NYXbroker
نیکس فارکس

ارز دیجیتال AVAX

ارز دیجیتال avax و اینکه ارزش سرمایه گذاری دارد ؟

ارز دیجیتال AVAX توکن بومی پلتفرم قرارداد های هوشمند Avalanche است که اخیرا به بالاترین سطح خود رسید و برای مدت کوتاهی آن را به یکی از 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تبدیل کرد. طبق گزارش CoinGecko، AVAX که اکنون در رتبه 11 قرار دارد، قیمت ارز دیجیتال avax در چند روز گذشته 33 درصد و در سال گذشته بیش از 3000 درصد افزایش یافته است.
به این دلیل که avax نیز مانند اتریوم قابلیت قرارداد هوشمند را دارد، اغلب با اتریوم مقایسه و ارزیابی می شود. قراردادهای هوشمند یا مجموعه‌ای از کد ها که مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را روی بلاک چین انجام می‌دهند، در اجرای امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi، برنامه‌ ها و توکن‌ های غیرقابل تعویض یا NFT‌ ها بسیار مهم هستند. در ادامه مقاله اطلاعات بیشتری در زمینه تحلیل ارز دیجیتال avax و آینده آن ارائه می شود. نظرات خود را در این زمینه برای ما بنویسید و در صورت وجود هر ابهام یا سوالی، مشاورین نیکس در چت آنلاین آماده پاسخگویی به پرسش های شما هستند.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال avax چیست و سهم آن در بازار؟

آواکس برای چه مواردی استفاده می شود؟

تفاوت بین آواکس و آواکس سی زنجیره چیست؟

AVAX را چطور بخریم؟

آینده AVAX چیست؟

ارزدیجیتال avax چیست و سهم آن در بازار؟

حتما می دانید که Avalanche در سال 2020 به عنوان پلتفرمی برای قرارداد های هوشمند، ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز، یا dapp ها، و زیر شبکه ها یا بلاک چین های سفارشی راه اندازی شد.

جان وو، رئیس آزمایشگاه avax، به CNBC Make It می‌گوید: «زیر شبکه‌ های Avalanche درواقع بلاک‌ چین‌ های عمومی یا خصوصی قدرتمند و ایمن هستند که شاخه های شبکه اصلی یعنی  Avalanche را تشکیل می دهند. این بلاکچین های سفارشی در ایمنی پلتفرم اصلی مشارکت دارند. جان وو از زیرشبکه ها به عنوان ابزار بهره گیری قدرتمند برای آینده تحلیل ارز دیجیتال avax یاد می کند. عملکرد Avalanche بر اساس مدل اثبات سهام (PoS) است. در مدل اثبات سهام، اعتبارسنجی‌ ها متناسب با تعداد سکه‌ ها، به تایید تراکنش‌ ها را می پردازند. حامیان PoS معتقدند که یک ویژگی مثبت و منحصر به فرد وجود دارد و آن این است که مصرف انرژی این مدل به مقدار قابل توجهی نسبت به دیگر مدل ها پایین تر است و بنابراین تاثیرات زیست محیطی کمتری نیز در پی خواهد داشت.

آواکس برای چه مواردی استفاده می شود؟

جالب است بدانید که Avalanche یک بلاک چین منبع باز است که برای توسعه برنامه های غیر متمرکز و استفاده سازمانی طراحی شده است. در واقع خرید ارزدیجیتال avax به منظور معامله نیست و جنبه پرداختی و انجام عملیات درون شبکه ای دارد. توسعه دهندگان ادعا می کنند که بلاک چین مقیاس پذیری، سرعت و توانایی برقراری ارتباط و کار با سایر بلاک چین ها را ارائه می دهد. بر خلاف شبکه بیت کوین، که در آن «ماینرها» رایانه برای پردازش تراکنش‌ها و کسب پاداش در سیستمی به نام اثبات کار با یکدیگر رقابت می‌کنند، Avalanche یک بلاک چین اثبات سهام است که در آن افراد بر اساس تعداد خرید ارز دیجیتال avax ، بلوک‌ هایی را برای استخراج تعیین می‌کنند. Avalanche با توکن اصلی خود یعنی قیمت ارز دیجیتال avax به کاربران پاداش می دهد.

تفاوت بین آواکس و آواکس سی زنجیره چیست؟

آیا می دانید زیر شبکه های ارز دیجیتال آواکس چیست؟ به طور کلی آواکس سی زنجیره زیرمجموعه ارز avax قرار می گیرد. avax شبکه اصلی است که سه زیر شبکه دارد.

زنجیره قراردادها یا C-Chain یکی از سه زیر شبکه نمودار ارز دیجیتال avax می باشد. آواکس سی زنجیره به عنوان یک پیشفرض برای قرارداد های هوشمند روی شبکه اصلی اولانچ در نظر گرفته می شود. کاربران با بهره گیری از این زنجیره می توانند اقدام به توسعه هر smart contract بر مبنای ارز دیجیتال اتریوم کنند. C-Chain مانند P-Chain یا زنجیره سکو، در ساختار خود از الگوریتم اجماع اسنومن بهره می گیرد. زنجیره مبادله exchange chain و زنجیره سکو platform chain، سایر زیر شبکه های avax را تشکیل می دهند. عضویت در هرکدام از این زیر شبکه ها اختیاری است اما تایید کنندگان بلاک لازم است که عضو شبکه اصلی باشند.

AVAX را چطور بخریم؟

خرید ارز دیجیتال avax تفاوت چندانی با خرید سایر ارزهای دیجیتال ندارد. نکته حائز اهمیت این است که از آنجاکه ارز avax تقریبا نوظهور است و در زمره ارزهای دیجیتال جدید قرار دارد، تعداد صرافی هایی که این ارز را به کاربران خود ارائه می دهند به نسبت محدود تر است. با این حال خرید ارز دیجیتال آواکس هیچ فرایند پیچیده و مبهمی ندارد. شما می توانید با بهره گیری از دانش خود و تحلیل تکنیکال، زمان مناسب خرید این ارز را یافته و با در نظر گرفتن قیمت لحظه ای ارز دیجیتال avax، در بهترین زمان آن را تهیه کنید.

شما برای خرید ارز avax می توانید از صرافی های داخلی و یا خارجی ارائه دهنده این ارز استفاده کنید. صرافی های خارجی به خصوص بایننس بدلیل حجم معاملات بالا از محبوبیت بیشتری برخوردارند، اما محدودیت بیشتری نیز برای برخی کشورها قرار می دهند.

دقت کنید که از آنجا که ارز avax تقریبا نوظهور است، کیف پول ارز دیجیتال avax فعلا تنها توسط تیم پروژه avax ارائه می شود. بنابراین کیف پول های مطرح و محبوب ارز دیجیتال مانند تراست والت و همچنین کوینومی، از ارز avax پشتیبانی نمی کنند. شما می توانید از کیف پول ارز دیجیتال avax به نشانی http://wallet.avax.network برای نگهداری این ارز استفاده کنید.

آینده AVAX چیست؟

به نظر شما آیا تحلیل ارز دیجیتال avax می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای این ارز باشد؟

ارز avax یک توکن پرداختی جهت انجام عملیات درون شبکه است. نمی توان به طور دقیق از آینده خوب یا بد آن خبر داد. اما انتظار می رود حوزه فعالیت آن محدود بماند. با این حال می توانید با تحلیل ارز دیجیتال آواکس روند آینده آن را پیشبینی کنید و دیدگاه شخصی خود را شکل دهید.

دقت کنید که قیمت ارز دیجیتال avax ممکن است در طول زمان افزایش یابد، چرا که این ارز رفته رفته کمیاب تر می شود. دلیل این کمیاب شدن این است کارمزدهای تراکنش avax فورا سوزانده می شود این کمیابی را می توانید با تحلیل و بررسی نمودار ارز دیجیتال avax نتیجه گیری کنید. البته زمان دقیق برای آغاز روند کمیابی این ارز مشخص نیست و نمی توان زمان دقیق آن را به وسیله تحلیل قیمت لحظه ای ارز دیجیتال avax پیشبینی کرد. اما دست کم مطمئن هستیم که رخ خواهد داد.

سخن پایانی

ارز دیجیتال avax چیست؟ این ارز دیجیتال در واقع توکن کاربردی شبکه‌ بلاکچین avalanche است. حداکثر میزان موجود این ارز 720 میلیون واحد خواهد بود که 50 درصد از آن یعنی حدود 360 میلیون واحد، روی شبکه اصلی توزیع دارد. قیمت لحظه ای ارز دیجیتال avax در زمینه عملیات درون شبکه اهمیت می یابد و مانند بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال پرکاربرد، جنبه معامله ندارد.

قیمت ارز دیجیتال آواکس در مدت زمان کوتاهی به طور قابل توجهی افزایش یافت. اما نکته حائز اهمیت این است که پتانسیل نوسانات قیمتی بزرگ و دوره های زمانی آن را باید پیش از اقدام به سرمایه گذاری در نظر گرفت و درک کرد. در مورد avax نیز همین گونه باید عمل کرد و نباید تصمیمات عجولانه اتخاذ شود. 

نظرات خود را در بخش نظرات مقاله برای ما بنویسید. در صورت وجود هرگونه ابهام در رابطه با avax می توانید با مراجعه به مشاورین بروکر نیکس، پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications