NYXbroker
نیکس فارکس

مدیریت حساب در فارکس

افرادی که تمایل به شرکت در بازار فاکس دارند ولی نمی توانند خودشان ترید کنند می توانند مدیریت حساب خود را به دیگران بدهند

مدیریت حساب در فارکس به چه نوع حسابی اطلاق می گردد؟ مفهوم سبدگردانی در فارکس، مدیریت اکانت فارکس و همینطور سبدگردان فارکس را می دانید؟ آیا میدانید بهترین سبدگردان چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟
برای آشنا شدن با مفاهیم بالا و یافتن پاسخ سوالات تا انتهای این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی بروکر نیکس به نگارش درآمده است همراه ما باشید.
همگی می دانیم که بازار فارکس بازاری است پر از فرصت اما از طرفی نیز با میزان بالای خطر و نوسان همراه است. مدیریت حساب در فارکس در حقیقت یک نوع حساب معاملاتی است که در آن صاحب حساب، آن را شارژ می کند و این کار از طریق یک بروکر معتبر صورت می گیرد و یک نفر به عنوان مدیر انتخاب می شود از جانب او معامله انجام می دهد.
هدف از مدیریت حساب در فارکس (سبدگردانی در فارکس) توسط شخصی دیگر که به او سبدگردان فارکس گفته می شود در واقع بدور ماندن صاحب حساب از درگیریها و استرس های آن همراه با تحلیل بازار می باشد.

فهرست مطالب

مدیر حساب یا سبدگردان در فارکس کیست ؟

نحوه مدیریت سرمایه در فارکس چگونه است ؟

ویژگیهای بهترین سبدگردان چیست؟

درآمد مدیر حساب از کجاست ؟

آیا می توان به مدیر حساب اعتماد کرد؟

مشکلات احتمالی در مدیریت حساب؟

مدیر حساب یا سبدگردان در فارکس کیست ؟

در ابتدای بحثمان در خصوص  مدیریت حساب در فارکس ببینیم که مدیر حساب یا سبدگردان فارکس به چه کسی گفته می شود و بهترین سبدگردان فارکس به چه شخصی اطلاق می شود؟ سبد گردانها در فارکس باید اشخاص حقوقی باشند از جمله بروکرها و سایر مراکز و نهادهای مالی 

 

مدیر حساب فارکس، شخصی حقوقی یا حقیقی است که  که با مبلغ ثابت یا سود حاصل شده ، از جانب شخص دیگری که صاحب حساب است بر روی حسابی معامله کرده (انجام تراکنش و هندل کردن موقعیت ها) یا مدیریت می کند.

 به بیان دیگر اینگونه است که انتقال وکالتنامه محدود که به آن ( به آن LPOA گفته می شود و برگرفته از limited  power of attorney  می باشد به معنای وکالت محدود)  

حساب به شخص دیگری جهت انجام معاملات در بازار فارکس  واگذار می گردد. به آن شخص که مدیریت اکانت فارکس را انجام میدهد مدیر حساب گفته می شود.  

نحوه مدیریت سرمایه در فارکس چگونه است ؟

اما ببینیم که نحوه مدیریت حساب در فارکس به چه صورتی انجام می شود؟ 

 انواع مسئولیت های مدیر حساب فارکس بسته به اینکه چه  نوع حسابی را مدیریت می کند و نوع توافق و قرارداد با صاحب حساب متفاوت است. عموما او موظف است که با انجام معاملات موفق، باید موجبات رضایت کافی مشتریان خود را فراهم نماید.

 همچنین مسئول تصمیم گیری در زمینه معاملات نیز با شخص مسئول مدیریت اکانت فارکس است.

 از جمله، مراقبت از باز و بسته شدن معاملات ، شناسایی فرصت های مربوط به نوع حساب کاربری شخص صاحب حساب و انجام معاملات تا زمان اتمام آن می باشد. 

بعلاوه در مدیریت حساب در فارکس، شخص مدیر مسئولیت سود و زیان توسط حساب هایی را که مدیریت می کند را بر عهده دارد.

اینکه انجام  استراتژی ها با موفقیت همراه باشد و همچنین اهداف بازار در حین انجام معاملات برای برآوردن انتظارات صاحبان حساب های معاملاتی از اهداف و مسئولیتهای اوست.

ویژگیهای بهترین سبدگردان چیست؟

 مدیریت حساب در فارکس یا سبدگردانی در فارکس قبل از هرچیز نیاز به داشتن سابقه انجام معاملات موفق دارد. کسی که قادر به مدیریت حساب خود نباشد قطعا حساب دیگری را نیز نمی تواند مدیریت کند.

 تجربه عامل مهم و اساسی دیگری است  برای هر کسی که مایل به مدیریت حساب در فارکس برای دیگران است. این یک ویژگی مثبت است. این امر توانایی او را در مراقبت از سرمایه گذاری هایی که به او سپرده شده است نشان می دهد و تضمین می کند و همچنین از وقایع غیرقابل پیش بینی که ممکن است در بازار اتفاق افتد شگفت زده نخواهد شد.

برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق در زمینه مدیریت حساب در فارکس،  باید مشتری مدار باشد. مشتری به دنبال اعتماد و وفاداری از سرپرست حساب خود است که این امر در سایه رابطه ناخوشایند بین آنها قابل دستیابی نخواهد بود. 

 مدیر حساب فارکس موفق باید دارای تحصیلات مناسب،  هدف محور، پویا و خلاق باشد در انجام وظایف خود نسبت به صاحب حساب باشد.

در نظر داشته باشید که تمامی مواردی که مد نظرتان است را درمتن قرارداد سبدگردانی در فارکس مکتوب نمایید.

 

درآمد مدیر حساب از کجاست ؟

تا اینجا از مدیریت حساب در فارکس و همینطور از وظایف و مسئولیتهای سبدگردانی در فارکس گفتیم در این قسمت به این سوال پاسخ می دهیم که درآمد مدیر حساب از کجاست؟

یک مدیر حساب درآمد قابل توجهی کسب می کند چیزی مابین 20 الی 30 درصد بر اساس توافقی که مابین مدیر حساب و صاحب حساب انجام شده متفاوت می باشد و در میزان ضرر نیز مشارکت نمیکند.  

آیا می توان به مدیر حساب اعتماد کرد؟

برای مدیریت حساب در فارکس یا سبدگردانی در فارکس نیاز به انتخاب یک مدیر حساب داریم. اما اینکه بدانیم چه کسی را برای  مدیریت حساب در فارکس بر می گزینیم بسیار مهم است.

 چنانچه بالاتر نیز اشاره شد از جمله ویژگیهایی که یک مدیر حساب باید داشته باشد قابل اطمینان بودن و سابقه  معاملاتی وی می باشد. البته می توانید با تنظیم قرارداد با بروکر و افتتاح حساب در آن ارتباط بین مدیر حساب را با بروکر فراهم آورید تا به رایگان توسط بروکر ناظر بر اعمال مدیر حساب باشد و در صورت لزوم تذکرات لازم ارائه شود. بنابراین فردی باید باشد که به خوبی با شیوه کار او آشنا هستیم و می توانیم با خیال آسوده به او اطمینان کنیم و سرمایه خود را به دست او بسپاریم.     

مشکلات احتمالی در مدیریت حساب؟

از مشکلات و نقاط منفی مدیریت حساب در فارکس، می توان به این اشاره کرد که به هر حال سرمایه شما در دست یک تریدر حرفه ای قرار دارد و ممکن است به اندازه شما دقت و توجه به سرمایه شما نداشته باشد. نکته دیگر آنکه زمانی که شخص دیگر معاملات شما را انجام می دهد شما راه و رسم معامله گری را یاد نمی گیرید. البته برای کسب اطمینان بیشتر در حسابهای با مبلغ بالا، بروکر خود و حتی مدیر حساب نیز شراکت می‌کنند تا در صورت ضرر احتمالی آنها نیز متضرر گردند.

بنا بر قرارداد مدیریت حساب در فارکس، صاحب حساب حق برداشت و یا انجام معامله با آن حساب را ندارد و چنانچه زودتر از موعد پول خود را طلب کند مشمول جریمه می شود.

متن با عنوان

مدیریت حساب در فارکس بویژه با افرادی که از نحوه عملکرد بازار آگاهی ندارند ، افرادی که وقت مطالعه و مشاهده ندارند و از صبر و ویژگی روانی برخوردار نیستند. آنچه که برای مدیریت حساب در فارکس مورد نیاز است یک مدیر حساب با تجربه و قابل اطمینان و همچنین افتتاح یک حساب در بروکری که می شناسید و مورد اطمینان شماست. البته نوع حساب معاملاتی می تواند متفاوت باشد و بستگی به صاحب حساب دارد.
چنانچه گفته شد مدیر حساب باید با دقت انتخاب شود چرا که قرار است کنترل سرمایه شما را در دست بگیرد.عواملی برشمرده شد از جمله تجربه معاملاتی در زمینه ترید که البته مهمترین عامل انتخاب مدیر حساب است. همینطور باید از ایمن بودن سرمایه خود اطمینان حاصل کنید.
چنانچه در خصوص مطالب عنوان شده در مقاله مدیریت حساب در فارکس، نیاز به مشاوره داشتید می توانید از طریق چت آنلاین و سایر راههای ارتباطی با کارشناسان نیکس تماس بگیرید در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications