NYXbroker
نیکس فارکس

تحلیلگران فارکس

بررسی و تحلیل قیمت و نوسانات بازار و دلایل ایجاد این توسانات

تحلیلگران فارکس را از یک سو می توان متخصصان حرفه ای این حوزه و از سوی دیگر کاربران و شرکت های مالی دانست که پیوسته در حال تحلیل و بررسی این بازار هستند، زیرا کسب سود از این بازار بزرگ و مهم جهانی که هم اکنون حجم معاملات روزانه آن به بیش از 6 تریلیون دلار نیز می رسد، برایشان اهمیت دارد. تحلیل بازار فارکس یعنی مطالعه این بازار برای تصمیم گیری در خصوص خرید یا فروش ارز یا توقف معامله و انتظار برای رسیدن زمانی مناسب جهت ادامه معاملات می باشد. در این میان به کارشناسان و مشاورانی که به تحقیق و تحلیل بازار مالی فارکس می پردازند، تحلیلگران فارکس گفته می شود. آنچه اهمیت تحلیلگران فارکس را آشکار می سازد این است که معامله گران فارکس با استفاده از دانش و توصیه های این افراد می توانند مسیر درست تری را برای انجام معاملات خود در این بازار بزرگ جهانی انتخاب کنند.

فهرست مطالب

تحلیلگر بازار فارکس کیست؟

سه نوع تحلیل در فارکس چیست؟

بهترین تحلیلگران فارکس

آیا تحلیلگر مالی شغل خوبی است؟

چگونه تحلیل گر مالی شوم؟

چگونه مدرک CFA دریافت کنیم ؟

چگونه می توانم گواهینامه CMT دریافت کنم؟

تحلیلگر بازار فارکس کیست؟

تحلیلگران فارکس که آنها را محققان بازار فارکس و ارز دیجیتال یا پیش بینی کنندگان بازار بین المللی فارکس و ارزهای دیجیتال نیز می نامند، در کنار بروکر های بازار مالی فارکس به انجام تحقیقات و تجزیه و تحلیل بازار ارز فارکس پرداخته تا بتوانند روزانه نظرات و ارزیابی های خود را از این بازار، مسائل اقتصادی و سیاسی که ارزش ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار می دهند، به افراد و تریدرها و بروکر ها انتقال دهند.

 این افراد حرفه ای با استفاده از تحلیل های پایه ای، تکنیکی و فاندامنتالی به بیان نظرات خود پرداخته و می بایست بتوانند محتوایی با کیفیت را در کمترین زمان ممکن ایجاد کنند تا از جریان به روز بازار عقب نمانند. تحلیلگران فارکس می بایست اقدام به برگزاری سمینارهای آموزشی کنند تا معامله گران با توجه به آموزش ها و توصیه های آنها راحت تر و با دانش بیشتر وارد بازار مالی فارکس شوند.

 همچنین تحلیلگران فارکس با ایجاد شبکه های آموزشی می توانند به یک منبع قابل اعتماد برای دریافت اطلاعات بازار ارز فارکس تبدیل شوند و روز به روز نیز گسترش دهند. از نظردانش تخصصی و تحصیلات، تحلیلگران فارکس می بایست حداقل چندین سال تجربه بازار واقعی، مالی یا شاخه های مرتبط با آنها را داشته باشند.

لازم است تجربه کار در بازارهای مالی را به عنوان یک معامله گر یا تحلیلگر داشته باشند و عضو فعال بازار ارز فارکس باشند. برای تحلیلگران فارکس بهره مندی از مهارتهای ارتباطی و توانایی ارائه مطالب به شیوه ای قابل درک اهمیت ویژه ای دارد. همچنانکه می بایست از بازار مالی و اقتصاد و سیاست های بین المللی نیز آگاهی کافی داشته باشند.

سه نوع تحلیل در فارکس چیست؟

اگرچه ممکن است روشهای زیادی برای تحلیل بازار ارز فارکس ارائه شده باشد اما آنچه برای معامله گر مهم است استفاده از روشهای ساده برای تشخیص فرصتهای مناسب سرمایه گذاری است. به همین دلیل در اینجا به سه تکنیک رایج ارزیابی بازار فارکس که توسط تحلیلگران فارکس مورد استفاده قرار می گیرد اشاره خواهیم کرد.

متن با عنوانتحلیل های پایه (Fundamental) :

این تحلیل بیشتر حول محور نرخ بهره بانکها و سخنرانی های مهم و مسائل سیاسی و اقتصادی کل بازارهای مالی است چرا که تأثیر بسزایی در بازار فارکس دارند. عوامل تأثیر گذار دیگر در این تحلیل شامل تولید ناخالص داخلی، تورم، تولید و رشد اقتصادی می باشند.

تحلیل های تکنیکال (Technical) :

رایج ترین نوع تحلیل بازار فارکس است و شامل بررسی نمودارهای قیمت و تاریخچه آنها بوده تا معامله گران بتوانند زمان و مکان درستی را برای ورود به بازار و معامله ارز انتخاب کند.

تحلیل های سنتیمنتال یا حسی (Sentimental):

زمانیکه معامله گر حس می کند بازار به سمت خاصی کشیده شده و اکثر معامله گران نیز به آن سو حرکت می کنند، در این حالت او نیز می تواند با حرکت بازار همسو شود. گاهی تحلیل ها بر آن است که ارز خاصی افزایش قیمت خواهد داشت. در این زمان سرمایه گذاران به سمت خرید آن ارز خاص کشیده می شوند و این جریان کاملاً در بازار حس شده و افراد زیادی را جذب می کند.

اینکه کدام روش تحلیلی بالا بهتر است هنوز جواب روشنی ندارد اما برخی از معامله گران و حتی تحلیلگران فارکس از تلفیق دو روش اول برای انجام معاملات خود نیز استفاده می کنند. البته لازم بذکر است اینگونه از تحلیلگران در بازارهای اقتصادی بسیار کم هستند و توانایی کسب درآمدهای بسیار زیادی برای موسسات و سازمانی مالی دارند. شما می توانید برای توضیحات بیشتر در خصوص بازار فارکس و دریافت مقاله های مرتبط، به وب سایت بروکر نیکس و به عنوان نمونه مقاله آموزش فارکس به زبان ساده نیز مراجعه کنید.

بهترین تحلیلگران فارکس

یکی از بهترین تحلیلگران فارکس که توانسته از طریق سایت تریدینگ ویو مخاطب زیادی جذب کند آقای تامیل از هندوستان می باشد. او رمز موفقیت خود را در چهار مورد خلاصه می کند :

1) با وجود پیچیده ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال سعی کنید آسان ترین و کارآمد ترین را انتخاب کنید.

2) سعی کنید معاملات را به هنگام اتصال نمودارهای لحظه ای و نمودارهایی که اطلاعات بازار را در بلند مدت نشان می دهند، انجام دهید.

3) اعتماد بنفس داشته و سیستمی که بتوانید با آن راحت معامله کنید را انتخاب کنید.

4) ریسک انجام معاملات را بپذیرید قبل از آنکه شروع به معامله کنید.

آیا تحلیلگر مالی شغل خوبی است؟

تقاضا برای شغل تحلیل گر مالی روز به روز بیشتر می شود. چرا که برای ایجاد تجارت های جدید و یا برای گسترش شرکتهای تجاری موجود نیاز به تحلیل گر مالی وجود دارد. همچنین با ظهور بازارهای جدید در سراسر دنیا، فرصتهای جدید سرمایه گذاری ایجاد شده که نیاز به بررسی های متخصصان مالی در آن منطقه جغرافیایی دارد. اگرچه شغل تحلیل گر مالی با چالش های زیادی روبروست اما فرصت بسیار ارزشمندی است که بتوان نقش مهمی در مراحل تصمیم گیری یک سازمان داشت.

چگونه تحلیل گر مالی شوم؟

اولین قدم برای رسیدن به شغل تحلیلگر مالی این است که در شاخه اقتصاد یا مالی از دانشگاه فارغ التحصیل و یا تجربه اقتصادی یا مالی بسیار زیادی داشته باشید. سپس دوره کارآموزی خود را کامل کرده و جویای کار شوید. می توانید برای تخصص بیشتر در دوره هایی نظیر تحلیلگر خبره مالی، مرتبط با بازارهای مالی نیز شرکت کرده و نه تنها دانش بلکه موقعیت شغلی خود را نیز در این زمینه ارتقاء دهید.

چگونه مدرک CFA دریافت کنیم ؟

مدرک کارشناس خبره مالی یا Charted Financial Analyst یکی از برجسته ترین مدارکی است که یک تحلیل گر یا کارشناس مالی نظیر تحلیلگران فارکس از موسسه CFA دریافت می کند. در این دوره تخصصی می بایست سه آزمون سخت را پشت سر بگذارید. توصیه می شود که حداقل 300 ساعت مطالعه برای گذراندن این آزمون سخت لازم است. اما نتیجه این است که افراد به عنوان تحلیلگران خبره مالی یا بطور ویژه تحلیلگران فارکس معرفی خواهد شد. علاوه بر گذراندن آزمون، 4000 ساعت تجربه کاری مرتبط برای دریافت گواهی نامه لازم می باشد.

چگونه می توانم گواهینامه CMT دریافت کنم؟

آزمون CMT توسط مؤسسه CMT با هدف ارتقاء تحلیل های تکنیکی و همچنین مهارتهای تحلیلی حرفه ای برای متخصصان برگزار می شود. ویژگی این برنامه این است که برای تحلیلگران فارکس و سایر بازارهای تجاری چهارچوب اخلاقیات تعیین کرده که آنها را مجبور به رعایت قوانین خود می کند. این آزمون نیز سه مرحله ای بوده و افراد پیش از ثبت نام در دوره می بایست عضو انجمن CMT شده و ملزم به رعایت قوانین این انجمن می باشند. مفاد آزمون نیز توسط انجمن اعلام می شود. هر کدام از آزمونها نیز تنها دو بار در سال برگزار شده و برای شرکت در آزمون نیز حداقل 100 ساعت مطالعه توصیه شده است.

سخن پایانی

تحلیلگران فارکس و همچنین سایر متخصصان مالی در صورت بهره مندی از مهارتهای لازم می توانند از این شغل درآمد بسیار خوبی کسب کنند. این شغل نیز همانند بسیاری از مشاغل دیگر برای موفق شدن نیازمند دانش لازم و تلاش بسیار زیاد است. اما از یاد نبریم که بخشی از تحلیلگران فارکس در واقع معامله گران این بازار هستند که با استفاده از انواع روشهای تحلیلی اشاره شده در این مقاله و منابع در دسترس، اقدام به معامله خرید یا فروش ارزهای دیجیتال می نمایند.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications