NYXbroker
نیکس فارکس

چرخه زمانی در فارکس

چرخه زمانی در فارکس چگونه است ؟ و نحوه محاسبه آن چیست ؟

چرخه زمانی در فارکس یکی از اجزای سیستم های معاملاتی فارکس است. عوامل زیادی در کار هستند و نمی توان آنها را بصورت کمی بیان و اندازه گیری کرد تا امکان تصمیم گیری فراهم شود. بنابراین، معامله گران فارکس، روند و فرآیند معامله را طی می کنند. به عبارت دیگر سعی می کنند زمان بازار را تعیین کنند.
چرخه زمانی در فارکس چیست؟ اندیکاتور چرخه زمانی چیست؟ آموزش چرخه زمانی چه سودی برای معامله گران دارد؟
اکثر معامله گران موفق فارکس معتقدند که بازارها دارای چرخه هستند. این چرخه را نوع رفتار و کنش های انسان ها شکل می دهد. نتیجه این رفتار و کنش انسان، تکرار روندها در بازار و ایجاد چرخه زمانی در فارکس است. اگر یک معامله گر بتواند این روندها را ترسیم کند و حرکت های آینده را پیش بینی کند، می تواند ثروتمند شود! نکته مهم در اینجا تشخیص مراحل مختلف بازار و اینکه در حال حاضر در کدام مرحله هستید است.
در این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به اینکه چگونه یک معامله گر می تواند از چرخه زمانی استفاده کند و آموزش چرخه زمانی چه فایده ای برای او دارد. نظرات ارزشمند خود را در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

چرخه در فارکس چیست ؟

یک چرخه در معاملات چقدر است؟

چگونه از چرخه های زمانی استفاده می کنید؟

چگونه زمان چرخه معاملات خود را محاسبه کنم؟

کدام بازه زمانی برای فارکس بهترین است؟

چرخه در فارکس چیست ؟

چرخه زمانی در فارکس یک الگوی قیمت یا حرکت قابل تشخیص است که با درجاتی از نظم در یک دوره زمانی خاص رخ می دهد. تجزیه و تحلیل اندیکاتور چرخه زمانی حمایت و مقاومتی را به ما نشان می دهد که مکان های هوشمندی را برای پیش بینی واکنش در قیمت یک دارایی نشان می دهد و بنابراین ابزاری اساسی در تحلیل تکنیکال است. طول چرخه از پایین به بالا اندازه گیری می شود که پایدارترین بخش یک چرخه است. چرخه زمانی در فارکس همچنین ابزار ارزشمندی برای درک آنچه در طبقات مختلف دارایی مانند اوراق قرضه ، سهام ، کالاها و دلار آمریکا اتفاق می افتد است.

وقتی مشخص شد که یک ارز خاص در یک بازه زمانی کوتاه در برابر چندین ارز قوی تر (یا ضعیف تر) می شود، احتمال یک حرکت جهت دار قوی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. همین عامل چرخه زمانی در فارکس را به ابزاری عالی برای هر سیگنال معاملاتی اولیه ای که استفاده می کند تبدیل می کند و دلیلی بر آموزش چرخه زمانی است.

 

یک چرخه در معاملات چقدر است؟ 

هیچ قانون ثابت و دقیقی برای مدت زمان هر چرخه وجود ندارد. بسته به بازار مورد نظر و افق زمانی که به آن نگاه می کنید، یک چرخه زمانی می تواند از چند هفته تا چند سال طول بکشد. این فرآیند تا حدودی بستگی به استراتژی معاملاتی هر معامله گر دارد.

به عبارت دیگر چرخه زمانی در فارکس بر اساس نوع و شیوه معاملاتی رخ می دهد. اینکه شما چه چیزی را معامله کنید و چه هدفی را دنبال می کنید در مدت چرخه زمانی دخیل است. 

یک معامله گر روزانه که از تایم فریم پنج دقیقه ای استفاده می کند، ممکن است چهار چرخه زمانی در فارکس و یا بیشتر را در یک روز ببیند، در حالی که، برای یک سرمایه گذار املاک، یک چرخه ممکن است 18 تا 20 سال طول بکشد.

چگونه از چرخه های زمانی استفاده می کنید؟

 

تجزیه و تحلیل چرخه زمانی در فارکس بر این فرض استوار است که فعالیت قیمت بازار فارکس در الگوها رفتار می کند. بنابراین، فعالیت قیمت آتی را می توان با شناسایی الگوهای قیمتی تاریخی پیش بینی کرد. شناسایی یک چرخه می تواند دشوار باشد و ممکن است نیاز به تجزیه و تحلیل سال ها داده باشد. هنگامی که یک الگوی قیمت تکرار شونده را شناسایی کردید، اندیکاتور چرخه زمانی در فارکس می تواند به شما در تعیین فواصل زمانی بین آن الگوها کمک کند.

شناسایی چرخه‌ ها می‌تواند بینشی در مورد اینکه یک روند یا الگوی خاص تا چه مدت ادامه خواهد داشت، ارائه دهد. تحلیلگرانی که چرخه‌ها را دنبال می‌کنند معتقدند زمانی که یک چرخه به پایین‌ ترین حد خود می‌ رسد، یک روند صعودی دنبال می‌شود تا زمانی که چرخه به اوج برسد. پس از رسیدن به قله، یک روند نزولی ادامه می یابد تا زمانی که چرخه زمانی در فارکس به پایین ترین حد خود برسد و چرخه دوباره شروع شود.

چگونه زمان چرخه معاملات خود را محاسبه کنم؟

 

شما باید با روش آزمون و خطا چرخه زمانی را با دقت بیابید. چرخه زمانی باید سودآور باشد و چرخه هایی که در آنها ضرر معامله گر بیش از سود اوست، عملا ناکارآمد هستند.

برای سنجش چرخه زمانی در فارکس می توانید از فرمول چرخه عملیاتی بهره بگیرید. چرخه عملیاتی بیانگر روزهایی که یک کسب و کار برای دریافت و فروش موجودی نیاز دارد می باشد. این چرخه نقش عمده ای در تعیین کارایی کسب و کار و تجارت ایفا می کند.

چرخه عملیاتی = دوره موجودی + دوره حساب های دریافتنی

در این فرمول چرخه عملیاتی در نقش چرخه زمانی در فارکس است و دوره موجودی مقدار زمانی است که موجودی نگه داشته می شود تا زمانی که به فروش برسد. دوره حساب های دریافتنی نیز زمانی است که برای جمع آوری وجه نقد از فروش موجودی لازم است.

کدام بازه زمانی برای فارکس بهترین است؟

 

بهترین بودن یک بازه زمانی و چرخه زمانی در فارکس هرگز یک جواب قطعی و ثابت ندارد. این موضوع بستگی به توانایی و مهارت معامله گر دارد. برای طراحی استراتژی معاملاتی باید بدانید که در کدام بازه های زمانی قادر هستید سود بیشتری بگیرید. جواب این سوال را می توانید با آزمون و خطا در حساب های دمو بیابید. حساب دمو فارکس حسابی است که تنها برای کسب تجربه و مهارت پیش از ورود به فضای حقیقی بازار طراحی شده است. این حساب ها برای آزمایش مهارت معامله گران و یافتن چرخه زمانی در فارکس بسیار کارآمد هستند. برخی از معامله گران در معاملات کوتاه مدت و روزانه موفق تر عمل می کنند و سود خوبی می گیرند. برخی دیگر نیز در معاملات کوتاه مدت ضرر می کنند و اهداف بلند مدت را ترجیح می دهند. 

سخن پایانی

 

چرخه زمانی در فارکس رویدادهای تکرار شونده بازار در بازه های زمانی مختلف هستند که می توانند ارزش قابل توجهی به ابزار تحلیل تکنیکال اضافه کنند.

بهره گیری از چرخه ها در کنار با دیگر ابزار و جنبه های مختلف تحلیل تکنیکال حائز اهمیت است. یک چرخه روند جهت را تعیین می کند، نوسانگرها تکانه را تعیین می کنند نقاط عطف را پیش بینی می کند. به همین دلیل آموزش چرخه زمانی در فارکس پیش از آغاز تجارت بسیار مهم است. 

چرخه زمانی همچنین می تواند به ترکیب چرخه ها کمک کند. برای مثال چرخه های 10 و 20 و 40 هفته ای در بازار سهام موجود است. می توان با ترکیب این چرخه ها با چرخه شش ماهه کارایی را افزایش داد. هنگامی که چرخه های متعدد در یک سیکل پایین لانه می کنند، سیگنال ها تقویت می شوند.

در این مقاله با ماهیت چرخه زمانی در فارکس و نحوه کاربرد و اهمیت آن آشنا شدید. با شناسایی چرخه زمانی معاملات خود، می توانید به طور مداوم از معاملات سود بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید و سوالات خود را در چت آنلاین برای مشاورین نیکس مطرح کنید تا پاسخ خود را بیابید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications