکس فارکس

بهترین سرمایه گذاری کم ریسک

بهترین سرمایه گذاری کم ریسک چیست ؟

بهترین سرمایه گذاری کم ریسک، موضوعی است که امروزه توجه بهترین سرمایه گذارها را به خود جلب کرده است. آمار ها نشان می دهد سرمایه گذاران معمولا به از دست دادن نسبت به به دست آوردن حساسیت بیشتری نشان می دهند، بنابراین به جای دنباله روی از سرمایه گذاری پرسود، امن ترین سرمایه گذاری ها را در نظر می گیرند.
آیا می دانید بهترین سرمایه گذاری کم ریسک در حال حاضر چیست؟ امن ترین سرمایه گذاری کدام است؟ سرمایه گذاری پرسود چیست؟ راههای افزایش سرمایه گذاری کدامند؟
هدف از سرمایه گذاری، افزایش سرمایه اولیه از طریق رشد قیمت سهام است، یعنی با رشد قیمت سهام سرمایه گذاری شده، سرمایه اولیه و درآمد سرمایه گذاران نیز افزایش پیدا می کند. در دنیای سرمایه گذاری راههای کم خطر و پرخطر وجود دارد. برخی از سرمایه گذاران سرمایه گذاری پرسود را در پی می گیرند در صورتی که چندان توجهی به ریسک ها ندارند. معمولا سرمایه گذاری های پرسود ریسک بیشتری نیز دارند. اما اغلب سرمایه گذاری حفظ سرمایه اولیه را اولویت می دانند و کسب سود را اولویت بعدی قرار می دهند، بنابراین به دنبال بهترین سرمایه گذاری کم ریسک هستند که در ادامه مطالب بیشتری در این باره و همچنین راههای افزایش سرمایه گذاری ارائه می شود.
شما می توانید نظرات خود در را در انتهای مقاله برای ما ارسال کنید و همچنین در صورت ایجاد هرگونه ابهام یا سوال می توانید با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

فهرست مطالب

کدام سرمایه گذاری کمترین ریسک از دست دادن پول را دارد؟

امن ترین چیزی که در حال حاضر روی آن سرمایه گذاری می شود چیست؟

بهترین سرمایه گذاری برتر و امن کدامند؟

کدام سرمایه گذاری کمترین ریسک از دست دادن پول را دارد؟

بهترین سرمایه گذاری کم ریسک، یک گزینه پیش روی سرمایه گذاران است. تمامی سرمایه گذاران در مسیر سرمایه گذاری با یک دوراهی مواجه می شوند، یکی از این راه ها به سرمایه گذاری های پر ریسک و دیگری به سرمایه گذاری های کم ریسک منتهی می شود. حساسیت سرمایه گذاران نسبت به سرمایه اولیه خود باعث می شود اغلب راه منتهی به سرمایه گذاری های کم ریسک را انتخاب کنند اما برخی افراد نیز ریسک پذیر هستند با اعتماد به نفس کامل به دنبال سرمایه گذاری پرسود و در عین حال پر ریسک می روند. 

منظور از بهترین سرمایه گذاری کم ریسک، آن نوع سرمایه گذاری می باشد که دارای حداقل ریسک از دست رفتن پول است. برای مثال در بازار فارکس، معامله گرانی که ریسک پذیر نیستند، دارایی های امن مانند دلار آمریکا یا فرانک سوئیس را در نظر می گیرند. زیرا این ارزها تاثیر پذیری کمتری از عوامل موثر بر ارزش یک ارز دارند. کم ریسک ترین سهام، سهام شرکت های بزرگ و بالغ با رشد و سودآوری پایدار هستند. این سهام که گاهی اوقات « چیپس آبی » نامیده می‌شود ، اغلب برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از پرتفوی خود هستند، از طریق رشد قیمت سهام، سود پرداخت می کنند. بنابراین این سهام یک گزینه برای بهترین سرمایه گذاری کم ریسک به شمار می رود. در ادامه به سرمایه گذاری های امن بیشتری اشاره می شود.

امن ترین چیزی که در حال حاضر روی آن سرمایه گذاری می شود چیست؟

در یک تعریف کلی از بهترین سرمایه گذاری کم ریسک می توان گفت که عبارت است از سرمایه گذاری بر روی امن ترین دارایی های موجود. منظور از دارایی های امن، دارایی هایی است که در برابر عوامل مختلف بازار که نوسان ایجاد می کنند، در امان هستند. البته امن ترین سرمایه گذاری به معنای نوسان صفر درصد نیست بلکه به این معناست که به تناسب، نوسان کمتری دارد. برای مثال بانک ها سی دی (گواهی سپرده) را ارائه می دهند و توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه می شوند، که آنها را به اندازه حساب پس انداز شما ایمن می کند. با این حال، باید وجوه خود را از سه ماه تا 60 ماه در حساب بگذارید. برداشتن آنها قبل از آن برای شما جریمه خواهد داشت، بنابراین یک سرمایه گذاری بلند مدت کم ریسک محسوب می شود. اما بهترین سرمایه گذاری کم ریسک و کوتاه مدت چیست؟ تقریبا می توان گفت سرمایه گذاری های کوتاه مدت همیشه پر ریسک هستند زیرا به دنبال افزایش سرمایه در مدت زمان کوتاهی هستند و بیشتر تحت تاثیر نوسانات قرار می گیرند. اوراق قرضه با سررسید کوتاه، وجوه بازار پول ، و گواهی سپرده با سررسید کوتاه، گزینه‌های خوبی برای بهترین سرمایه‌ گذاری کم ریسک در حال حاضر هستند، زیرا سررسید آن‌ها در چند ماه به جای چند سال می‌تواند انجام شود. با این حال، آنها ممکن است ارزشی در برابر تورم نداشته باشند، بنابراین اگر برای مدت زمان طولانی تری سرمایه گذاری می کنید، عاقلانه است که به دنبال سرمایه گذاری های دائمی بیشتری باشید. در سرمایه گذاری کوتاه مدت به مراتب خطر از دست رفتن سرمایه بیشتر است، ولی می توان با اصول و راههای افزایش سرمایه گذاری از جمله مدیریت ریسک، خطرات از دست رفتن سرمایه را کاهش داد.

بهترین سرمایه گذاری برتر و امن کدامند؟

از آنجا که اغلب سرمایه گذاران به دنبال بهترین سرمایه گذاری کم ریسک در حال حاضر هستند، ما در این بخش لیستی از این نوع سرمایه گذاری ها را آوردیم تا با کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، در صورت تمایل بتوانید سرمایه گذاری کم ریسک را تجربه کنید و راههای افزایش سرمایه گذاری را فرا گیرید. 

1 – اوراق قرضه خزانه : اوراق قرضه دولتی ارائه دهنده نرخ بهره از 0.09٪ تا 1.23٪ برای مدت زمان یک ماه است اما این ثبات به این معنی است که بازدهی اوراق قرضه ممکن است کمتر از بازدهی اوراق قرضه‌ای باشند که احتمال بازپرداخت بدهی آن‌ها کمتر است. اما جای هیچ نگرانی نیست زیرا طبیعتا بهترین سرمایه گذاری کم ریسک در دوره های کوتاه مدت مطرح نمی شود.

2 – اوراق قرضه شرکتی : اگر شما ریسک پذیر هستید و می خواهید بازدهی بیشتری داشته باشید، بدهی شرکتی بالا گزینه خوبی برای بهترین سرمایه گذاری کم ریسک می باشد. این اوراق به وسیله شرکت‌های معتبر منتشر می‌شود و بازدهی بالاتری را نسبت به حسابهای خزانه‌داری دارند. 

با اینکه اوراق قرضه شرکتی ایمنی نسبتا بالایی دارند، اما باز هم احتمال شکست در سرمایه گذاری تحت شرایط خاصی مانند بالا رفتن نرخ بهره وجود دارد.

3 – صندوق سرمایه گذاری متقابل : به عنوان یک گزینه مهم برای بهترین سرمایه گذاری کم ریسک، می توان صندوق های سرمایه گذاری مشترک بازار پول را معرفی کرد. حتی بهترين صندوق‌ های بازار پول اغلب بازدهی بدون سود ارائه می‌کنند.

جالب است بدانید صندوق های بازار پول، نقدینگی مطلق را ارائه می دهند : آنها عملاً هیچ نوسانی را تجربه نمی کنند و شما می توانید پول خود را در هر زمانی بیرون بکشید.

4 – مستمری ثابت : نوعی قرارداد مستمری است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد در ازای یکسری پرداخت ها در طول زمان، مبلغی را پیش پرداخت کنند. نکته حائز اهمیت این است که مستمری های ثابت به گونه ای مشابه گواهی سپرده عمل می کنند : شما موافقت می کنید که دسترسی خود به پول خود را برای مدت معینی قفل کنید، و در عوض نرخ بهره بالاتر از میانگین دریافت می کنید. 

5 – سهام ممتاز : رتبه پنجم بهترین سرمایه گذاری کم ریسک، سهام ممتاز است. در رابطه با نحوه عملکرد سهام ممتاز می توان گفت که این سهام به صورت ترکیبی از عملکرد اوراق قرضه و سهام عمل می کند : برخی از پتانسیل‌های قدردانی را که از سهام عادی دریافت می‌کنید،  ارائه می‌کند و در عین حال درآمد قابل اتکای اوراق قرضه را نیز فراهم می‌کند.

6 – سهام عادی با پرداخت سود سهام : فارغ از سهام ممتاز، سهام عادی هم یک گزینه نسبتاً مطمئن و مناسب برای افرادی است که دارای بازدهی بالاتری در این محیط با نرخ بهره پایین هستند و در لیست گزینه های امن ترین سرمایه گذاری قرار می گیرد. 

7 – صندوق های شاخص : سهام انفرادی، مانند سهام عادی و ممتاز یا اوراق قرضه، متنوع نیستند،یعنی تنها می توان سهام یا اوراق قرضه را از یک یا دو شرکت خریداری کرد که اصولا آنها را خیلی خطرناک می کند.

صندوق های شاخص نیز گزینه دیگر بهترین سرمایه گذاری کم ریسک هستند که امکان سرمایه‌گذاری مجزا در صدها سهام و اوراق قرضه را می دهد. این باعث می‌شود ریسک سرمایه گذاری شما تا حد زیادی کاهش یابد، در حالی که همچنان نرخ بهره یا سود بالا را ارائه می دهید.

سخن پایانی

بهترین سرمایه گذاری کم ریسک در حال حاضر، ذهن بسیاری از سرمایه گذاران را به خود مشغول کرده است. گزینه های امن ترین سرمایه گذاری فراوان هستند. تمام این گزینه ها نیز هرکدام دارای درجه ریسک خاصی هستند. در این مقاله یک لیست کلی حاوی گزینه های بهترین سرمایه گذاری کم ریسک را به شما ارائه دادیم. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ نوعی از سرمایه گذاری تضمین صد در صدی برای کسب سود و یا حفظ سرمایه اولیه را ندارد. شما می توانید با مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر از سرمایه گذاری های ارائه شده و همچین بهره گیری از تجربیات بهترین سرمایه گذارها، بهترین سرمایه گذاری کم ریسک را بیابید و با دانش و مهارت خود، سرمایه خود را افزایش دهید.

نظرات و پیشنهادات سازنده خود را برای ما ارسال کنید و همچنین در جهت رفع ابهامات خود، به مشاورین بروکر نیکس مراجعه کنید. 

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications