NYXbroker
نیکس فارکس

فارکس و از دست رفتن سرمایه

آیا بازار فارکس ریسک زیادی دارد ؟ آیا می توان از بازار فارکس سود بدست آورد ؟

فارکس و از دست رفتن سرمایه در آن یک مشکل بارز در بین معامله گران، حتی معامله گران با تجربه و ماهر می باشد. آیا به نظر شما فارکس سود آور است؟ تا به حال خودتان یا دیگران به سود های زیادی در فارکس رسیده اید؟ شما در این دنیا هیچ چیزی را با تلاش و وقت گذاشتن به دست نخواهید آورد. اگر هم به دست بیاید راحت از دست خواهد رفت. پس اگر یک معامله گر به هوای یک شبه پولدار شدن، آن هم بدون هیچ پیش زمینه و مهارتی وارد فارکس شود، عاقبتی جز ضرر ندارد. اما در مورد این سوال که آیا فارکس سود آور است باید گفت که معامله در فارکس و از دست رفتن سرمایه در این بازار، همواره یک ریسک بوده و خواهد بود. تریدری که وارد این عرصه می شود یعنی ریسک را پذیرفته است. نکته مهم آن است ک توانایی و مهارت لازم را برای مدیریت و کنترل ریسک را داشته باشد. البته معایب فارکس ممکن بیشتر از این حرف ها باشد، ولی بعد مادی آن یعنی از دست رفتن سرمایه بسیار مهم است. شما تا زمانی که راز های موفقیت در فارکس را ندانید، متحمل ضرر خواهید شد.
در ادامه مقاله در مورد فارکس و از دست رفتن سرمایه و دلایل شکست در فارکس بیشتر توضیح خواهیم داد تا با انتخاب آگاهانه خودتان وارد این بازار شوید. لطفا نظرات خود را در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

آیا فارکس باعث می شود سرمایه مان از دست برود؟

وقتی کاربر پول خود را از دست می دهد پول او به کجا می رود؟

آیا بروکر های فارکس می خواهند شما ضرر کنید؟

چرا در فارکس پول از دست می دهم؟

چگونه می توانم فارکس را بدون از دست دادن پول معامله کنم؟

آیا فارکس باعث می شود سرمایه مان از دست برود؟

نه تنها در فارکس بلکه در هر کسب و کاری که وارد شوید، اگر اصول و مهارت های لازم را دارا نباشید، دیر یا زود سرمایه تان از دست خواهد رفت. فارکس و از دست رفتن سرمایه تنها یک مثال است برای اینکه شما بدانید موفقیت در کسب و کار ها نیازمند آموزش درست و اصولی و کسب مهارت است. معامله در فارکس با سود و ضرر همراه است ولی اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، حدود بیش از 80 درصد از معامله گران در فارکس ضرر می کنند و سرمایه خود را از دست می دهند. بنابراین تعداد کمی از تریدر های دنیا موفق به جلوگیری از معاملات ناموفق در فارکس و از دست رفتن سرمایه می شوند. این گروه اندک راز های موفقیت در فارکس و همچنین دلایل شکست در فارکس را می دانند و با پذیرفتن تمام معایب فارکس، دست به معامله می زنند. شما اگر بخواهید سودی در معامله کسب کنید باید توانایی شکست این افراد ماهر را داشته باشید. باز هم تاکید می کنیم که فارکس جایی برای یک شبه پولدار شدن آن هم با سرمایه اندک نیست. این تفکر موجب می شود شما تصمیمات عجولانه و احساسی گرفته و معاملات ناموفق در فارکس و از دست رفتن سرمایه را تجربه کنید.

وقتی کاربر پول خود را از دست می دهد پول او به کجا می رود؟

در ادامه مبحث فارکس و از دست رفتن سرمایه، این نکته حائز اهمیت است که وقتی کاربر پول خود را از دست می دهد، اگر بروکر به بازار اصلی متصل باشد، پول از دست رفته به LP منتقل می شود. در حالیکه اگر بروکر مارکت میکر باشد، معامله گر را به بازار اصلی متصل نمی کند و به همین دلیل در این شرایط  ضرر معامله گر به نفع مارکت میکر خواهد بود و این پول به خود بروکر داده می شود که این در فارکس و از دست رفتن سرمایه هم بی تاثیر نیست، زیرا ممکن است بعضی وقت ها این شرایط را خود بروکر ها به وجود می آورند تا کاربر پول خود را از دست بدهد و در نتیجه بروکر به سود برسد. اگر شما به مفهوم پیپ در فارکس مسلط باشید می توانید به راحتی سودی که این بروکر ها از ضرر های شما به دست می آورند را محاسبه کنید. پیپ در فارکس، کوچکترین میزان نوسان در قیمت می باشد. اگر شما در یک معامله 5 پیپ ضرر کنید، این مقدار به بروکرهای مارکت میکر می رسد و بی ثمر بودن معاملات شما در فارکس و از دست رفتن سرمایه تان را در پی دارد.  در واقع این اتفاق خیلی آن ها را خوشحال می کند و منتظر ضرر های بعدی شما خواهند بود. تسلط شما به پیپ در فارکس شما را متوجه سود های کلان بروکر ها می کند، شاید کمی دقت خود در معاملات را بالا برده و سعی کنید کمتر ضرر داشته باشید. زیرا با زیان شما، برنده نهایی بروکر خواهد بود و عملا معاملات شما در فارکس و از دست رفتن سرمایه تان بی تاثیر است. 

آیا بروکر های فارکس می خواهند شما ضرر کنید؟

بروکر ها تنها واسط شما برای انجام معامله به شمار می روند. اصولا بدون بروکر معامله در فارکس ممکن نمی شود پس نمی توان گفت که بروکر فقط منتظر ضرر شماست، زیرا در این صورت سودی هم صورت نمی گرفت. با این حال بروکر ها طبیعتا خوب و بد دارند. بروکر های مارکت میکر پول از دست رفته کاربر را به عنوان سود خود بر می دارند، زیرا به بازار متصل نیستند. پس شناخت از انواع بروکر ها و دقت در انتخاب یک بروکر برای معامله در مقاله “فارکس و از دست رفتن سرمایه” بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید با مطالعه مقاله “معرفی انواع بروکر در فارکس“، به این شناخت دست پیدا کنید.

یک بروکر خوب باید حمایت گر شما در معامله باشد نه اینکه منتظر ضرر باشد. بنابراین بروکر نیکس توانسته با ایجاد دپارتمان کال سنتر قوی و پشتیبانی ۲۴ ساعته، با تذکرات و مشاوره ها و آموزش های رایگان مستمر جلوی ضرر مشتریان را تا حدودی بگیرد، همچنین اگر بروکری انتخاب کنید که FULL STP نباشد به راحتی می تواند کلاهبرداری کند و سود شما را نپردازد و موجب ضرر معاملات شما در فارکس و از دست رفتن سرمایه شما بشود. این یکی از معایب فارکس در زمینه بروکر ها و همچنین از دلایل شکست در فارکس نیز به شمار می رود. پس پیش از انتخاب تحقیق کنید. بروکر های بزرگ و موفق، تیم پشتیبانی 24 ساعته و منظم دارند و آماده خدمت رسانی به مشتریان هستند. بروکر نباید کمیسیون های بسیار بالایی در دارایی شان برای معامله ها دریافت کنند. همچنین دریافت بالاترین نرخ مبادله آن هم بدون پشتیبانی و کمک به معامله گر، به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد. این ها تنها بخشی از ویژگی های یک بروکر خوب است که باید مبنای تصمیم گیری شما در انتخاب بروکر باشد.

چرا در فارکس پول از دست می دهم؟

زمانی که با معامله در فارکس پولتان را از دست میدهید، بهتر است که آن را از معایب فارکس ندانید و بیشتر به خودتان نگاه کنید. زیرا شما پیش از ورود به بازار فارکس و از دست رفتن سرمایه تان، ریسک آن را پذیرفته اید و به چشم یک قانون طبیعی به آن نگاه کرده اید. تا زمانی که شما به سطح مهارت لازم نرسیده باشید، روند از دست دادن پول ادامه دارد. شما برای جبران زیان به معامله می پردازید و باز هم ضرر می کنید و این چرخه ادامه دارد تا وقتی که آموزش نبینید. شاید از این منظر فارکس همانند قمار به نظر برسد ولی اینگونه نیست و تفاوت آن در شانس و مهارت است.  در این مورد که آیا فارکس قمار است بحث مفصلی وجود دارد.

 تا وقتی ندانید چه زمان و چه میزان معامله کنید، از راز های موفقیت در فارکس بی خبر باشید، توانایی کنترل ریسک نداشته باشید و اشتباهات خود در معامله را نپذیرید، در جلوگیری از زیان در فارکس و از دست رفتن سرمایه موفق نخواهید بود. این ها پاره ای از دلایل شکست در فارکس بود که حتی بسیاری از تریدر های بزرگ دنیا نیز گاهی به آن ها دچار می شوند. برای همین می گوییم که قبل از ورود به فارکس، آموزش ببینید و تا جای ممکن یاد بگیرید. شما می توانید از آموزش های رایگان فارکس استفاده کنید تا شناخت های مقدماتی را به دست آورید.

چگونه می توانم فارکس را بدون از دست دادن پول معامله کنم؟

همانطور که قبلا گفتیم، شما پیش از ورود به معامله، ریسک های فارکس و از دست رفتن سرمایه را پذیرفته اید. پس بهتر است که فارکس را بدون از دست رفتن پول تصور نکنید. زیرا احتمال آن نزدیک به صفر است. در فارکس پول می آید و می رود. چیزی که در این بین مهم است این است که این رفت و آمد را چنان با مهارت خود مدیریت کنید که بیشترین سود و کمترین ضرر را برای خود حاصل کنید. این گونه اصلا نگران پولی که در اثر معاملات اشتباه فارکس و از دست رفتن سرمایه از جیبتان می رود نخواهید بود، چرا که بیشتر از آن را سود می کنید. موضوع کال مارجین شدن در فارکس نیز حائز اهمیت است و باید مورد توجه یک تریدر موفق باشد. چرا که اگر کنترل نشود ضرر های بسیاری برایتان به دنبال خواهد آورد. کال شدن در فارکس بیانگر وجه ضمانت اولیه می باشد که در آن موقع بیش از سرمایه خودتان بروکر اجازه ضرر نخواهد داد و پوزیشنهای در ضرر بسته خواهند شد‌. حالا اگر مشتری به سود برسد، سود مربوط به حساب واریز می شود و قابل برداشت است. 

سخن پایانی

فارکس و از دست رفتن سرمایه به عنوان یک معضل اساسی در معامله گری شناخته شده و تریدر های حرفه ای را نیز نگران کرده است. اگر می خواهید وارد فارکس شوید سرمایه ای را وارد کنید که از دست رفتن آن لطمه بزرگی به زندگیتان وارد نکند. زیرا هیچ ضمانتی برای حرفه ای بودن شما و از دست نرفتن سرمایه تان وجود ندارد. ریسک و عدم مدیریت آن که از دلایل شکست در فارکس است، امری بدیهی است. پس در پاسخ به این سوال که آیا فارکس سود آور است می گوییم به شرط مهارت بله! یعنی بایستی مداوم ریسک منیج و مانی منیج (Risk & Money Manage) در مورد فارکس و از دست رفتن سرمایه هرچه بیشتر مطالعه و تامل کنید، بیشتر متوجه راه پیش رویتان و ریسک های آن خواهید شد. پس کسب مهارت پیش از شروع قطعا واجب است اما هزینه های گزاف برای آموزش نپردازید و این هزینه ها را به چشم سرمایه ببینید.
از دست دادن سرمایه در فارکس به قدری شایع است که ممکن است بیشتر تریدر های سراسر دنیا کم و زیاد آن را تجربه کرده باشند. اما چیزی که اهمیت دارد این است که تریدر های موفق دلسرد نمی شوند و زیان های فارکس و از دست رفتن سرمایه در آن را با کسب سود های بیشتر جبران می کنند و اینگونه ثروتمند می شوند.
نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مقاله برای ما بنویسید. همچنین می توانید در صورت وجود ابهام و نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار فارکس با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنیم.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications