NYXbroker
نیکس فارکس

تعطیلات بانکی در فارکس

آیا تعطیلات کشور ها در بازار فارکس تاثیر می گزارد ؟

تعطیلات بانکی در فارکس همواره به عنوان چالشی پیش روی معامله گران بوده است و ظرفیت ها و محدودیت هایی برای معامله ایجاد می کند. در مقابل این تعطیلات، ساعت کار فارکس وجود دارد که دست معامله گران را برای ترید در بازار فارکس در این ساعات باز می گذارد. معامله گران با مطالعه تقویم اقتصادی می توانند تعطیلات بانکی در فارکس و زمان باز و بسته شدن بازار های بورس جهان و همچنین ساعت کار فارکس را در نظر گرفته و در معاملات خود تاثیر بگذارند. اندیکاتور ساعت فارکس نیز ابزاری برای اطلاع از ساعات باز شدن فارکس می باشد و تریدر ها می توانند از این ابزار کاربردی برای زمان بندی معاملات خود استفاده کنند. در ادامه مطالب بیشتری را در مورد این مباحث ارائه می دهیم.
لطفا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را در پایان مقاله برای ما بنویسید. همچنین می توانید در صورت نیاز با مشاورین بروکر نیکس در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

اخبار تعطیلات بانک چیست؟

تاثیر تعطیلات بر روی ارز آن کشور

آیا تجارت در تعطیلات بانکی خوب است؟

چند روز در سال تعطیلات بانکی است؟

اخبار تعطیلات بانک چیست؟

بخش بزرگی از اخبار فارکس را اخبار تعطیلات بانکی در فارکس شکل می دهد که ساعات باز و بسته شدن این بازار را بیان می کند. نه تنها در زمینه فارکس بلکه به طور کلی هر خبری که دارای محتوای تعطیلی بانکی در هر بازار مالی باشد، شامل اخبار تعطیلی بانک ها می شود. این اخبار به معامله گران کمک می کند که مسئله زمان را در نظر گرفته و بدانند چه زمانی را به معامله بپردازند که سودمندتر باشد. در کنار تعطیلات بانکی در فارکس نقطه مقابل آن یعنی باز شدن بازار نیز باید در نظر گرفته شود. برای مثال معامله گران زمان باز و بسته شدن بازار های بورس جهان را از طریق اخبار یا سایت ها مشاهده می کنند و زمان مناسب معامله را پیدا می کنند. در بازار فارکس نیز تریدر باز و بسته شدن بازار را از طریق اندیکاتور ساعت فارکس و یا سایت اخبار فارکس پیگیری می کند. همچنین تقویم اقتصادی فارکس که تعطیلات بانکی در فارکس را نمایش می دهد ابزار موثری در زمان بندی معاملات می باشد.

تاثیر تعطیلات بر روی ارز آن کشور

زمانی که کشوری در دوره تعطیلات بانکی در فارکس می باشد، حجم معاملات در این بازار مالی به شدت کاهش می یابد. در واقع حجم این معاملات به اندازه ای نیست که بتوان کاهش یا افزایش قیمت ارز را فهمید. به نظر می رسد که در زمان تعطیلی بانک ها نوسان چندانی در ارز آن کشور نمی بینیم. چرا که با کاهش حجم معامله و ثبات نسبی نرخ ارز روبرو خواهیم بود. 

نوسان  بیشتر زمانی رخ می دهد که بازار در اوج فعالیت خود باشد و زمانی که با تعطیلات بانکی در فارکس روبرو هستیم، نمی توان انتظار تاثیر و تغییر چندانی در ارز را داشت. اما پس از پایان تعطیلات فارکس، ارز روند نوسان را در پیش می گیرد و با تغییرات مختلفی روبرو خواهیم بود. شما می توانید با ثبت نام در دوره های تخصصی آموزش فارکس اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

آیا تجارت در تعطیلات بانکی خوب است؟

با اطمینان نمی توان گفت که معامله در زمان تعطیلات بانکی در فارکس بد است. اما قطعا خوب و بهترین هم نیست. چرا که در زمان تعطیلات ما با تغییراتی روبرو نخواهیم بود و اصولا یک بازار ثابت پیش روی ماست. چیزی که بدیهی است این است که تمام روز ها و تمام ساعت ها به یک اندازه برای معامله مناسب نیستند، بلکه یک تریدر حرفه ای بسیار زمان شناس است و زمانی را به معامله می پردازد که بیشترین سود حاصل شود. بهترین زمان معامله در فارکس زمانی است که بازار فعالیت بیشتری دارد. پس در تعطیلات بانکی در فارکس که بازار از فعالیت چندانی برخوردار نیست، معامله نیز چندان موفقیت آمیز نخواهد بود. به همین دلیل ویژگی وقت شناس بودن در یک معامله گر حرف اول را میزند. این ویژگی با ابزار های کاربردی تقویم اقتصادی فارکس، اندیکاتور ساعت فارکس و سایت اخبار فارکس حاصل می شود. زیرا این ابزار تعطیلات بانکی در فارکس و همچنین ساعت کار فارکس را در اختیار معامله گر قرار می دهند تا بهترین زمان معامله در فارکس را پیدا کند. لازم به ذکر است که سایت های اخبار فارکس علاوه بر اطلاعات مهمی که در مورد شاخص ها در فارکس و سایر تغییرات بازار به معامله گر می دهند، حاوی اطلاعات ارزشمندی در زمینه تعطیلات بانکی در فارکس می باشد. 

چند روز در سال تعطیلات بانکی است؟

هر کدام از کشور های مختلف دنیا با توجه به مناسبت های داخلی خود تعطیلات رسمی مختلفی دارند که شامل تعطیلات بانکی در فارکس و سایر بازار های مالی نیز میشود. در کشور ما  نیز در سال ٩٧ حدود ٢۶ روز تعطیلی رسمی وجود داشت که در مقایسه با سال های اخیر بیشترین میزان تعطیلی به شمار می رود. در کشور روسیه نیز تعطیلات رسمی در سال به بیش از ٢۵ روز می رسد. در کشور هایی که تعطیلات بانکی در فارکس بیشتر رخ می دهد، نوسان کمتری را نیز تجربه میکنند و معامله گران آن کشور ها به نسبت توجه بیشتری به ابزار های زمان بندی معامله مثل اندیکاتور ساعت فارکس و تقویم اقتصادی فارکس دارند. بسیاری از معامله گران روز های پس از تعطیلی را بهترین زمان معامله در فارکس می دانند چرا که بلافاصله پس از تعطیلات بانکی در فارکس، نوسانات خود را نشان می دهند. بنابراین از این منظر کشور هایی که تعطیلی بیشتری دارند، معامله گران آن کشور ها ظرفیت کسب سود بیشتری نیز خواهند داشت. چرا که ساعت کار فارکس در روز های پس از تعطیلات، ساعات حساس تری برای معامله می باشد.

سخن پایانی

تعطیلات بانکی در فارکس اگر به درستی درک شود، با استفاده صحیح از آن نه تنها محدودیتی به وجود نمی آید، بلکه فرصتی برای کسب سود نیز شمرده می شود. به شرط آنکه تریدر موقعیت شناس باشد و بداند چه زمانی یک فرصت عالی برای معامله است. اطلاع از زمان باز و بسته شدن بازار های بورس جهان و ساعت کار فارکس و پیدا کردن نقطه اوج فعالیت بازار، می تواند شما را در یافتن بهترین فرصت انجام معامله یاری کند. شما می توانید از سایت های خبری معتبر در این زمینه کمک بگیرید. زمان باز شدن و ادغام بازار ها در واقع ساعاتی است که نوسانات بازار به اوج خود می رسد و از این جهت حائز اهمیت است.
شما می توانید تعطیلات فارکس را از طریق تقویم اقتصادی فارکس پیگیری کنید تا خصوصیت فرصت شناسی را در خود تقویت و بهترین زمان معاملات را پیدا و از آن استفاده کنید. این نکته را به خاطر بسپارید که نقاط اوج فعالیت بازار، بهترین زمان شروع معاملات شماست. با این حال اگر به دنبال انجام معاملات با ریسک پایین و نوسان ثابت هستید می توانید در روز های تعطیلات بانکی در فارکس مشغول به تجارت شوید.
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله برای ما بنویسید و اگر سوالی و ابهامی برایتان پیش آمد با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید تا به سوالات شما در خصوص تعطیلات بانکی در فارکس پاسخ داده شود.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications