NYXbroker
نیکس فارکس

ای سیک ASIC

ای سیک بخشی از دستگاه ماینر

ای سیک ASIC عنوان مقاله پیشروست. با توجه به فراگیر شدن ارزهای دیجیتال و علاقمندانی که هر روزه بر تعدادشان اضافه می شود یکی از اصطلاحات رایج و مربوط به این حوزه می باشد که آن را زیاد می شنویم. استخراج، ماین و… از دیگر اصطلاحات مربوط به این حوزه است. اما آنچه که در این مقاله مد نظر ما هست و موضوع مورد بحث ما، ای سیک ASIC است. اما ای سیک ASIC چیست؟ لطفا تا پایان این مقاله که توسط بروکر نیکس نوشته شده با ما همراه باشید و چنانچه هر گونه پرسشی در این زمینه دارید و یا برای مشاوره و یا آموزش با مشاورین نیکس تماس بگیرید.

ای سیک ASIC به بخش سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه ماینر گفته می شود.نرم افزار ایسیک ASIC برای وصل کردن سخت افزار دستگاه به استخر ماین بکاربرده می شود. نرم افزار بسته به مهارت کاربران دارای سطوح مختلف(مبتدی، متوسط و پیشرفته) چنانچه می دانید پروسه استخراج نیاز به برق و انرژی بالایی دارد لذا اگر در منطقه ای با هزینه برق پایین ماین انجام شود می تواند بسیار پر سود باشد. به عنوان مثال چین یکی از کشورهایی است که برق ارزانی دارد لذا سهم بزرگی از بیت کوین را در اختیار دارد. برای توضیحات بیشتر در این رابطه لطفا با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

ای سیک یا اَسیک چیست

دستگاه ایسیک (Asic) چیست؟

سخت افزار ایسیک (Asic) چیست؟

ای سیک ASIC چه کاربردی دارد ؟

روش کار ماینینگ با ای سیک

ای سیک ASIC چگونه کار می کند

ای سیک یا اَسیک چیست؟

برای استخراج یا ماین کردن نیاز به دستگاه مخصوص داریم اما ایسیک یا اَسیک چیست؟ ای سیک به معنای اپلیکیشن مخصوص مدارات الکترونیکی  می باشد. مفهوم گسترده آن در انگلیسی:

Application-Specific Integrated Circuit) ASIC) می باشد.

ای سیک ASIC  نرم افزار ویژه ای است که برای استخراج یا ماین کردن استفاده می شود.اما صرفا جهت استخراج ارز دیجیتال نه ذغال سنگ. نرم افزارای سیک ASIC صرفا جهت استخراج تنها یک نوع ارز دیجیتال طراحی شده است. برای مثال یک ماینر ایسیک ASIC بیت کوین تنها به استخراج بیت کوین اختصاص یافته و تنها کاربرد آن تولید بیت کوین می باشد. ایسیک ASIC را می توان به تراشه های پردازنده ریز و حافظه رم در رایانه های خانگی تشبیه کرد. اما در ایسیکCASIC به جای مدارات مجتمع عمومی، مدارات مجتمع خاصی هستند که جهت حفظ بلاکچین ارز دیجیتالی خاص طراحی شده اند. یک پایگاه داده عمومی است که برای ذخیره اطلاعات دیجیتالی استفاده می شود.

دستگاه ایسیک (Asic) چیست؟

برای استخراج یا ماین کردن نیاز به دستگاه مخصوص داریم اما ای سیک یا اَسیک چیست؟ ای سیک به معنای اپلیکیشن مخصوص مدارات الکترونیکی  می باشد. مفهوم گسترده آن در انگلیسی:

 Application-Specific Integrated Circuit) ASIC) می باشد.

 ای سیک ASIC  نرم افزار ویژه ای است که برای استخراج یا ماین کردن استفاده می شود.اما صرفا جهت استخراج ارز دیجیتال نه ذغال سنگ. نرم افزارای سیک ASIC صرفا جهت استخراج تنها یک نوع ارز دیجیتال طراحی شده است. برای مثال یک ماینر ای سیک ASIC بیت کوین تنها به استخراج بیت کوین اختصاص یافته و تنها کاربرد آن تولید بیت کوین می باشد. ای سیک ASIC را می توان به تراشه های پردازنده ریز و حافظه رم در رایانه های خانگی تشبیه کرد. اما درای سیکCASIC به جای مدارات مجتمع عمومی، مدارات مجتمع خاصی هستند که جهت حفظ بلاکچین ارز دیجیتالی خاص طراحی شده اند. یک پایگاه داده عمومی است که برای ذخیره اطلاعات دیجیتالی استفاده می شود.     

دستگاه ایسیک (Asic) چیست؟

 اشاره کردیم که ایسیک ASIC نرم افزاری خاص  صرفا برای استخراج ارز مورد استفاده قرار می گیرد.     

دستگاه ایسیک (Asic) چیست؟دستگاه فرآیند طراحی و ساخت دستگاه ها اASIC پیچیده و پرهزینه است. اما ویژگی که دارد و تنها برای استخراج ارز دیجیتال ساخته شده است. بسیار سریعتر از یارانه های کم قدرت خانگی می باشد.

دستگاه های ای سیک برندهای مختلفی دارند که بسته به عواملی چون قدرت دستگاه و پیچیدگی  و همینطور مکانی که آن دستگاه را خریداری می کنید دارای قیمت های متفاوتی هستند. و حتی یک ماینر با کاربری ساده تر را می توانید روی کامپیوتر خود نصب کنید. برای مثال در ابتدا قرار بر این بود که بیت کوین بر روی سی پی یو کامپیوتر و لپ تاپ استخراج شود .ولی با پیدایش ای سیک ASIC ها به دلیل کاهش مصرف برق و ظرفیت محاسباتی  بالاتر و برتری نسبت به سی پی یو و جی پی یو از کامپیوترهای خانگی پیشی گرفتند.

 محاسبات پیچیده ای که ماینر ها انجام می دهند به هش معروف است. برای مثال در استخراج بیت کوین هر هش می تواند شانس تولید بیت کوین باشد. لذا یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در کیفیت دستگاه ای سیک می باشد. 

سخت افزار ایسیک (Asic) چیست

در این قسمت به  این می پردازیم که سخت افزار ایسیک (Asic) چیست:

بحثمان را با مثالی پیش می بریم. در روزهای آغازین استخراج بیت کوین ، ماین کردن حتی با یک کامپیوتر خانگی ما امروز هم امکان پذیر بود .اما امروزه با افزایش تعداد استخراج کننده ها، دشواری کار ماین هم بیشتر شده.  که البته این دشواری به همراه هش ریت با معرفی تراشه های ای سیک تا حدودی تامین شده است.

 تابع هشی است که بیت کوین جهت محافظت از بلوک ها و ایجاد هش در آنها استفاده می کند.SHA-256

این رمزنگاری تراکنشها را  در هر بلوک در برابر تغییر محافظت می کند. اما اجزای سخت افزاری دستگاه ایسیک ASIC  تشکیل شده از: تراشه های ای سیک ASIC که بسته به مدل دستگاه متفاوت می باشد. هش ریت (سرعت استخراج و واحد آن تراهش در ثانیه است)، برق بسته به مدل دستگاه متفاوت است. در ضمن قطعا به یک اینترنت پر سرعت هم برای دستگاه ماینر و هم کامپیوتری که به آن وصل می شوید نیاز دارید و هر دو باید به یک سرور وصل شوند.

1.سخت افزار:  دکلی است تشکیل شده از چند دستگاه که به عنوان  که  به عنوان یک واحد عمل می کند. موارد مورد محاسبه (میزان برق مصرفی و چگونگی سرعت محاسباتی فاکتورهای مهمی است و اگر کارایی دستگاه پایین باشد منجر به بالارفتن هزینه برق مصرفی می شود.)

2.مادربرد: برد اصلی دکل می باشد چرا که قطعات سخت افزار روی آن سوار می شود. انتخاب مادربرد بسیار مهم است و به بسته به سخت افزاری دارد که روی آن اجرا می شود.

3.منبع تامین برق: بسته به تعداد دستگاه های موجود دارد و میزانی که برق مصرف می کنند. در صورت اورکلاک بودن (افزایش ساعات کار دستگاه بیشتر از حد مجاز) افزایش میزان برق را منجر خواهد شد.

4.سی پی یو: وجود سی پی یو نقش کلیدی دارد.

5.فریم: برای نگهداری و محافظت از قطعات و افزایش عمر قطعات و دستگاه 

ای سیک ASIC چه کاربردی دارد ؟

اما اینکه ایسیک ASIC چه کاربردی دارد ؟ سوالی است که در این قسمت به آن می پردازیم.چنانچه گفتیم هدف از ماینرهای ای سیک ASIC استخراج رمزهای پایه ست و صرفا برای این هدف طراحی شده. عمدتا برای استخراج بیت کوین و لایت کوین کاربرد دارد. البته این تک منظوره بودن دستگاه های ماینر ایسیک ASIC، باعث می شود که سرمایه گذاری شما محدود به اما و اگرهای آینده آن کوین شود.

البته اگر شرایط مالی شما به گونه ای است که توانایی تامین هزینه های بالای دستگاه ایسیک ASIC را دارید و همینطور به برق ارزان دسترسی دارید قطعا ای سیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود. ولی اگر میخواهید از تک منظوره بودن یک کوین و اثرات و ریسک های جانبی آن بدور بمانید، جی پی یو راهی است که باید طی کنید.

روش کار ماینینگ با ای سیک

در بالاتر اشاره کردیم که ایسیک ASIC کار ماین را بسیار تسهیل کرده است. اما روش کار ماینینگ با ای سیک چگونه است؟ ای سیک ASIC سرعت استخراج  ارز دیجیتالی که به آن منظور طراحی شده را بالا برده و  این هدف اصلی از ایجاد ای سیک ASIC است. این امر استخراج کنندگان را قادر خواهد ساخت که استخراج را با سرعت هش بالاتر در مقایسه با پردازنده های گرافیکی انجام دهند. تولید کننده های زیادی ای سیک ASIC های ماینر خود را تولید می کنند.

ای سیک ASIC به ماینر اجازه می دهد که با استفاده از سخت افزار به ماین کردن بپردازد. نرم افزار ای سیک ASIC  کار متصل کردن سخت افزار را به استخر ماینرها را بر عهده دارد. سخت افزار ماینینگ جهت حل کردن یک تابع هش محاسبات زیادی را باید انجام دهد.هر ورودی دارای یک خروجی می باشد که تنها مختص همان ورودی است و به آن تابع هش گفته می شود. 

ای سیک ASIC چگونه کار می کند

ای سیک ASIC ها از مدارات الکترونیکی مجتمعی یا ریز تراشه تشکیل شده اند. اینکه ای سیک ASIC چگونه کار می کند؟ در این بخش به آن خواهیم پرداخت. در ساختار هر یک  این تراشه ها ترانزیستورهای زیادی بکار رفته به همین دلیل به آنها مجتمع گفته می شود. هر یک از این تراشه ها مسئول انجام کاری هستند. این تراشه ها دارای ورودی هایی هستند که پردازش انجام می دهند و محصول پردازش خروجی هایی است که تولید می شوند.

به مجموعه این فرایند را ماینینگ گفته می شود. در واقع مبنای کار بر حدس و گمان است و اولین ماینری که موفق به یافتن عدد تابع هش و حل آن شود به پاداش خواهد رسید. به دلیل بالا بودن هزینه های سخت افزار ای سیک ASIC ماینر ها از استخر ماینینگ استفاده کرده و به صورت گروهی ماین می کنند و چنانچه موفق به حل تابع هش شوند. جایزه بلوک را از آن خود خواهند کرد و در نهایت پاداش را بین خود تقسیم می کنند. 

سخن پایانی

ای سیک ASIC جهت استخراج ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل افزایش تعداد استخراج کننده ها رایانه های چند منظوره و دارای کارت گرافیکی به اندازه کافی جهت ماین کردن قدرت نداشتند. بنابراین دستگاه های ماینر ای سیک ASIC تنها با هدف استخراج ارز دیجیتال وارد شدند. دستگاه های ای سیک ASIC مزایا و معایبی دارند که در این مقاله که به همت بروکر نیکس نوشته شده به آنها پرداختیم امید است مورد توجه و پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.جهت هرگونه پرسش، آموزش و مشاوره با مشاورین نیکس تماس بگیرید.لطفا به این مقاله امتیاز داده و با نظرات خود ما را دلگرم کنید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications