NYXbroker
نیکس فارکس

فرصت های شغلی ایالات متحده

به بررسی فرصت های شغلی در ایلات متحده و عامل تاثیر گذار در فارکس را بررسی می کنیم .

فرصت های شغلی ایالات متحده چرا حائز اهمیت است؟ و چرا به آن پرداخته می شود؟
فرصت های شغلی، دلار آمریکا، تقویم اقتصادی، بازار فارکس و نیروی کار همگی از مفاهیمی هستند که زیاد آنها را شنیده ایم ولی شاید ندانیم که چرا فرصت های شغلی ایالات متحده مهم است و باید مورد بررسی قرار گیرد؟ در واقع فرصت های شغلی ایالات متحده یکی از شاخص های بسیار مهم و تاثیرگذار است که به عنوان یکی از فاکتورهای تعین کننده در تحلیل فاندامنتال بازار فارکس می باشد. ایالات متحده به عنوان قدرت برتر اقتصاد جهان و همینطور صاحب قدرتمندترین واحد پول دنیا یعنی دلار آمریکا می تواند تاثیرات بسیار مهمی در بازار های مالی سراسر دنیا اعمال کند.
بازار کار و فرصت های شغلی نقش بسیار مهم و تعیین کننده در قدرت اقتصادی یک کشور دارند لذا تا پایان این مقاله که به قلم تیم تحقیقاتی بروکر نیکس به نگارش درآمده است ما را همراهی کنید تا با هم این شاخص مهم را بررسی کنیم.

فهرست مطالب

شاخص فرصت های شغلی چیست؟

منظور از LOTs چیست؟

چه زمانی در تقویم اقتصادی این گزارش اعلام می گردد؟

تاثیر این گزارش، بر دلار آمریکا چیست؟

شاخص فرصت های شغلی چیست؟

 فرصت های شغلی ایالات متحده به عنوان یک شاخص مهم در بازارهای مالی بویژه فارکس به شمار می رود. چرا که می تواند در روند اقتصادی تاثیرگذار باشد. این شاخص می تواند به صورت ماهانه و سالیانه مورد بررسی قرار بگیرد. 

هر اقتصادی که تقاضا در آن بالا باشد شاهد رشد و پیشرفت خواهد بود و چنانچه میزان تقاضا در آن پایین باشد عکس آن اتفاق می افتد.

  شاخص فرصت های شغلی ایالات متحده در بازار فارکس بسیار مهم است.

 این شاخص در حالت کلی نشان دهنده وضعیت رکود اقتصادی و همینطور از وضعیت سلامت اقتصادی یک  کشور می گوید. شاخص فرصت های شغلی ایالات متحده می تواند به سرمایه گذاران کمک کند که کدام صنایع در معرض آسیب و رکود قرار دارند و از این شرایط برای سرمایه گذاری به نفع خود استفاده کنند. معمولا تریدرهای بازار فارکس فارکس بیشتر زمان خود را صرف تجزیه و تحلیل بازار و بویژه بررسی شاخصهای مختلف می نمایند.   

منظور از LOTs چیست؟

  فرصت های شغلی USA تحت عنوان یک نظرسنجی توسط سازمان کار آمریکا جهت  کمک به بررسی و سنجش فرصت های شغلی USA ایجاد و منتشر می شود.

 این اطلاعات از کارفرمایان در خصوص نیروی کار ، فرصت های شغلی و همینطور استخدام و..  در قالب پرسشنامه  جمع آوری می شود.

JOLTs در واقع فرصت های شغلی را تعریف می کند و مشاغلی را شامل می شود که در آخرین روز کاری در طی یک ماه  هنوز پر نشده است.(هنوز باز است)

 یک شغل برای آنکه در موقعیت “باز” قرار بگیرد باید حائز شرایط زیر باشد: 

1.موقعیت ویژه ای باشد و شغل هایی در خصوص آن موقعیت  است  را شامل شود.

 2.این شغل ظرف یک ماه قابل راه اندازی است چه با متقاضی و چه بدون متقاضی

  1. 3. قابلیت این را داشته باشد که کارگران فعال را در خارج از محلی که تاسیس شده است استخدام کند.

چنانچه عدد شاخص  قوی تر و بالاتر از پیش بینی   (forecast) انجام شده باشد، در حالت کلی  دلار آمریکا را در موقعیت صعودی قرار می دهد و چنانچه این عدد از پیش بینی پایینتر باشد دلار آمریکا در موقعیت نزولی قرار می گیرد.

چه زمانی در تقویم اقتصادی این گزارش اعلام می گردد؟

شاخص فرصت های شغلی USA به عنوان یکی از شاخصهای مهم در حوزه اقتصادی ایالات متحده  معمولا بصورت ماهیانه اعلام می گردد. 

چنانچه گفته شد وضعیت فرصت های شغلی ایالات متحده داده های زیادی را در اختیار تحلیلگران فاندامنتال قرار می دهد.

آخرین گزارش فرصت های شغلیUSA البته در زمان تدوین و تالیف این مقاله به نگارش درآمده است.

  در تاریخ 8 سپتامبر 2021  در  تقویم اقتصادی منتشر شد و طبق این گزارش  عدد Actual یا کنونی  10.934 نفر بوده است.

گزارش بعدی برای ماه آینده در تاریخ 12 اکتبر 2021 منتشر خواهد شد و قطعا این گزارش مورد علاقه سرمایه گذاران، تحلیلگران و معامله گران می باشد و تصمیمات مهمی را بر اساس آن اتخاذ می کنند. در ادامه خواهیم گفت که شاخص فرصت های شغلی ایالات متحده چگونه می تواند بر  دلار آمریکا و در نتیجه اقتصاد جهان و بویژه بازار فارکس تاثیرگذارد.

تاثیر این گزارش، بر دلار آمریکا چیست؟

تا بدینجا در مورد شاخص فرصت های شغلی USA را با هم از جهات مختلف مورد بحث قرار دادیم و بالاتر اشاره کردیم که  در این قسمت قصد داریم تاثیر گزارش فرصت های شغلی USA را بر  دلار آمریکا بررسی کنیم.

بازارها همواره نگاهشان به   فرصت های شغلی USA است. 

فعالان اقتصادی و تریدرهای بازار فارکس همواره در انتظار این گزارش هستند تا به معاملات خود سمت و سو بدهند.

هرگونه تغییر در قیمت دلار که ناشی از اعلام نتیجه این گزارش می باشد می تواند بر قیمت کالاهای معاملاتی تاثیر گذارباشد. برای مثال در نظر بگیرید که فلزات با ارزشی چون طلا و سایر فلزات پایه در وضعیت خوبی از نظر تکنیکالی باشند، چنانچه قیمت دلار افزایش یابد سطوح حمایت که در حال حاضر برای این آیتمهای معاملاتی برقرار است ممکن است از بین برود و نتیجه آن کاهش قیمت در بازار باشد.       

سخن پایانی

فرصت های شغلی ایالات متحده یکی از شاخص هایی می باشد که بسیار مورد توجه فعالان بازار می باشد و بر وضعیت نیروی کار و اشتغال و… اشاره دارد به صورت ماهانه توسط اداره آمار کار کشور ایالات متحده اعلام می شود.
گفته شد که فرصت های شغلی ایالات متحده می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت دلار باشد که نتیجه آن تاثیری می باشد که بر قیمت آیتم های معاملاتی در بازارهای مالی و از جمله بازار فارکس می باشد. بنابراین تحلیلگران، معامله گران و سرمایه گذاران همواره این شاخص را رصد می کنند تا بتوانند تصمیمات معاملاتی درست و مناسبی را بر آن اساس اتخاذ نمایند.
با امید به آنکه مقاله فرصت های شغلی ایالات متحده مورد توجه شما کاربر گرامی قرار گرفته باشد لطفا تجربیات و دیدگاهتان را با ما در میان گذارید و چنانچه در زمینه بازار فارکس نیاز به مشاوره داشتید از طریق چت آنلاین با مشاوران بروکر نیکس تماس بگیرید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications