NYXbroker
نیکس فارکس

تریدر فارکس

افرادی که در بازارهای مالی به معامله میپردازند گفته می شود

تریدر فارکس به چه معناست؟ ما در این مقاله می خواهیم تریدر فارکس را مورد بررسی قرار دهیم. لطفا تا انتهای این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی بروکر نیکس نوشته شده با ما همراه باشید و جهت هرگونه مشاوره، آموزش با مشاورین ما تماس بگیرید.
تریدر فارکس چیست یا تریدر فارکس کیست و چه نقشی در بازار فارکس دارد؟ اساسا به چه کسی تریدر می گویند؟ و شغل تریدر فارکس چیست؟ چطور تریدر شویم؟ درآمد تریدر فارکس از کجاست؟ فارکس تریدینگ چیست؟ در مقاله تریدر فارکس به بررسی این قبیل سوالات می پردازیم.
چنانچه می دانید فارکس یک بازار جهانی و غیر متمرکز است توجه به حجم بالای معاملاتی که هر روزه در فارکس انجام می گیرد و شمار بالای خریداران و فروشندگانی که هر روزه میلیونها دلار از گوشه و کنار جهان وارد معامله میکنند آن را تبدیل به یک بازار جهانی کرده به همین دلیل شناخت جوانب این بازار نیازی است که بسیار احساس می شود. جنبه هایی از قبیل خرید، فروش، تبادل ارز
شرکت کنندگان اصلی که در این بازار مشارکت می کنند بانک های بین المللی هستند. مراکز مالی در جهان بصورت بیست و چهار ساعته بجز روزهای آخر هفته مشغول فعالیت هستند. بنابراین ترید در فارکس بسیار مبحث مهمی است و همچنین می خواهیم بدانیم که تریدرهای موفق فارکس و تریدر حرفه ای چگونه از این بازار بهره می برند؟

فهرست مطالب

تریدر کیست؟

ترید یا معامله چیست؟

تریدر موفق کیست؟

چطور به یک تریدر موفق تبدیل شویم؟

آموزش گام به گام تریدینگ

بهترین تریدر های فارکس

درآمد تریدر فارکس

سرمایه اولیه شغل تریدر فارکس

ریسک های تریدر فارکس

تریدر کیست؟

حتما این کلمه را زیاد شنیده اید. تریدر یک کلمه انگلیسی و از ریشه کلمه ترید آمده و ترید در فارسی یعنی تجارت و داد و ستد کردن

 اما تریدر فارکس کیست  ویا تریدر فارکس چیست ؟  به چه کسی تریدر می گویند؟

تریدر به فردی اطلاق می شود که در بازار های مالی با هدف کسب سود مشغول به فعالیت می باشد. این فعالیت هم می تواند برای خود شخص باشد و هم نماینده فرد یا موسسه  که بستر این فعالیت تریدر، بازارهای مالی می باشد که این بستر فعالیت میتواند بازارهای بورس، طلا و یا ارز دیجیتال باشد.به هر حال در دنیای امروز با توجه به نیاز جوامع روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار میشود و نگاه های بسیاری را متوجه خود ساخته

اما تریدر کیست؟  تریدر آن کسی هست که در این بازارهای مالی فعالیت می کند و هدف او کسب سود در این بازار است. تریدرها غالبا مواردی را مد نظر قرار می دهند.

 •  اینکه قیمت ها از چه الگویی پیروی می کنند.
 •  عرضه و تقاضای بازار به چه گونه ای است
 •  عامل دیگری که به آن استناد می کنند اخبار به روز دنیاست.

چنانچه تریدر با سرمایه خود ترید کند همه سود ناشی از ترید کردن به جیب خود تریدر خواهد رفت و چنانچه برای موسسه ای ترید انجام دهد در ازای انجام آن دستمزد دریافت می کند.  برای آنکه  از یک تریدر فارکس به یک تریدر حرفه ای فارکس تبدیل شوید تا انتها  این مقاله با ما باشید.

ترید یا معامله چیست؟

برای آنکه بدانیم تریدر فارکس کیست باید اول بدانیم که ترید چیست لذا در در این بخش به این سوال پاسخ می دهیم که ترید چیست؟ و شغل تریدر فارکس چیست؟ ترید قدمتی طولانی دارد و همواره از زمانهای دور با بشر بوده و در طول زمان شکل آن تغییر پیدا کرده و به شکل امروز آن درآمده در واقع هر چیزی قابل ترید کردن است .

در اینجا ذکر این توضیح را لازم میدانم که بین ترید و سرمایه گذاری تفاوت وجود دارد.سرمایه گذاران علاقه دارند در مدت طولانی تری سرمایه خود را نگه دارند. در حالی که تریدرها دوره کوتاه تری را انتخاب می کنند.ترید در عین آنکه در نظر بعضی افراد ساده وآسان می آید ولی در واقع بسیار پر خطر و پیچیده است.

حال می خواهیم بدانیم ترید در فارکس به چه معناست و تریدر فارکس به چه کسی گفته می شود؟

برای توضیح ترید در فارکس خوب است بدانید که تریدرها بر اساس توانایی های خود از تحلیل بازار استراتژی های مختلفی برای ترید دارند که مختصر به توضیح آنها می پردازیم:

اسکلپ کار : در این نوع استراتژی ترید در زمان بسیار کوتاه بین 5 تا 10 دقیقه و با سرعت بالا انجام می شود در واقع سرعت نقش اساسی در این نوع ترید و این نوع ترید بر اساس نوسانات بازار و در واقع موج سواری انجام میشود .

کوتاه مدت : در این نوع استراتژی ترید بین 1 تا 3 روز انجام می شود در این نوع استراتژی زمان کوتاه تری تریدر در این بازار بوده و زودتر به کسب سود رسیده و پوزیشن ها تعیین و تکلیف می شود .

میان مدت : در این نوع استراتژی ترید در بین 3 الی 1 یا 2 هفته انجام می شود.

بلند مدت : در این نوع استراتژی ترید امکان دارد تا 3 ماه هم به طول بیانجامد در برهه زمانی کوتاه اتفاق نمی افتد لذا مزیت آن این است که از نوسانات بازار که بعضا بطور آنی اتفاق میفتد در امان خواهد ماند.

در خصوص ترید مبحثی وجود دارد بنام کپی ترید فارکس (به مقاله کپی ترید مراجعه کنید) یکی از راههای میانبر که به شما کمک می کند تا با وجود تجربه و مهارت و زمان کم کار خود را به عنوان یک تریدر فارکس آغاز کنید کپی ترید فارکس است. به این طریق می توانید معاملات بازارهای مختلف از جمله فارکس را کپی کنید. برای کپی ترید فارکس نیاز دارید که یک تریدر فارکس معتبر پیدا کنید. البته باید نرم افزار کپی ترید را بر روی  پلتفرم ها راه اندازی نموده و سپس از سیستم کپی ترید استفاده نماید

تریدر موفق کیست

تریدر موفق کیست؟

برای آنکه بدانیم تریدر کیست؟  به چه کسی تریدر می گویند؟ و چگونه به یک تریدر موفق شویم. باید بدانیم که تریدرهای موفق فارکس چگونه ترید می کنند و اینکه چه عواملی را باید در نظر بگیریم.

افراد زیادی معامله گری را به عنوان شغل دوم یا به عنوان سرگرمی انتخاب می کنند. اکانت یا حساب خاصی را تهیه می کنند و شروع به ترید در بازارهای متفاوت می کنند.در این بین سود کمی عایدشان می شود در برخی موارد کمی هم متضرر می شوند.

 

از جمله عواملی که که یک تریدر فارکس باید در نظر بگیرد تا به یک تریدر حرفه ای فارکس تبدیل شوید. مهارت و قدرت تحلیل بالا می باشد که هردو از ابزار لازم برای یک تریدر حرفه ای فارکس است.

عوامل دیگری هم هست که در ادامه به آن می پردازیم. تریدرهای موفق فارکس صبور و آرام هستند.(مقاله معامله گران بزرگ را مطالعه کنید.)

چطور به یک تریدر موفق تبدیل شویم؟

با توجه به آنچه پیش از این گفته شد می خواهیم به این نکته بپردازیم که تریدرهای موفق فارکس چه مشخصه هایی دارند؟ چطور تریدر شویم  و به عنوان یک تریدر فارکس چطور به یک تریدر موفق تبدیل شویم؟ و یا اینکه برای استخدام تریدر فارکس چه مواردی باید لحاظ گردد.

 

 • همواره در حال یادگیری و بروز کردن دانسته هایتان باشید دنیای دانش را انتهایی نیست.
 • قطعا ریسک و خطر کردن لازمه کار یک تریدر فارکس است.اما هرگز بی گدار به آب نمی زند.
 • همواره اخبار و رویدادهای مهم را پیگیری می کند.
 • نسبت به کارش تعهد دارد.
 • منظم است.
 • منطق دارد
 • صبور است. صبور بودن یکی از ارکان موفقیت است حتی در زندگی لذا برای یک تریدر فارکس نیز صبر عامل مهمی است.
 • دارای تفکر مستقل است. نظرات سایر تحلیلگران را بررسی می کند ولی نهایتا خودش تصمیم آخر را می گیرد.
 • رازداری عامل مهم دیگری است که یک تریدر فارکس باید آن را دارا باشد چرا که تریدرهای موفق فارکس به خوبی ارزش اطلاعات سرمایه گذاری را می دانند.

آموزش گام به گام تریدینگ

در مبحث تریدینگ به این سوالات خواهیم پرداخت:

فارکس تریدینگ چیست؟

شغل تریدر فارکس چیست؟

اینکه که چطور تریدر شویم؟ یک نکته است و خوان اول و اینکه چطور دانش و مهارت و سایر مواردی را که در بالا به آنها اشاره کردیم را بکار بگیریم تا به یک تریدر فارکس موفق تبدیل شویم خوان دیگریست.

معنای لغوی تریدینگ در فارسی یعنی سوداگری و معامله گری فارکس تریدینگ چیست؟ به داد و ستدی که در بازار فارکس صورت می گیرد فارکس تریدینگ گفته می شود. شغل تریدر فارکس چیست؟ برای پاسخ به این سوال و قبل از آنکه بخواهید وارد کار تریدینگ شوید و شغل تریدر فارکس را انتخاب کنید. باید این موارد را در خود بسنجید:

 • میزان سرمایه ای که در دست دارید.
 • زمانی که می توانید صرف کنید.
 • میزان مهارت و دانش شما به عنوان تریدر فارکس نسبت به این بازار
 • شرایط روحی
 • میزان ریسک پذیری

اگر این شرایط را در خود مساعد یافتید می توانید وارد این حوزه شوید در غیر این صورت سلامتی و سرمایه خود را یکجا از دست خواهید داد.اینها مواردی است که در استخدام تریدر فارکس نیز کاربرد دارد.

چرا تریدر واقعی برای آموزش وقت ندارد ؟

بهترین تریدر های فارکس

بهترین بروکرهای فارکس دارای چه ویژگیهایی می باشند؟ بازار فارکس و معاملاتش دارای قدمتی دیرینه است. اما انجام معاملات به شکل مدرن امروزی در حدود سال  1973 آغاز شده است و همانند هر پیشه دیگری بهترینهای آن قدم به عرصه گذاشتند و در واقع این بهترینهای ترید در فارکس بودند که این صنعت را به رشد و بلوغ رساندند. تفاوتی که بین تریدرها و سرمایه گذاران وجود دارد در مدت زمان نگهداری سرمایه است. سرمایه گذاران یا همان هولدرها معمولا سرمایه را برای مدت زیادی در دست نگه می دارند ولی تریدرها برعکس آنها تمایل دارند که پروسه سرمایه گذاری و سود آن سریع و کوتاه کنند. 

از مهمترین ویژگیها و معیارهایی که برای بهترین تریدرهای فارکس به عوامل زیر بستگی دارد:

 • میزان دارایی هایی که یک تریدر در معاملات فارکس وارد می کند.
 • ثبات دار بودن سودهایی که تریدر کسب می کند.
 • اعتبار و سابقه ای که یک معامله گر دارا است.
 • استراتژی معاملاتی که تریدر مورد استفاده قرار می دهد.
 •  دریافت سود بلند مدت را هم می توان از دیگر ویژگی ها برای یک تریدر دانست.

درآمد تریدر فارکس

میزان درآمد تریدر فارکس شاید برای خیلی از علاقمندان به فعالیت در بازار فارکس جای سوال و پرسش باشد. به همین دلیل در این بخش به آن می پردازیم.

باید این را بدانیم که ورود به بازار فارکس به معنای اتصال به یک منبع درآمد بی انتها نیست. تریدر هم مانند انواع دیگری از حرفه در دنیا نیاز به آموزش و صرف وقت دارد. بازار فارکس جایی نیست که در آن بتوان یک شبه به پول و ثروت رسید، باید آموزش دید و تمرین فراوان کرد و سپس با دانش لازم و کافی قدم به دنیای فارکس گذاشت. در حدود 95 درصد افرادی که وارد فارکس می شوند سرمایه خود را از دست می دهند فقط به این دلیل که آموزشهای لازم را ندیده اند و برنامه ریزی و نظم لازم را در مدیریت سرمایه خود ندارند.

درآمد ترید بسته به موارد زیادی است با فرض اینکه شما تحلیل درستی از بازار دارید و یک معامله را وارد میشوید : خب ببنیم چه حجمی را وارد بازار شدید حتما فکر نمیکنید که با 0.01 لات میزان سودی که به دست می آورید با با میزان 10 لات متفاوت است . (با در نظر گرفتن میزان حرکت یکسان پیپ در معامله )

حالا باید این را هم در نظر بگیرید با چه سرمایه ای وارد شدید یعنی اگر با 100 دلار وارد بازار شدید انتظار سود 10000 دلاری بی معنی می باشد چون شما نمیتواندی با 100 دلار حجم لات بالایی وارد شوید.( البته باید به میزان لوریج هم دقت کنید ).

در این راه ممکن است بارها و بارها شکست را تجربه کنید. لذا با عنایت به آنچه که گفته شد اگر فرد کمال گرایی هستید و یا شکست را دوست ندارید قویا توصیه می کنیم که از دنیای معامله گری فاصله بگیرد چرا که به نظر نمی رسد که انتخاب درستی برای شما باشد.

سرمایه اولیه شغل تریدر فارکس

بعد از آشنایی کامل با مفهوم تریدر فارکس و سپری کردن مراحل آموزش پایه و تخصصی،شما قادر خواهید بود که یک حساب معاملاتی باز کرده و اقدام به خرید و فروش و انجام معامله نمایید و در واقع استارت فعالیت معامله گری را بزنید.

همیشه برای شروع هر کاری یک حداقل سرمایه لازم است. که هم برای شما سوددهی داشته باشد و هم اینکه ریسک بالایی را متوجه شما نسازد. یکی از مزیتهای بزرگی که بازار فارکس دارد این است که شرایط مناسبی را برای ورود و همینطور فعالیت هر فردی با هر میزان سرمایه ای را فراهم می سازد. تنها لازم است با آموزش و دانستن اینکه چطور بر بازار تسلط پیدا کرده می توانید با بخش کوچکی از سرمایه خود فعالیت خود را در فارکس شروع کنید. در گامهای بعدی با کسب تجربه بیشتر و افزایش میزان سرمایه خود قادر خواهید بود که معاملات بزرگتری را انجام دهید.

به یاد داشته باشید که گام اصلی و مهم در این راه انتخاب یک بروکر همراه و مطمئن است. یک بروکر خوب همواره در نشان دادن راه و شیوه درست انجام معاملات با سرمایه کم و همینطور ریسک پایین بسیار کمک کننده است و می تواند شما را به سود نزدیکتر سازد.

ریسک های تریدر فارکس

در صورت کلی تمامی روشهای سرمایه گذاری دارای ریسکهای خاص خود می باشند. یکی از اصلی ترین نکات مهم در بحث استراتژی معاملاتی تعیین کردن میزان ریسک به سود در هر معامله است. اهرم فارکس یکی از ابزارهایی است که می تواند سود را برای تریدرها چند برابر کند اما در عین اینکه بسیار شیرین و دلچسب به نظر می رسد می تواند میزان ضرر و ریسک را هم چندین برابر کند. لذا باید با نحوه استفاده اهرم به خوبی آشنا باشیم، پس همانطور که می بینید از هر سو و جهتی که بازار فارکس را بررسی می کنیم، میرسیم به مبحث مهم آموزش فارکس. 

در خصوص ریسک فارکس توجه به نکات زیر لازم است:

 • همواره باید هوشیار بوده و با آگاهی به معاملات فارکس وارد شوید. چرا که لحظه ای غفلت می تواند قسمتی و یا حتی همه سرمایه شما را از بین ببرد و نابود سازد.
 • خوب است که بارها و بارها در حساب های دمو ترید کرده و تجربه کسب کنید و زمانی که وارد معاملات واقعی شدید با سرمایه کم و کسب تجربه به مرور زمان حرفه ای شوید.
 • بازار قابل پیش بینی نیست ولی شما یه عنوان تریدر می توانید همواره اطلاعات خود را در مورد آن به روزرسانی کرده و به دانش قبلی خود اکتفا نکنید.
سخن پایانی

تریدر فارکس چیست را با هم در این مقاله بررسی کردیم. مطالبی که پیرامون اشاره شد مبحث پیچیده و در عین پیچیدگی جذاب است .آنچه که یک تریدر فارکس باید مد نظر داشته باشد تا در این بازار به موفقیت و کسب سود برسد به آن پرداخته شد و همینطور آنچه که یک تریدر فارکس را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند را نیز در این مقاله بررسی کردیم. آموزش های لازم جهت اینکه چه چیزهایی رو در هنگام ترید کردن باید رعایت کنید تا بتوانید از آسیب های احتمالی به سرمایه خود جلوگیری کنید را فرا گرفتید.

مطالب جمع آوری شده در این مقاله توسط بروکر نیکس نوشته شده. لطفا جهت هرگونه مشاوره و آموزش با ما تماس بگیرید. لطفا به این مقاله امتیاز بدهید و با نظرات سازنده خود ما را دلگرم کنید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications