NYXbroker
نیکس فارکس

تاریخچه حساب فارکس

دانستن تاریخچه حساب چه فایده ای دارد و از آن برای چه استفاده می شود ؟

تاریخچه حساب فارکس در واقع به معنی رویداد های معاملاتی فارکس در گذشته دور یا نزدیک می باشد. شما هرجا کلمه تاریخچه را ببینید متوجه می شوید که منظور بررسی سوابق گذشته است. این سوابق در دوره های زمانی متفاوت ثبت شده و قابل مشاهده هستند. تاریخچه حساب فارکس نیز از سابقه معاملاتی اخیر یک تریدر گزارش می دهد یا به عبارت دیگر استیتمنت حساب یک تریدر، نشاندهنده معاملات گذشته او می باشد. آیا می دانید استیتمنت حساب چیست؟ استیتمنت معاملاتی در واقع یک گزارش جامعی از معاملات فارکس را در اختیار تریدر قرار می دهد تا بتوان آن را تحلیل و بررسی کرد. برای اینکه بدانیم در گذشته چه معاملاتی در فارکس انجام داده ایم و از طریق این معاملات چه میزان سود یا ضرر داشته ایم، استیتمنت حساب را می بینیم. تاریخچه های حساب های مختلف، گردش های مالی و ورود و خروج پول به حساب را نمایش می دهند. تاریخچه حساب فارکس نیز تقریبا همین اطلاعات را در اختیار ما می گذارد. بنا بر این بررسی آن می تواند خیلی کاربردی و در مواردی هشدار دهنده هم باشد.

فهرست مطالب

تاریخچه حساب چه چیزی را نمایش می دهد؟

روش های دریافت استیتمنت حساب فارکس

چگونه می توان سابقه تجارت فارکس خود را بررسی کرد؟

نحوه کاربرد تاریخچه حساب

نحوه دریافت تاریخچه حساب تریدر ها از بروکر

تاریخچه حساب چه چیزی را نمایش می دهد؟

وقتی شما به بانک مراجعه می کنید و گردش حساب خود را در یک ماه اخیر تقاضا می کنید، بانک این اطلاعات اعم از ورود و خروج پول به حساب و تاریخ و ساعت دقیق هر رویداد را در اختیار شما قرار می دهد. این اطلاعات می تواند بسیار برای شما سودمند باشد زیرا در برنامه ریزی های مالی شما کاربرد زیادی دارد. تاریخچه حساب فارکس نیز به این صورت گردش حساب فارکس شما را نشان می دهد و می گوید که چه معامله ای را چه زمانی انجام داده اید و این معامله چه میزان سود یا ضرری برای شما داشته است. شما می توانید از این تاریخچه بعنوان تجربه معاملاتی برای معاملات آینده خود استفاده کنید. به همین دلیل بررسی و تحلیل هر چند وقت یک بار تاریخچه حساب فارکس توسط تریدر ها، از عوامل موفقیت های معاملاتی آینده به شمار می رود.

روش های دریافت استیتمنت حساب فارکس

اگر شما بخواهید تاریخچه حساب فارکس یا استیتمنت حسابتان را ببینید، دو راه پیش روی شماست : اول اینکه از خود بروکر دریافت کنید، دوم اینکه از متاتریدر بگیرید.

شما می توانید از طریق بروکر هایی که دارای کپی ترید داخلی هستند، استیتمنت حساب خود را دریافت کنید. در بعضی از سیستم های کپی ترید، استیتمنت حساب شما را به صورت اتوماتیک در بروکر نشان می دهد. 

در روش دیگر می توانید با استفاده از نرم افزار متاتریدر به راحتی به تاریخچه حساب فارکس خود دسترسی پیدا کنید. همچنین شما با اتصال حساب خود به یکی از سایت هایی که در این زمینه فعال و معتمد هستند، استیتمنت حساب را در آن قرار دهید و تحلیل کنید.

از فواید بررسی استیتمنت حساب و تاریخچه حساب فارکس می توان به جلوگیری از کلاهبرداری اشاره کرد. اگر شما در بازار فارکس یک تازه وارد هستید و نیاز به دوره های آموزش تخصصی دارید، ممکن است به دنبال یک تریدر و مدرس حرفه ای باشید. شما می توانید پیش از اعتماد به این شخص از او لینک استیتمنت حساب و تاریخچه حساب فارکس او را درخواست کنید. با تحلیل و بررسی آن متوجه می شوید که آیا او واقعا یک حرفه است یا یک کلاهبردار! البته بررسی این مورد که آیا این تاریخچه واقعا متعلق به آن شخص می باشد یا خیر، کمی دشوار است و نیاز به تخصص دارد.

چگونه می توان سابقه تجارت فارکس خود را بررسی کرد؟

اگر معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کرده باشید، قطعا با نرم افزار معاملاتی متاتریدر 5 (MT5) آشنایی دارید. این نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم و تلفن همراه می باشد. شما می توانید از طریق این نرم افزار وارد حساب خود شده و از امکانات متنوع حساب کاربری نظیر چک کردن تاریخچه معاملات و تاریخچه حساب فارکس، بخش آموزش و تحلیل، کتابخانه و وبینار هایی که برای پیشرفت شما وجود دارد استفاده کنید. دیدن تاریخچه حساب فارکس در پنجره History که یکی از پنجره های ابزار نرم افزار MT5 می باشد، میسر می شود. همچنین شما می توانید با تغییر نوع گزارش در این قسمت، علاوه بر سوابق معاملاتی، دیگر اطلاعات حساب خود را مشاهده کنید. تصویر پایین مسیر تاریخچه حساب در متاتریدر 5 را به شما نشان می دهد. 

دریافت استیتمنت حساب فارکس در متاتریدر تحت ویندوز

ویدئو / قراردادن

نحوه کاربرد تاریخچه حساب

تریدر ها تاریخچه حساب فارکس را به عنوان ابزار کسب تجربه برای معاملات آتی در نظر می گیرند. در واقع تاریخچه حساب فارکس می تواند نقش هشدار دهنده داشته باشد. علاوه بر این تاریخچه حساب هر تریدر، حکم سوابق کاری را برای او دارد. بدیهی است که هر چه این سوابق بهتر و سود آور تر بوده باشند، تریدر موفق تر و حرفه ای تر شناخته می شود. سپس از این تریدر موفق به عنوان مدرس معاملات فارکس بهره می گیرند که این هم نوعی امتیاز و شغل به حساب می آید.

وقتی معامله گر در تاریخچه حساب فارکس به تحلیل معاملات قبلی خود می پردازد، سود و زیان های سابق را در نظر گرفته و پس از آن دقت بیشتری در معاملات به خرج می دهد.

نحوه دریافت تاریخچه حساب تریدر ها از بروکر

اگر شما در بروکر هایی که دارای سیستم کپی ترید داخلی هستند حساب باز کرده باشید، در صورت وجود دسترسی به راحتی می توانید از طریق بروکر تاریخچه حساب فارکس را دریافت کنید. به این صورت که این سیستم به شکل اتوماتیک، تاریخچه و استیتمنت حساب را روی پلتفرم سایت بروکر شما نشان می دهد. قبل از این نحوه دریافت تاریخچه حساب را به دو روش شرح دادیم. در حقیقت نرم افزار متاتریدر کار را برای شما خیلی راحت تر کرده است.

سخن پایانی

تاریخچه حساب فارکس از این جهت که نوعی رزومه و سابقه کاری تجارت معامله گران به شمار می رود، دارای اهمیت فراوانی است. بهتر است تریدر ها مرتبا تاریخچه حساب فارکس را چک کنند و سوابق معاملاتی خود را برای معاملات بعدی در نظر بگیرند. همچنین می توانید با کسب مهارت های فردی و از طریق تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال فارکس، یک سابقه کاری خیلی خوب در تاریخچه حسابتان برای خود ایجاد کنید. این سوابق در انتخاب آگاهانه معاملات دیگر نقش مهمی دارد. زمانی که تریدر مبتدی بفهمد که استیتمنت حساب چیست و آن را معرف خود بداند، اهمیت آن را درک کرده و به مرور در معاملات عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد تا تاریخچه بهتری بجا بگذارد. در جواب این سوال که تاریخچه حساب فارکس و استیتمنت حساب چیست و چه کاربرد و اهمیتی دارد و چه میزان در معاملات فارکس نقش دارد، بحث مفصلی وجود که در این مقاله در حد آگاهی لازم توضیح داده شد و امیدواریم برایتان موثر باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را برای ما بنویسید و در صورت نیاز به راهنمایی و توضیحات بیشتر، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications