NYXbroker
نیکس فارکس

استیمنت حساب فارکس

دانستن تاریخچه حساب چه فایده ای دارد و از آن برای چه استفاده می شود ؟

استیمنت حساب فارکس چیست؟ آیا می دانید کارنامه معاملاتی چیست؟ و همینطور اینکه گرفتن استیتمنت در متاترید به چه نحوی است؟ استیتمنت یا تاریخچه در واقع به معنی رویداد های معاملاتی فارکس در گذشته دور یا نزدیک می باشد. شما هرجا کلمه تاریخچه را ببینید متوجه می شوید که منظور بررسی سوابق گذشته است. این سوابق در دوره های زمانی متفاوت ثبت شده و قابل مشاهده هستند. استیمنت حساب فارکس نیز از عملکرد معاملاتی اخیر یک تریدر گزارش می دهد یا به عبارت دیگر استیتمنت حساب یک تریدر، نشاندهنده معاملات گذشته او می باشد. آیا می دانید مفهوم استیتمنت حساب چیست؟ استیتمنت معاملاتی در واقع یک گزارش جامعی از معاملات فارکس را در اختیار تریدر قرار می دهد تا بتوان آن را تحلیل و بررسی کرد.
برای اینکه بدانیم در گذشته چه معاملاتی در فارکس انجام داده ایم و از طریق این معاملات چه میزان سود یا ضرر داشته ایم، استیتمنت حساب را می بینیم. تاریخچه های حساب های مختلف، گردش های مالی و ورود و خروج پول به حساب را نمایش می دهند. استیمنت حساب فارکس اطلاعات با ارزشی را در خصوص عملکرد معاملاتی را در اختیار ما می گذارد. بنا بر این بررسی آن می تواند خیلی کاربردی و در مواردی هشدار دهنده هم باشد.

فهرست مطالب

استیتمنت حساب چه چیزی را نمایش می دهد؟

روش های دریافت استیتمنت حساب فارکس

چگونه می توان سابقه تجارت فارکس خود را بررسی کرد؟

نحوه کاربرد تاریخچه حساب

نحوه دریافت تاریخچه حساب تریدر ها از بروکر

نحوه خواندن استیتمنت در MQL

استیتمنت حساب چه چیزی را نمایش می دهد؟

تاریخچه حساب چه چیزی را نمایش می دهد؟ 

برای توضیخ بهتر این سوال که کارنامه معاملاتی چیست؟ بهتر است که با یک مثال پیش برویم. زمانی که شما به بانک مراجعه می کنید و گردش حساب خود را در یک ماه اخیر تقاضا می کنید، بانک این اطلاعات اعم از ورود و خروج پول به حساب و تاریخ و ساعت دقیق هر رویداد را در اختیار شما قرار می دهد. این اطلاعات می تواند بسیار برای شما سودمند باشد زیرا در برنامه ریزی های مالی شما کاربرد زیادی دارد.  استیمنت حساب فارکس نیز به این صورت گردش حساب فارکس و عملکرد معاملاتی شما را نشان می دهد و می گوید که چه معامله ای را چه زمانی انجام داده اید و این معامله چه میزان سود یا ضرری برای شما داشته است. شما می توانید از این تاریخچه بعنوان تجربه معاملاتی برای معاملات آینده خود استفاده کنید. به همین دلیل بررسی و تحلیل هر چند وقت یک بار تاریخچه حساب فارکس توسط تریدر ها، از عوامل موفقیت های معاملاتی آینده به شمار می رود. به همین دلیل باید با نحوه دریافت و همینطور بررسی آن آشنا شد.

روش دریافت استیتمنت

روش های دریافت استیتمنت حساب فارکس

اگر شما بخواهید تاریخچه حساب فارکس یا استیتمنت حسابتان را ببینید، دو راه پیش روی شماست : روش اول اینکه از خود بروکر دریافت کنید، روش دوم هم گرفتن استیتمنت در متاتریدرمی باشد.

 

شما می توانید از طریق بروکر هایی که دارای کپی ترید داخلی هستند، استیتمنت حساب خود را دریافت کنید. در بعضی از سیستم های کپی ترید، استیتمنت حساب شما را به صورت اتوماتیک در بروکر نشان می دهد. 

در روش دوم هم که گرفتن استیتمنت در متاتریدر است. می توانید با استفاده از نرم افزار متاتریدر به راحتی به تاریخچه حساب فارکس خود دسترسی پیدا کنید. برای استفاده از این روش بهتر است  آموزش استیتمنت متاتریدر را دیده باشید.

 همچنین شما با اتصال حساب خود به یکی از سایت هایی که در این زمینه فعال و معتمد هستند، استیتمنت حساب را در آن قرار دهید و تحلیل کنید.

از فواید بررسی  استیمنت حساب فارکس می تو ان به جلوگیری از کلاهبرداری اشاره کرد. اگر شما در بازار فارکس یک تازه وارد هستید و نیاز به دوره های آموزش تخصصی دارید، ممکن است به دنبال یک تریدر و مدرس حرفه ای باشید. شما می توانید پیش از اعتماد به این شخص از او لینک استیتمنت حساب و تاریخچه حساب فارکس او را درخواست کنید. با تحلیل و بررسی آن متوجه می شوید که آیا او واقعا یک حرفه است یا یک کلاهبردار! البته بررسی این مورد که آیا این تاریخچه واقعا متعلق به آن شخص می باشد یا خیر، کمی دشوار است و نیاز به تخصص دارد.

چگونه می توان سابقه تجارت فارکس خود را بررسی کرد؟

  در ادامه بحثمان بی جا ندیدیم که  در این بخش  در مورد آموزش استیتمنت متاتریدر برای شما عزیزانی که قصد استفاده از این روش را دارید صحبت کنیم.  آموزش استیتمنت متاتریدر زمان زیادی از شما بخواهد گرفت اما دارای اهمیت بالایی است.

اگر معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کرده باشید، قطعا با نرم افزار معاملاتی متاتریدر 5 (MT5) آشنایی دارید. این نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم و تلفن همراه می باشد. شما می توانید از طریق این نرم افزار وارد حساب خود شده و از امکانات متنوع حساب کاربری نظیر چک کردن تاریخچه معاملات و  استیمنت حساب فارکس، بخش آموزش و تحلیل، کتابخانه و وبینار هایی که برای پیشرفت شما وجود دارد استفاده کنید. دیدن تاریخچه حساب فارکس در پنجره History که یکی از پنجره های ابزار نرم افزار MT5 می باشد، میسر می شود. همچنین شما می توانید با تغییر نوع گزارش در این قسمت، علاوه بر سوابق معاملاتی، دیگر اطلاعات حساب خود را مشاهده کنید. تصویر پایین مسیر تاریخچه حساب در متاتریدر 5 را به شما نشان می دهد. 

دریافت استیتمنت حساب فارکس در متاتریدر تحت ویندوز

ویدئو / قراردادن

نحوه کاربرد تاریخچه حساب

برای  رسیدن به موفقیت و نتیجه مثبت در هر پیشه و شغلی که داریم. باید همواره عملکرد کاری خود را بررسی کرد. خرفه معامله گری هم جدای از این قاعده نمی باشد. 

تریدر ها  استیمنت حساب فارکس را به عنوان ابزار کسب تجربه برای معاملات آتی در نظر می گیرند. در واقع تاریخچه حساب فارکس می تواند نقش هشدار دهنده داشته باشد. علاوه بر این تاریخچه حساب هر تریدر، حکم سوابق کاری را برای او دارد. بدیهی است که هر چه این سوابق بهتر و سود آور تر بوده باشند، تریدر موفق تر و حرفه ای تر شناخته می شود. سپس از این تریدر موفق به عنوان مدرس معاملات فارکس بهره می گیرند که این هم نوعی امتیاز و شغل به حساب می آید.

وقتی معامله گر در تاریخچه حساب فارکس به تحلیل معاملات قبلی خود می پردازد، سود و زیان های سابق را در نظر گرفته و پس از آن دقت بیشتری در معاملات به خرج می دهد.

نحوه دریافت تاریخچه حساب تریدر ها از بروکر

داشتن استینمت مزایای زیادی دارد شاید در معامله گری به سطحی رسیده باشید که بخواهید سرمایه گذار جذب نمایید قطعا باید استیتمنت جامع و کاملی را به سرمایه گذاران ارائه دهید. 

همانطور که قبلا هم اشاره شد یکی از روشهای دریافت استیمنت حساب فارکس، از طریق بروکر است. بروکرها گزارش عملکرد معاملاتی فرد را ثبت می کنند. لذا هر زمانی که بخواهید می توانید از بروکر  استیتمنت خود را درخواست نمایید. البته این امر بستگی به بروکر شما دارد .

اگر شما در بروکر هایی که دارای سیستم کپی ترید داخلی هستند حساب باز کرده باشید، در صورت وجود دسترسی به راحتی می توانید از طریق بروکر تاریخچه حساب فارکس را دریافت کنید. به این صورت که این سیستم به شکل اتوماتیک، تاریخچه و استیتمنت حساب را روی پلتفرم سایت بروکر شما نشان می دهد. قبل از این نحوه دریافت تاریخچه حساب را به دو روش شرح دادیم. در حقیقت نرم افزار متاتریدر کار را برای شما خیلی راحت تر کرده است.

نحوه خواندن استیتمنت در MQL

در این ویدو آموزش لازم جهت نحوه مطالعه رزومه تریدر در MQL  خدمتتان ارائه میشود.

ویدئو / قراردادن

سخن پایانی

استیمنت حساب فارکس از این جهت که نوعی رزومه و سابقه کاری تجارت معامله گران به شمار می رود، دارای اهمیت فراوانی است.
در این مقاله آموختیم که کارنامه معاملاتی چیست و همینطور آموزش استیتمنت متاتریدر را برای شما عزیزان قرار دادیم.
بهتر است تریدر ها مرتبا استیمنت حساب فارکس را چک کنند و سوابق معاملاتی خود را برای معاملات بعدی در نظر بگیرند. همچنین می توانید با کسب مهارت های فردی و از طریق تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال فارکس، یک سابقه کاری خیلی خوب در تاریخچه حسابتان برای خود ایجاد کنید. این سوابق در انتخاب آگاهانه معاملات دیگر نقش مهمی دارد. زمانی که تریدر مبتدی بفهمد که استیتمنت حساب چیست و آن را معرف خود بداند، اهمیت آن را درک کرده و به مرور در معاملات عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد تا تاریخچه بهتری بجا بگذارد. در جواب این سوال که استیمنت حساب فارکس چیست و چه کاربرد و اهمیتی دارد و چه میزان در معاملات فارکس نقش دارد، بحث مفصلی وجود که در این مقاله در حد آگاهی لازم توضیح داده شد و امیدواریم برایتان موثر باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را برای ما بنویسید و در صورت نیاز به راهنمایی و توضیحات بیشتر، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications