NYXbroker
نیکس فارکس

ترید ارز دیجیتال در بروکرها

آیا می توان ارزهای دیجیتال را در پلتفرم بروکرها معامله کرد ؟

ترید ارز دیجیتال در بروکرها مسئله ای است که بسیاری از معامله گران را به خود درگیر کرده است. بروکر فارکس یکی از بستر هایی است که می توان در آن به معامله ارزهای دیجیتال پرداخت. اما موضوع اصلی این است که آیا بروکرها می توانند پاسخگوی نیاز های یک تریدر ارز دیجیتال باشند یا خیر؟ به نظر شما معامله ارزهای دیجیتال در بروکر فارکس کار عاقلانه ای است؟ آیا یک بروکر معتبر فارکس می تواند جای یک صرافی معتبر ارز دیجیتال را بگیرد؟
خیلی از معامله گران ترید ارز دیجیتال در بروکرها را به دلایل مختلفی منطقی نمی دانند. آنها معتقدند که بروکرها به دلیل ویژگی های خاص خود نمی توانند بستر مناسبی برای معامله ارزهای دیجیتال را فراهم کنند. صرافی های مخصوص معاملات ارزهای دیجیتال نیز بستر اصلی معاملات ارزهای دیجیتال هستند و حتی بسیاری از معامله گران ایرانی از صرافی های داخلی برای ترید استفاده می کنند. از منظر بسیاری از صاحب نظران بازار ارزهای دیجیتال، ترید ارز دیجیتال در بروکرها در برابر ترید در صرافی ها قرار می گیرد و مقایسه می شود و در مقایسه این دو، معامله ارزهای دیجیتال در بروکرها کار عاقلانه ای به دلیل هزینه و اسپرد و سواپ بیشتر به نظر نمی رسد. ما در این مقاله به بررسی دقیق این موضوع می پردازیم.
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با مقاله برای ما بنویسید و در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام می توانید با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

ترید ارز دیجیتال یعنی چه؟

در چه بسترهایی می توان ارز دیجیتال ترید کرد؟

آیا در بروکرها می توان ارز دیجیتال معرفی کرد؟

چرا ترید ارز دیجیتال در بروکرها منطقی نیست؟

صرافی های مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال کدامند؟

ترید ارز دیجیتال یعنی چه؟

ارزهای دیجیتال همان پول های دیجیتالی با ارزشی هستند که افراد با خرید و فروش و یا سرمایه گذاری بلند مدت بر روی آن ها، سود کسب می کنند. این کسب سود اغلب از طریق نوسانات مختلفی که در نرخ ارزهای دیجیتال رخ می دهد، انجام می شود. ترید ارز دیجیتال به معنی خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بسترهای مختلف معاملاتی مثل صرافی ها یا بروکرها می باشد. این خرید و فروش ها با مهارت تریدر، در نقاط مختلفی از قیمت ها رخ می دهد که بیشترین سود و کمترین ضرر از آن حاصل شود. ترید ارز دیجیتال در بروکرها با اینکه طرفداران خاص خود را دارد، اما اغلب از سوی معامله گران حرفه ای طرد می شود. در نقطه مقابل، یک صرافی معتبر ارز دیجیتال، بستری مناسب و ایده آل برای ترید ارزهای دیجیتال می باشد. نکته ای که در این میان حائز اهمیت است، این است که چه ترید ارز دیجیتال در بروکرها انجام شود و چه در صرافی ها، هر دو نیازمند یک تریدر آموزش دیده و با مهارت است، زیرا هیچ بستری نمی تواند سود آوری شما را تضمین کند و تنها تسهیل کننده و همراه شما در معاملات خواهد بود.

در چه بسترهایی می توان ارز دیجیتال ترید کرد؟

ترید ارز دیجیتال در بروکرها و ترید ارز دیجیتال در صرافی ها، دو راه اصلی پیش روی معامله گران این بازار می باشد. این دو بستر هر کدام ویژگی ها، ظرفیت ها و محدودیت هایی دارند که معامله گران را به خود جذب و یا از خود می راند. به طور معمول، ترید ارزهای دیجیتال در صرافی های آنلاین انجام می شود. صرافی ها محلی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بر اساس ارائه قیمت های لحظه ای می باشند. میزان تقاضا در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال نقش مهمی ایفا می کند. افزایش تقاضا برای یک ارز، قیمت ارز را افزایش و کاهش تقاضا، قیمت را کاهش می دهد. منبع اصلی درآمد صرافی ها، کارمزد هایی است که به ازای انجام هر تراکنش دریافت می کنند.

در مقابل صرافی ها، ترید ارز دیجیتال در بروکرها قرار دارد. همانطور که میدانید بروکرها نهاد های مالی هستند که واسط  میان خریدار و فروشنده می باشند. بروکر فارکس سفارشات کاربران را دریافت می کند و انجام می دهد و از طریق کمیسیون انجام سفارشات، به درآمد می رسد. فعالیت های معاملاتی بروکر ها نسبت به صرافی ها بسیار گسترده تر است و علاوه بر ارزهای دیجیتال، دارایی های مختلف بسیاری را پوشش می دهند. ملاک های انتخاب یک بروکر معتبر فارکس، نسبت به ویژگی ها و خدماتی که ارائه می دهند، برای معامله گران متفاوت است. همچنین مطالعه و شناخت انواع بروکرها می تواند در تصمیم گیری و انتخاب یک بروکر معتبر موثر باشد. ترید ارز دیجیتال در بروکرها مسئله ای است که معامله گران زیادی را به خود درگیر می کند، زیرا خیلی از افراد این کار را عاقلانه نمی دانند. ما در ادامه مقاله این موضوع را بررسی می کنیم تا شفاف سازی بیشتری حاصل شود. 

آیا در بروکرها می توان ارز دیجیتال معرفی کرد؟

 از خدمات مهم یک بروکر معتبر فارکس که به عنوان مقدمه ای برای ترید ارز دیجیتال در بروکرها ارائه می شود، اطلاعات کاربردی و مقالات علمی در رابطه با جوانب مختلف بازار است. بروکر فارکس از این طریق معامله گران را به آگاهی لازم و کاربردی نسبت به بازار، مثل عوامل تاثیرگذار بر بازار فارکس و شاخص در فارکس و اطلاعات مهم دیگر می رساند. این اطلاعات در معاملات تریدر بسیار تاثیرگذار است و با ایجاد مهارت در معامله گران، آنان را به سود می رساند. معرفی ارزهای دیجیتال در بروکرها نیز یکی از همین اطلاعات کاربردی است که ارائه می شود. در بروکرها علاوه بر دارایی های بسیاری که معامله می شود، ارزهای دیجیتال نیز مورد معامله قرار می گیرد. معامله ارز دیجیتال در بروکرها یکی از روش های حضور فعال تریدر در بازار ارزهای دیجیتال می باشد. بنابراین برخی بروکر ها با معرفی ارزهای دیجیتال مختلف، اطلاعات لازم و کارآمدی را در اختیار معامله گران قرار می دهند. این اطلاعات جنبه آموزشی دارند و در نتیجه معامله گر با کسب مهارت کافی، می تواند سود خوبی از ترید ارز دیجیتال در بروکرها کسب کند.

چرا ترید ارز دیجیتال در بروکرها منطقی نیست؟

بسیاری از فعالین بازار ارزهای دیجیتال، بروکرها را بستر مناسبی برای فعالیت در این بازار نمی دانند. دلیل آن این است که بروکر فارکس، قرارداد های خرید ارز دیجیتال با شرکت تامین نقدینگی می بندد. این یعنی معامله گر به بروکر سفارش یک میزان مشخص از یک ارز دیجیتال خاص را می دهد و این تنها یک قرارداد می باشد و خود ارز مدنظر نیست. اگر تریدر از سفارش سود کند، معادل دلار این سود به تریدر تعلق می گیرد و اگر ضرر کند، به همان معادل دلاری از او گرفته می شود. در نتیجه معامله گر در تمام فرایند ترید ارز دیجیتال در بروکرها، صاحب ارز دیجیتال نیست و تنها پشتوانه دلاری آن را دارد. مورد تفاوت دیگر نرخ هزینه های خرید و فروش و کمیسیون دریافتی و هزینه سواپ آن است که در معاملات SPOT صرافی‌های آنلاین و یا کیف پولها این هزینه ها بغیر از کمیسیون وجود ندارد.

صرافی های مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال کدامند؟

بر خلاف ترید ارز دیجیتال در بروکرها، صرافی ها یک بستر رایج و محبوب به حساب می آیند. البته انتخاب یک صرافی معتبر ارز دیجیتال در بین صرافی های نامعتبر نیازمند کاوش و دقت است. شاید اخبار هایی در ارتباط با کلاهبرداری صرافی ها و از دست رفتن سرمایه افراد شنیده باشید. این صرافی ها با برخی ظاهرسازی ها از اعتماد کاربران خود سوء استفاده کرده و مبالغ بالایی از آنها کلاهبرداری می کنند. امنیت، اساس اعتبار هر بروکر و صرافی است و این اصل، وجه اشتراک مهم این دو بستر محسوب می شود. در ادامه برخی از صرافی های مشهور و محبوب در میان معامله گران در سطح دنیا را نام می بریم تا بتوانید برای ترید امن ارزهای دیجیتال از آنها بهره بگیرید.

 

Binance

Bitmex

Bitfinex

Coinbase

Changenow

Kucoin

Bittrex

 

اعتبار و امنیت این صرافی ها به مرور زمان از سوی معامله گران تایید شده است و به این ترتیب به مشهور ترین صرافی های دنیا تبدیل شده اند.

سخن پایانی

ترید ارز دیجیتال در بروکرها یکی از روش های تجارت در بازار ارزهای دیجیتال است. این روش با توجه به ویژگی های بروکرها، با انتقادات بسیاری روبرو است. همین انتقادات باعث می شود که ترید ارز دیجیتال در بروکرها کار منطقی به نظر نرسد. درواقع با این روش شما صاحب اصل ارز دیجیتال نیستید و با سود و زیان حاصل از معاملات، معادل دلاری آن به شما تعلق می گیرد.
با تمام نظرات منفی که در رابطه با ترید ارزهای دیجیتال در بروکرها وجود دارد، برخی معامله گران مشکلی با این موضوع ندارند و در کنار ترید سایر دارایی ها، به ترید ارز دیجیتال در بروکرها نیز مشغول هستند.
دیدگاهی که در این مقاله نسبت به بروکر ها و ترید ارز دیجیتال در آن ها ارائه شد، یک دید کلی و جامع بود که به سادگی از نظرات معامله گران حاصل می شود. با این حال انتخاب نهایی بر عهده خود شماست که کدام بستر را برای معامله ارزهای دیجیتال برگزینید.
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با مقاله برای ما بنویسید و اگر سوالی در زمینه مباحث مورد نظر برایتان مطرح شد، با مشاورین بروکر نیکس تماس تماس حاصل فرمایید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications