NYXbroker
نیکس فارکس

اهمیت نقطه ورود در فارکس

نقطه ورود خوب در بازار فارکس میتواند سود های بسیار خوبی را برای معامله گران به ارمغان اورد .

اهمیت نقطه ورود در فارکس چیست؟ آیا می دانید که چه زمانی باید وارد بازارهای مالی شوید؟ انتخاب بروکر معتبر چه نقشی در ورود مناسب به بازار دارد؟
بازار فارکس با وجود همه جذابیتهایی که دارد نیاز به دقت زیاد دارد. اینکه بی گدار و بدون برنامه انتظار داشته باشیم که سود خوبی به بدهد منطقی به نظر نمی رسد.
هر معامله گر برای آنکه بتواند در این بازار به سوددهی برسد باید با مفاهیم کاربردی بازار فارکس آشنا باشد و باید بازار را بشناسد، ابزار های تحلیل را بشناسد و با توجه به نیاز و شرایطش استراتژی مناسبی برای معاملات خود طراحی کرده و سپس اقدام به انجام معامله کند. یکی از مفاهیم بسیار مهم که جای بحث و گفتگو دارد اهمیت نقطه ورود در فارکس می باشد که دانستن آن بسیار مورد نیاز معامله گران علاقمند به فعالیت در این حوزه می باشد.
لذا تیم تحقیقاتی بروکر نیکس در راستای اهداف آموزشی خود در خصوص بازار فارکس اینبار مقاله ای در مورد اهمیت نقطه ورود در فارکس تقدیم شما می کند.

فهرست مطالب

نقطه ورود یعنی چی؟

چرا در فارکس نقطه ورود دارای اهمیت است؟

منظور از نقطه ورود مناسب چیست؟

آیا می توان در فارکس در هر زمان وارد پوزیشن شد؟

در پوزیشن های شرطی می توان نقطه ورود مشخص کرد؟

نقطه ورود یعنی چی؟

پیش ازآنکه به بررسی اهمیت نقطه ورود در فارکس بپردازیم ببینیم که مفهوم نقطه ورود در بازار فارکس چیست؟ نقطه ورود در واقع یک نقطه بر روی نمودار است و بیان کننده  قیمتی   

می باشد که تریدر در آن نقطه یک آیتم معاملاتی را خریداری میکند و یا می فروشد.

نقطه ورود معمولا بخشی از بدنه یک استراتژی است که تریدر به منظور به حداقل رساندن میزان ریسک سرمایه گذاری  و بدور از احساسات  آن را از قبل مشخص کرده است.

 یک نقطه ورود خوب و مناسب غالبا اولین و مهمترین گام در انجام یک معامله موفق و رسیدن به سود مناسب و مورد انتظار می باشد. بهترین نقطه ورود کاملا بستگی به سبک و سیاق معامله گری و استراتژی معاملاتی تریدر بستگی دارد و از دیدگاه هر معامله گری متفاوت است. برای پیدا کردن نقطه ورود مناسب روشها و رویکردهای مختلفی وجود دارد که در ادامه مبحث اهمیت نقطه ورود در فارکس به آنها خواهیم پرداخت.

چرا در فارکس نقطه ورود دارای اهمیت است؟

ببینیم که اهمیت نقطه ورود در فارکس چیست؟ و چرا زیاد به آن پرداخته می شود؟ به بیان ساده می توان اینطور گفت که  چنانچه قصد انجام  یک سرمایه گذاری را دارید، باید در یک معامله ، خرید یا فروش مشارکت نمایید و برای  دستیابی به آیتم معاملاتی مورد نظر، نیاز دارید تحت یک قیمت (خرید یا فروش) معامله مورد نظر خود را انجام دهید که به آن قیمت نقطه ورود گفته می شود.

 تا حدودی به اهمیت نقطه ورود در فارکس پی بردیم.  اجازه دهید با یک مثال پیش برویم.

 یک تریدر در مورد یک کالای معاملاتی تحقیق و بررسی انجام می دهد اما به این نتیجه می رسد که قیمت مناسب خرید نمی باشد و چنانچه قیمت تا جای مشخصی پایین بیاید خرید می کند، این نقطه همان نقطه ورود است.

 صبوری و انتظار برای رسیدن زمان مناسب جهت دستیابی به بازده مناسب از معامله که به نسبت ریسک و ریوارد در فارکس شناخته شده است. اهمیت نقطه ورود در فارکس به این دلیل حائز اهمیت است که رابطه مستقیم با میزان سود دهی و کاهش درصد ریسک دارد.

منظور از نقطه ورود مناسب چیست؟

بعد از بررسی  نقطه ورود در فارکس ببینیم که  منظور از نقطه ورود مناسب چیست؟

عموما نقاط خوب ورود به بازارهای جذاب و پرطرفدار مثل فارکس بعد از یک حرکت کوتاه ضد روند ایجاد می  گردند.

تریدرها می توانند ار ابزارهایی چون خطوط روند، مووینگ اوریج  و همینطور شاخص ها جهت تعیین  نقاط ورود مناسب استفاده نمایند.

از جمله استراتژی هایی که می توانیم برای نقطه ورود مناسب استفاده کنیم، خطوط روند هستند که جهت شناسایی سطوح حمایت و مقاومت استفاده می شود و مبین اهمیت نقطه ورود در فارکس می باشند.

 اندیکاتورهایی چون مووینگ اوریج،  RSI  و همچنین MACD نیز در تعیین نقطه ورود کمک می کنند  اندیکاتورها استراتژی ورود را تایید می کنند. چنانچه ملاحظه می فرمایید هر چه بیشتر پیش می رویم اهمیت نقطه ورود در فارکس بیشتر جلوه گری می نماید.    

آیا می توان در فارکس در هر زمان وارد پوزیشن شد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر نمی توان در هر زمانی که بخواهیم وارد پوزیشن شویم.اما چرا؟ 

یکی دیگر از جنبه هایی که اهمیت نقطه ورود در فارکس به خوبی در آن به نمایش درمی آید زمانهای طلایی است که تریدرها باید از آن بهره ببرند و وارد پوزیشن شوند و همینطور نوع استراتژی است که انتخاب می کنند. عامل مهم دیگرانتخاب زمان مناسب جهت ورود به پوزیشن است.

 اینکه چه نوع آیتم معاملاتی را انتخاب می کنید را حتما باید مد نظر قرار دهید. برای مثال چنانچه طلا را بخواهید معامله کنید به دلیل آنکه نوسانات زیادی دارد می تواند سود و ضرر شما را خیلی جابجا کند پس باید در نظر داشت که زمان عامل مهمی است و این نکته که هر یک از بازارهای معاملاتی که باز می شوند می توانند بر روی قیمت طلا به عنوان یکی از آیتم های معاملاتی پر سود تاثیرگذار باشد.

ساعات کار بازارهای مالی فارکس که در کشورهای مختلف، متفاوت می باشد بعلاوه، نوع استراتژی که شما برای معاملات خود طراحی کرده اید از عوامل تاثیر گذار و نقطه ورود در فارکس به شمار می آیند. البته انتخاب بروکر معتبر و گرفتن مشاوره مناسب نیز قطعا می تواند کمک موثری باشد تا با  انتخاب درست آیم معاملاتی و ورود مناسب به بازار به سود و موفقیت برسید.

در پوزیشن های شرطی می توان نقطه ورود مشخص کرد؟

تا به اینجا اهمیت نقطه ورود در فارکس را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دادیم در این بخش قصد داریم که به بررسی ارتباط پوزیشن های شرطی و اهمیت نقطه ورود در فارکس بپردازیم. بینیم که آیا در پوزیشن های شرطی می توان نقطه ورود مشخص کرد یا خیر. بله در پوزیشن های شرطی می توان نقطه ورود مشخص کرد. 

استفاده از  پوزیشن های شرطی در معاملات فارکس در واقع هنر معامله گری است چرا که مفاهیم مهمی چون حمایت، مقاومت و شکستها را که همگی از عناصر اساسی و پایه ای در تحلیل فنی در فارکس هستند را در خود در بر دارد. چهار اردری که در این بخش مد نظر ما هستند و بیان کننده اهمیت نقطه ورود در فارکس هستند، عبارتند از buy limit، Sell limit،Sell stop و buy stop. ، buy stop limit و sell stop limit

استفاده از این چهار اردر کاملا سلیقه ای است و بسته به نوع سیستم معاملاتی که یک تریدر استفاده می کند دارد اما این به معنای برتری یکی بر دیگری نمی باشد.

سخن پایانی

اهمیت نقطه ورود در فارکس به عنوان یکی از موثرترین گامهای ورود به معامله می باشد و چنانچه با دقت و بررسی های لازم انجام شود در رسیدن به سود و موفقیت در معاملات بسیار موثر خواهد بود.
در ادامه عواملی را که می توانند بر اهمیت نقطه ورود در فارکس تاثیر گذار باشید را ذکر کردیم. گفته شد که انتخاب یک بروکر معتبر چگونه می تواند ما را در انتخاب درست آیتم معاملاتی و همچنین ورود مناسب و بجا در بازار جهت انجام یک معامله موفق کمک کند.
با امید به آنکه مقاله فوق به شما عزیزان خواننده دید مثبتی در جهت اهمیت نقطه ورود در فارکس داده باشد.
با اشتراک گذاری نظرات و پیشنهادات خود ما را دلگرم سازید. همچنین اگر پرسشی در این خصوص و یا نیاز به مشاوره در زمینه بازار فارکس داشتید، مشاورین بروکر نیکس در اسرع وقت از طریق چت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود .

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications