NYXbroker
نیکس فارکس

بالانس حساب فارکس

بالانس حساب فارکس چیست ؟ و چگونه می توان موجودی حساب فارکس را بدست آورد .

بالانس حساب فارکس در واقع همان مبلغ موجود در حساب تجاری شماست. به معنای دیگر تمامی موجودی که در ابتدا گذاشته شده و تمامی معاملات بسته شده چه در سود و چه در ضرر را شامل می باشد. معاملات فعال در این مبلغ محاسبه نمی شوند. بالانس را می توان با این فرمول زیر محاسبه میشود. (بالانس = موجودی منهای برداشت ها) . برای فعالیت در بازار فارکس شما ابتدا باید حساب خود را در یک بروکر افتتاح کنید . همانند بانکی که در آن حساب خود را ایجاد کرده اید . با تکمیل اطلاعات فردی و تایید هویت بروکر به شما اجازه واریز وجه و افتتاح حساب معاملاتی را می دهد . موجودی که در حسابتان وجود دارد همان بالانس حساب فارکس شما است که می توانید معاملات خود را با آن آغاز کنید . با این تعاریف بالانس حساب فارکس همان موجودی شما برای ترید کردن یا معامله کردن می باشد و اگر شما یک معامله جدیدی را انجام دهید بالانس حساب فارکس شما تغییر نمی کند تا وقتی که آن معامله بسته شود.

فهرست مطالب

بالانس در فارکس چیست؟

چگونه می توان بالانس را مشاهده کرد ؟

در چه صورت بالانس تغییر می کند ؟

تفاوت بین بالانس و اکویتی ؟

تفاوت بالانس و مارجین در فارکس چیست؟

بالانس در فارکس چیست؟

یا بالانس حساب فارکس چیست و مفهوم بالانس در فارکس چیست برای پاسخ به  این سوال باید گفت موجودی شما در حساب فارکس شما نشان دهنده  بالانس حساب فارکس می باشد ، در واقع به همان مقدار پولی که یک معامله گر در حساب تجاری خود دارد اشاره دارد.

برای شروع معاملات فارکس، باید یک حساب کاربری فارکس باز کنید . پس از تایید حساب شما  توسط بروکر، می توانید وجوه را از روش های مختلفی که بروکر جهت واریز و برداشت در اختیار شما میگذارند به حساب فارکس خود منتقل کنید. این حساب جدید فقط باید با “سرمایه  قابل ریسک” تامین شود ، یعنی نقدی که می توانید از دست بدهید بدین معنا که اگر کل این سرمایه را هم از دست دادید زندگی شما با اختلال مواجه نشود. (در صورت نداشتن دانش کافی می توانید حساب دمو برای خود افتتاح کنید )

موجودی شما میزان نقدی را که در حساب تجاری خود دارید اندازه گیری می کند. اگر مبلغ 2000 دلار واریز می کنید ، موجودی شما 2000 دلار است. اگر وارد معامله جدیدی شدید یا در زبان تجاری موقعیت جدیدی باز کردید، موجودی حساب شما تحت تأثیر قرار نمی گیرد تا معامله بسته شود. پس از پاسخ به سوال بالانس در فارکس چیست؟و فهمیدن مفهوم بالانس در فارکس به ادامه مطلب می پردازیم.

چگونه می توان بالانس را مشاهده کرد ؟

در اینجا ما در مورد روش های مختلف بررسی موجودی در حساب فارکس بحث می کنیم.

می توانید موجودی حساب فارکس خود را از پلن شخصی که توسط بروکر ها در اختیار شما قرار می گیرد مشاهده کنید ( قابل ذکر است در داشبورد شخصی یا پلتفرم مورد استفاده، شما می توانید تاریخچه تراکنش های مالی خود را ببینید و درخواست واریز و یا برداشت داشته باشید) جهت بررسی از طریق داشبورد  شما باید  با شناسه کاربری و رمز عبور که در ابتدای ثبت نام داشتید وارد شوید . برای اینکه به موجودی حساب فارکس خود پی ببریم، راه دیگر استفاده از پلتفرم های است که توسط آنها به بازار متصل می شویم که در بروکر نیکس  پلت فرم و نرم افزار متاتریدر 5 (MetaTrader) است. در واقع شما به کمک این نرم‌افزار می‌توانید بالانس (موجودی) حساب فارکس خود را مشاهده کنید. آنگاه در قسمت اطلاعات حساب، موجودی خود را می توانید مشاهده نماید  و جهت دیدن تمامی معاملات و سود ها و ضرر های خود به قسمت تاریخچه حساب (history) مراجعه کنید و بازه زمانی مشخصی را انتخاب کنید .

در چه صورت بالانس تغییر می کند ؟

همانگونه که در قبل توضیح دادیم و به تفصیل بیان نمودیم بالانس حساب فارکس در اختصار همان موجودی حساب تجاری شماست. که راه های دسترسی و مشاهده آن را نیز بیان نمودیم. خب طبعاً با افزایش موجودی تان میزان بالانس حساب فارکس که شما قادر خواهید بود با آن موجودی، سرمایه گذاری و خرید و فروش انجام دهید افزایش خواهد یافت. اما در حالات دیگر نیر بالانس حساب فارکس تغییر خواهد نمود و آن عبارت است از واریز سود به حساب فارکس و یا کم شدن ضرر در معاملات از حساب شما و همچنین کم شدن کارمزد معاملات از حساب شما. به عنوان مثال اگر موجود حساب شما 1000 دلار باشد و معامله ای انجام داده باشید که 100 دلار سود کرده باشید در این صورت بالانس حساب فارکس شما 1100 دلار خواهد بود بدون در نظر گرفتن کارمزد و سواپ که بابت معاملات باز توسط بروکر دریافت خواهد شد .

تفاوت بین بالانس و اکویتی ؟

تفاوت بین بالانس و اکویتی در فارکس چیست؟ بالانس حساب فارکس منعکس کننده سود/زیان شما از معاملات بسته شده است  در حالیکه ارزش خالص (اکویتی) منعکس کننده سود/زیان واقعی شما در همان لحظه و با معاملات که باز هستند می باشد .  ارزش خالص هر دو معامله باز و بسته را در نظر می گیرد. اگر حساب شما “مسطح” است یا هیچ پوزیشن بازی ندارید، بالانس حساب فارکس و اکویتی شما یکسان است. اما اگر معامله های باز دارید ، در این شرایط  است که بالانس حساب فارکس و اکویتی شما متفاوت است.

 

این بدان معناست که وقتی به بالانس حساب فارکس خود نگاه می کنید، این مقدار واقعی وجوه شما نیست. از آنجا که ارزش خالص شامل سود یا زیان جاری از معاملات باز است، این ارزش خالص (اکویتی) است که میزان واقعی وجوه شما را نشان می دهد. ممکن است موجودی بسیار بزرگی داشته باشید ، اما ارزش خالص بسیار کمی داشته باشید. این زمانی اتفاق می افتد که موقعیت های باز شما دارای زیان های بزرگ تحقق نیافته (شناور) هستند. به عنوان مثال ، اگر موجودی شما 1000 دلار است و یک معامله باز دارید که 900 دلار ضرر شناور دارد، ارزش خالص سرمایه شما فقط 100 دلار است. (به شکل زیر توجه نمایید)

بالانس حساب فارکس

تفاوت بالانس و مارجین در فارکس چیست؟

برای صحبت راجع به تفاوت بالانس و مارجین در فارکس ابتدا مارجین را تعریف می کنیم. هنگام معامله فارکس، فقط باید مقدار کمی سرمایه برای باز کردن و حفظ معامله جدید اختصاص دهید.این سرمایه به عنوان مارجین مصرفی شناخته می شود. به عنوان مثال ، اگر می خواهید 100000 دلار USD/JPY بخرید، نیازی به پرداخت مبلغ کامل ندارید ، فقط باید بخشی را مانند 3000 دلار قرار دهید. (مقدار مصرف مارجین به لوریج حسابتان نزد بروکر بستگی دارد) و مقدار واقعی بستگی به کارگزار فارکس شما دارد. مارجین را می توان یک سپرده یا وثیقه حسن نیت دانست که برای بازکردن موقعیت و باز نگه داشتن آن لازم است. این یک “حسن نیت” است که شما می توانید هزینه معامله را تا زمان بسته شدن آن ادامه دهید. (مارجین کارمزد یا هزینه معامله نیست) به زبان ساده تر مارجین، بخشی از وجوه شما است که بروکر فارکس شما از موجودی حساب شما جدا می کند تا معامله شما باز بماند و اطمینان حاصل شود که می توانید ضرر احتمالی معامله را پوشش دهید. پس از بحث درباره تفاوت بالانس و مارجین در فارکس به ادامه مقاله می پردازیم.

 

حال این سوال مطرح می شود که بالانس منفی در فارکس به چه معنا است؟ برای پاسخ اینکه بالانس منفی در فارکس (توازن منفی) چیست باید گفت شرایطی پیش می آید که ضرر معامله گر از معاملات بازش بیشتر از موجودی حسابش خواهد شد و در نتیجه بالانس منفی در فارکس اتفاق می افتد.

سخن پایانی

بالانس حساب فارکس همانگونه که توضیح دادیم به اختصار همان موجودی حساب تجاری شماست که شما می توانید از طریق واریز پول به حساب تجاری خود آن را افزایش دهید و میزان آن را در متاتریدر خود ملاحظه نمایید. بالانس حساب فارکس تنها شامل معامله های بسته می شود و معامله های باز را شامل نمی شود. و اینجا است که تفاوت بالانس و اکویتی مطرح می گردد چرا که اکویتی هم معامله های بسته را شامل شده و هم باز را. در واقع ارزش خالص سود و زیان واقعی شما را از کل معاملات در لحظه نشان می دهد. همینطور توضیح دادیم که بالانس حساب فارکس می تواند مثبت یا منفی باشد که منفی بودن آن را توضیح دادیم و گفتیم ممکن است ضرر یک معامله از کل موجودی و بالانس بیشتر شود که در اینصورت بالانس منفی اتفاق می افتد.
در صورت داشتن هرگونه ابهامی در ارتباط با موضوع مقاله فوق، میتوانید پرسش خود را مطرح نموده و در کمترین زمان پاسخ آن را دریافت نمایید.
یادآور می گردد این مقاله توسط تیم تحلیلی بروکر نیکس نگارش شده و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications