NYXbroker
نیکس فارکس

تامین مالی غیر متمرکز defi

defiچیست ؟ و نحوه فعالیت آن چگونه است ؟

تامین مالی غیر متمرکز defi به انجام غیرمتمرکز برخی امور مالی اشاره دارد. این امور مالی شامل دریافت وام و همچنین معاملات مختلف مالی می شود که به صورت غیر متمرکز و بی واسطه انجام می شوند.
آیا می دانید تامین مالی غیر متمرکز defi چیست؟ عملکرد defi چگونه است؟ کسب درآمد defi چگونه حاصل می شود؟ ایمنی defi چیست؟
طرفداران سرسخت ارزهای دیجیتال و بلاک چین‌هایی که روی آن‌ها کار می‌ کنند وعده‌ های زیادی داده‌اند. آنها می گویند که این فناوری‌ به نجات از قدرت شرکت‌ ها در اینترنت و دخالت‌ دولت در آزادی ختم می شود. همچنین فقر و تقریباً هر مشکل دیگری که جامعه را آزار می‌دهد را از بین می برد. اما تاکنون، واقعیت بیشتر شامل سفته‌ بازی‌ های مالی با ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند بیت‌ کوین و دوج‌ کوین بوده است، که با نظم نگران‌کننده‌ای اوج می‌گیرند و سقوط می‌کنند. بنابراین ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای چه چیزی مفید هستند؟ قطعا تامین مالی غیر متمرکز defi اولین پاسخ محکم به این سوال است. DeFi بیانگر آن خدمات مالی است که به کاملا روی شبکه بلاک چین کار می کنند، و واسطه هایی مثل بانک ها را کنار می گذارد. اما عملکرد defi دارای برخی خطرات است که توسعه دهندگان و همچنین تنظیم کنندگان باید پیش از اینکه به جریان اصلی تبدیل شود، آنها را برطرف کنند تا ایمنی defi تامین شود.
شما می توانید نظرات خود را در قسمت نظرات مقاله برای ما بنویسید و برای رفع ابهامات خود در چت آنلاین با مشاورین نیکس ارتباط برقرار کنید.

فهرست مطالب

Defi چیست و چگونه کار می کند؟

امور مالی غیر متمرکز چه می کند؟

آیا می توان defi را هک کرد؟

چگونه با defi درآمد کسب کنید؟

برای defi روی چه چیزی سرمایه گذاری کنم؟

آیا وام دهی defi ایمن است؟

Defi چیست و چگونه کار می کند؟

 

شما اگر بخواهید به شکل سنتی مقدار 10000 دلار آمریکا وام بگیرید، ابتدا نیازمند مقداری دارایی در بانک به عنوان وثیقه هستید. کارمند بانک به بررسی  وضعیت مالی شما می پردازد. سپس وام دهنده برای بازپرداخت نرخ بهره مشخص می کند. بانک پول را از بخش سپرده ها به عنوان وام به شما می دهد. بانک سود پرداختی را از شما می گیرد و اگر بازپرداخت نداشته باشید، بانک حق ضبط وثیقه را دارد. در واقع همه چیز به بانک بستگی دارد. بانک ها همچنان همان نقش واسطه را ایفا می کنند. که هزینه اعتبار را افزایش می دهد و انعطاف پذیری وام گیرنده را محدود می کند. اما عملکرد defi، این فرایند سنتی را نادیده می گیرد. 

تامین مالی غیر متمرکز defi این ترتیب را با درک مجدد خدمات مالی به عنوان برنامه‌ های نرم‌ افزاری غیرمتمرکز که بدون در اختیار گرفتن سرمایه‌های کاربر عمل می‌کنند، تغییر می‌دهد. شما می توانید برای دریافت وام یک ارز دیجیتال به عنوان وثیقه قرار دهید و فوراً وام خود را دریافت کنید. این یک ” قرارداد هوشمند ” ایجاد می کند. همه چیز با تامین مالی غیر متمرکز defi بر روی  استیبل کوین ها اجرا می شود. استیبل کوین ها توکن های ارز مانندی هستند که به طور معمول با اتصال به دلار آمریکا، از نوسانات ارزهای دیجیتال جلوگیری می کنند.

 

امور مالی غیر متمرکز چه می کند؟

 

تامین مالی غیرمتمرکز defi به جای تسهیل تراکنش ها و خدمات بین طرفین توسط بانک، از فناوری استفاده می کند. تعدادی از پروتکل های منبع باز در کنار بلاک چین های عمومی در حال توسعه هستند چارچوبی را برای عملیات مالی غیرمتمرکز تشکیل می‌دهند.

دو جزء اصلی وجود دارد که به یک سیستم مالی اجازه کار می دهد. به زیرساختی برای کار کردن و ارزی برای کار کردن نیاز دارد. در یک سیستم متمرکز، بانک‌ها و مؤسسات مالی به عنوان زیرساخت عمل می‌کنند، در حالی که پول فیات، مانند دلار آمریکا، به عنوان ارز عمل می‌کند. تامین مالی غیر متمرکز defi باید جایگزین این مولفه ها شود تا بتواند طیف کاملی از خدمات مالی را ارائه دهد.

 

آیا می توان defi را هک کرد؟

 

با اینکه پتانسیل تامین مالی غیر متمرکز defi بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد است، برخی دلایل جدی وجود دارد که تا حدودی ایجاد کننده برخی نگرانی ها هستند. بلاک چین ها نمی توانند ریسک های ذاتی سرمایه گذاری را که نتیجه ضروری پتانسیل بازدهی است، از بین ببرند. در این مورد، DeFi به نوعی افزایش دهنده نوسانات ارزهای دیجیتال می باشد. بسیاری از خدمات DeFi در نقش تسهیل کننده معاملات اهرمی عمل می کنند. در معاملات اهرمی سرمایه‌گذاران پول قرض می‌ کنند تا سود چند برابری به دست آورند، اما در عین حال با خطر مواجه شدن با زیان بیشتری روبرو می‌شوند. علاوه بر این مسئله، هنوز هیچ بانکدار یا رگولاتوری وجود ندارد که توانایی پس دادن وجوهی که اشتباهی انتقال داده شده اند را داشته باشد. وقتی هکرها آسیب پذیری در قرارداد های هوشمند یا سایر جنبه های یک سرویس تامین مالی غیر متمرکز defi پیدا می کنند، لزوماً کسی وجود ندارد که به سرمایه گذاران بازپرداخت کند. در دو سال گذشته حدود 300 میلیون دلار توسط هکر ها به سرقت رفته است و ایمنی defi با شک و شبهه هایی مواجه شده است. محافظت اولیه در برابر ضررهای غیرمنتظره هشدار “سرمایه گذار مراقب باشید” است که هرگز در امور مالی به خصوص برای تامین مالی غیر متمرکز defi کافی نبوده است. همچنین به نظر می‌رسد برخی از سرویس‌های DeFi، نقض کننده تعهدات نظارتی در ایالات متحده و سایر حوزه‌های قضایی هستند. 

 

چگونه با defi درآمد کسب کنید؟

 

یکی از چیز های زیبا در مورد تامین مالی مالی غیر متمرکز defi، فرصت هایی است که برای کسب درآمد غیرفعال و حتی مدیریت حقوق و دستمزد فراهم می کند. شاید جالب‌ترین جنبه برای شرکت‌کنندگان معمولی DeFi این باشد که چگونه می‌توانند بدون زحمت و با استفاده از سرمایه‌های ارز دیجیتال موجود، به کسب درآمد defi بپردازند. با قرار دادن دارایی‌ های خود در پروتکل‌ های تامین مالی غیر متمرکز defi، می‌توانید سودی کسب کنید که معمولاً در این فضا به عنوان بازده سرمایه نامیده می‌شود، و به شما امکان می‌دهد اندوخته کریپتو خود را بدون ریسک کردن آن، از طریق تجارت با سایر فعالیت‌های اقتصادی رشد دهید. هنگام تعامل با پروتکل های DeFi، به طور کلی، این یک وسیله نسبتاً ایمن برای ایجاد سود است. از طریق کشاورزی محصول، سهامداری و وام دادن، می توانید به کسب درآمد defi بپردازید که به طور پیوسته افزایش می یابد. فقط کمی سرمایه اولیه و صبر زیاد لازم است. شما یک شبه ثروتمند نمی شوید، اما به مرور زمان، سرمایه شما با تامین مالی غیر متمرکز defi رشد خواهد کرد. علاوه بر این، با درآمد تضمین شده، شما از افت بازار که بخشی از ارز دیجیتال است، حسرت نخواهید خورد. حتی زمانی که قیمت ها کاهش می یابد، شما به درآمد خود ادامه خواهید داد.

 

برای defi روی چه چیزی سرمایه گذاری کنم؟

 

هزاران پروژه ارزهای دیجیتال در فضای تامین مالی غیر متمرکز defi گسترش یافته‌اند، بنابراین تشخیص پلتفرم‌ های بلندمدت DeFi و گرفتن پول نقد دشوار است. به عنوان یک قاعده کلی، اگر یک توکن بازده بالایی برای انجام هیچ کاری ارائه دهد (اغلب به عنوان کشاورزی بدون اصطکاک شناخته می شود)، احتمالاً یک طرح هرمی بدون پتانسیل طولانی مدت است. توصیه می‌شود به توکن‌های DeFi با نقدینگی بالا و مقادیر زیادی ارز رمزنگاری‌شده در پلتفرم پایبند باشید. به طور کلی، هر چه ارزش بازار یک توکن کمتر باشد، سرمایه گذاری در آن توکن ریسک بیشتری دارد. توکن های DeFi با پتانسیل رشد بسیار زیاد در دراز مدت، شامل avave, uniseap, defi pulse index, curve می باشند.

آیا وام دهی defi ایمن است؟

 

مانند بسیاری از چیزها در دنیای مالی، زمانی که چیزی نوید نرخ بازده بسیار بالایی را می دهد، معمولاً یک مشکل وجود دارد. وام دهی تامین مالی غیرمتمرکز defi نیز شامل این قاعده کلی می شود. وام رمزنگاری تنها یکی از انواع خدمات مالی سنتی است که اکنون از طریق این برنامه‌های همتا به همتا قابل دسترسی است. مشابه با واریز وجوه به حساب پس‌انداز برای دریافت سود، سرمایه‌گذاران کریپتو اکنون می‌توانند وجوه خود را قفل کنند یا از آن‌ها برای تامین نقدینگی در طیف وسیعی از پلتفرم‌های غیرمتمرکز استفاده کنند و پرداخت‌های بهره منظم را دریافت کنند.

بسیاری از نرخ‌های بهره ارائه‌ شده در این داپ‌ ها به‌ طور قابل‌ توجهی بیشتر از هر چیزی است که در حال حاضر در فضای مالی سنتی موجود است، و آن را به یک جریان درآمد غیرفعال بسیار جذاب برای دارندگان کریپتو تبدیل می‌کند. اما قبل از قرض دادن هر دارایی، تعدادی از خطرات مرتبط وجود دارد که همه باید از آنها آگاه شوند و ایمنی defi را افزایش دهند. هنگامی که دارایی های خود را به یک استخر نقدینگی متعهد می کنید، چیزی به نام “زیان دائمی” را در معرض خطر قرار می دهید و این خطر وام دهی defi ایجاد می شود. علاوه بر این وام های فلش منبع دیگر نگرانی برای وام دهی تامین مالی غیر متمرکز defi هستند. در وام های فلش کل مبلغ باید در همان تراکنشی که ارسال می شود بازپرداخت شود. 

 

سخن پایانی

تامین مالی غیر متمرکز defi به سرعت به عنوان جایگزینی امن تر، شفاف تر و کارآمدتر برای خدمات مالی سنتی در حال رشد است. با حذف نیاز به موسسات مالی متمرکز، یک سیستم مالی بازار و قابل اعتمادتر ایجاد شده است. سیستمی که به مراتب در دسترس تر است.

تامین مالی غیر متمرکز defi که توسط فناوری بلاک چین تضمین می شود، خطرات تقلب، فساد و سوء مدیریت دارایی های شما را کاهش می دهد. همچنین مدیریت مالی را بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ تر و کارآمدتر می‌کند، بدون کارمزد اضافه برداشت، هزینه‌ ای برای حواله‌ها، و بدون انتظار در ساعات بانکی برای تایید یک تراکنش.

شاید شناخته‌ شده‌ ترین کاربرد تامین مالی غیرمتمرکز defi، تراکنش‌های آنلاین از طریق ارز دیجیتال DeFi باشد، اما امور مالی غیرمتمرکز به ما اجازه می‌ دهد تا تعدادی از برنامه‌های مالی مانند سرمایه‌گذاری، بیمه، مبادله، استقراض و وام دادن را به روشی کارآمدتر و شفاف‌تر مدیریت کنیم.

نظرات و پیشنهادات سازنده خود را در بخش نظرات مقاله بنویسید و سوالات خود را نزد مشاورین نیکس مطرح کنید تا پاسخ خود را بیابید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications