NYXbroker
نیکس فارکس

تایم کار بازار فارکس

بازار فارکس یک بازار 24 ساعت میباشد

تایم کار بازار فارکس به دلیل اینکه بزرگترین بازار مالی در جهان است دارای اهمیت بسیاری است و به همین دلیل آن را به عنوان موضوع این مقاله انتخاب کرده ایم. لطفا تا پایان مقاله تایم بازار فارکس که حاصل تلاش تیم مقاله نویسی برو کرنیکس می باشد با ما همراه باشید و چنانچه هر گونه پرسشی در این رابطه برایتان پیش آمد از طریق راههای ارتباطی با مشاورین نیکس تماس بگیرید تا به پاسخ سوالات خود برسید همچنین در خصوص آموزش رایگان و مشاوره مالی نیز مشاورین نیکس آماده پاسخگویی و ارائه خدمت به شما عزیزان هستند.
انجام تجارت در فارکس یکی از بزرگترین بازار های جان در یک مکان مرکزی صورت نمی گیرد و جا و مکان خاص و مشخصی برای آن وجود ندارد. بلکه ما بین مشارکت کنندگان از طریق استفاده از تلفن و شبکه های ارتباطی الکترونیکی (ECN) در بازارهای گوناگون که در سراسر جهان پراکنده است انجام می شود. بازار فارکس یک بازار غیر متمرکز است و تایم کار بازار فارکس بسته به مناطق مختلف دنیا تفاوت دارد. در ادامه در خصوص اینکه ساعت کار فارکس(روز کاری فارکس) و همینطور روز های تعطیل فارکس به چه صورتی است بیشتر توضیح می دهیم.

فهرست مطالب

ساعات کار بازار فارکس چه زماني است ؟

روز تعطیل بازار فارکس

آیا بازار فارکس 7 روز در هفته باز است؟

کدام بازار فارکس روز یکشنبه باز می باشد ؟

جدول زمانی بازار فارکس

بهترین ساعت ترید در بازار فارکس

ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس

ساعت کار بازار فارکس به وقت چیست؟

ساعات کار بازار فارکس چه زماني است ؟

در این بخش به بررسی ساعت کار فارکس می پردازیم. در واقع روز کاری فارکس،تعطیلی ندارد و یک بازار  24 ساعته است اما آیا تمامی ساعات کار بازار فارکس سودمند و  برای معامله مناسب هستند؟ خیر چنین نیست.

 توانایی تجارت و معامله بازار فارکس در یک دوره از ساعت کار فارکس که 24 ساعت می باشد تا حدودی به مناطق زمانی بین المللی مرتبط می باشد. بانکهای مرکزی و مشاغل تجاری و جهانی برای انجام تجارت و معاملات بین المللی به ارز نیاز دارند. از سال 1971 که بانکهای مرکزی بعد از آنکه بازارهای ارز ثابت به دلیل سقوط استاندارد طلا متوقف شدند ، بطور خاص به بازارهای ارز وابسته بودند و از آن زمان به بعد بیشتر ارزهای بین المللی شناور بوده اند و به ارزش طلا گره نخورده است.

روز تعطیل بازار فارکس

ساعت کار فارکس به دوره زمانی مشخصی اطلاق می شود که در آن ساعات بانکها و تریدرها قادر هستند که به معامله در بازار ارز بپردازند. بازار فارکس توسط جلسات محلی اداره می شود و از شاخص ترین آنها می توان به سیدنی، توکیو، لندن و نیویورک نام برد. حجم معاملات انجام شده در جلسات مختلف متفاوت است. در طی روز کاری فارکس بیشترین حجم معاملات زمانی است که بازارهای لندن و نیویورک با هم تداخل دارند و به آن ساعت شلوغ بازار فارکس گفته می شود . نرخ معیار و پایه ارز خارجی برای انجام معادلات روزانه برای بسیاری از مدیران مالی و صندوق های بازنشستگی در ساعت 4 بعدازظهر به وقت لندن مشخص شده است.

اما آیا در ساعت کار فارکس تعطیلی هم وجود دارد؟  باید بگوییم که بازار هفته در روزهای هفته به صورت 24 ساعته باز می باشد و آخر هفته ها تعطیل است که از آن با نام روز های تعطیل فارکس نام برده می شود. اما با تغییر منطقه زمانی مدت زمان تعطیلی فشرده تر و کوتاهتر می شود. روز کاری فارکس، روز دوشنبه ساعت 8 صبح به وقت ولینگتون نیوزلند شروع به کار می کند که این زمان برابر است با روز یکشنبه ساعت 2 بعد از ظهر در شهر نیویورک (EST) و در ساعت 5 بعد از ظهر روز جمعه تعطیل خواهد شد و این تایم برابر است با شنبه 11 صبح به وقت نیوزلند. در زمان اضافه  شده بازرگانان قادر هستند معاملات خود را انجام داده  با توجه به اینکه شرایط برای انجام معاملات متفاوت خواهد بود. 

 

«توجه »  معاملات فارکس از نیوزلند شروع به کار می کند اما جلسه سیدنی نامیده می گردد.

آیا بازار فارکس 7 روز در هفته باز است؟

 بازار فارکس شبکه ای است متشکل از موسسات مالی و کارگزاران تجارت خرده فروشی که هر کدام ساعت کار خود را دارند. اما در جواب این سوال که آیا بازار فارکس 7 روز در هفته باز است باید بگوییم که بله  تایم کار بازار فارکس به این صورت است که روزانه از مناطق استرالیا  بعد از آن اروپا سپس آمریکای شمالی آغاز می گردد وبا بسته شدن بازارهای یک منطقه، منطقه دیگری باز می شود یا در حال باز شدن است و به تجارت در بازار فارکس ادامه می دهند. و باورتان بشود یا نه بازار فارکس هرگز تعطیل نمی شود. 

ساعت کار فارکس 24 ساعته است و 7 روز هفته باز است با این وجود تریدرهای خرده فروش از جمله ما و شما تنها می توانیم بین ساعات 5 بعدازظهر یکشنبه EST تا 5 بعدازظهر جمعه EST معاملات خود را انجام دهند. (بدلیل اینکه فقط در این ساعات اجازه دسترسی به معاملات به ما داده خواهد شد و در روزهای تعطیلی نیز معاملات بزرگ انجام می گیرد).

کدام بازار فارکس روز یکشنبه باز می باشد ؟

در مورد تایم کار بازار فارکس بالاتر توضیح کاملی ارائه شد. در این بخش می خواهیم تایم کار بازار فارکس و این که کدام بازار فارکس روز یکشنبه باز می باشد را با هم بررسی کنیم . بر اساس تایم کار بازار فارکس بازار سیدنی روز یکشنبه ساعت 3 عصر آغاز به کار می کند. (مراجعه به جدول تایم کار بازار فارکس)

جدول زمانی بازار فارکس

تایم کار بازار فارکس را تا به اینجا بررسی کردیم که در تمام روزهای کاری هفته  بصورت 24 ساعته این بازار باز است .

تایم کار بازار فارکس  دارای جدول زمانبندی بازار فارکس می باشد که به آن جدول زمانی بازار فارکس گفته می شود و بر اساس آن ساعت شلوغی بازار فارکس دو منطقه زمانی لندن و نیویورک است.

نام بازار ساعت باز شدن (EST) ساعت تعطیلی(EST)
نیویورک 8:00 صبح 18:30  بعد از ظهر
توکیو 7:00 بعد از ظهر 4:00 صبح
سیدنی 3:00 بعد از ظهر 12:00 صبح
لندن 3:00 صبح 11:00 ظهر

با توجه به جدول بالا در برخی ساعتها در برگزاری جلسات بازار همپوشانی(overlap) وجود دارد. بارزترین و شاخص ترین همپوشانی بین بازارهای لندن و نیویورک مشاهده می شود و این تایمی از بازار است که نقدینگی در بالاترین میزان خود قرار دارد چرا که بسیاری از فعالان در بازار فارکس ترجیح می دهند در این تایم از بازار به تجارت بپردازند. میزان حجم روزانه معاملاتی که روزانه در  بازار فارکس انجام شده بالغ بر 6 تریلیون دلار می باشد.

بهترین ساعت ترید در بازار فارکس

در ادامه مقاله تایم کار بازار فارکس برا ی دانستن بهترین ساعت ترید در بازار فارکس با ما همراه باشید. بازار بین المللی ارز تحت پوشش و نظارت تنها یک بازار نیست بلکه توسط یک شبکه جهانی کنترل و اداره می شود که شامل مبادلات تجاری و بروکرهای سرتاسر دنیاست.

زمان انجام معاملات بازار فارکس بر اساس آن زمانی تنظیم می شود که معاملات در کشور مشارکت کننده جریان دارد. بعضی مناطق هم از نظر زمانی با هم همپوشانی دارند (overlap) اما بهترین ساعت ترید در بازار فارکس که ساعت شلوغی بازار فارکس نیز است در زمانی است که این دو جلسه معاملاتی در تداخل با یکدیگر هستند.  تایم عصر در شهر لندن و تایم  صبح شهر نیویورک شلوغ ترین زمان است و دارای بالاترین حجم مبادلات و معاملات را در سطح تریلیون دلار می باشند.

بنابراین به دلیل بالا بودن میزان نقدینگی بالا در بازار زمان بسیار مناسبی جهت انجام معامله است. یکی از سوالات متداول در بین معامله گران فارکس وجود دارد این است که بهترین زمان تجارت چه تایمی از بازار فارکس است؟ جواب این سوال بستگی زیادی به نوع و سبک معامله و زندگی شما دارد برای مثال اگر شما در جایی زندگی می کنید که همپوشانی لندن و نیویورک در ساعت 3 صبح اتفاق می افتد بدیهی است که این امر خیلی به سود شما نخواهد بود.

اما در مورد بازار طلای فارکس باید گفت که کمی با بازار ارزها متفاوت است.

ساعت کار بازار طلا در فارکس معمولا یک ساعت عقب تر و بعد از بقیه بازار شروع به کار می کند و یک ساعت زودتر از بقیه بازار به کار تعطیل می شود. اما اگر بخواهیم بدانیم که  بهترین زمان معامله طلا کی می باشد؟

بهترین زمان معامله طلا بین ساعات 7 صبح تا 5 عصر به تایم گرینویچ است. چرا که نوسانات در این تایم از زمان بیشتر است و با حرکات بزرگتر فرصتهای کسب سود فراوانی بیشتری دارد لذا بهترین زمان معامله طلا می باشد. قیمت طلا به گزارش های آمار اقتصادی ایالت متحده بیشتر واکنش نشان می دهد. به دلیل اینکه طلا اصولا با دلار آمریکا معامله می گردد.  زمان مناسب بعدی برای معامله طلا همپوشانی جلسه توکیو و بازار اروپاست.

بهترین ساعات معامله در فارکس

ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس

برای آنکه در معامله هر آیتم معاملاتی بهترین نتیجه را بگیرید، واجب است که در مورد آن اطلاعات کافی را نیز داشته باشید. طلا هم یکی از همین آیتمهای معاملاتی پرطرفدار است. خوب است بدانید ساعتی که بازار طلا در بازار فارکس باز میشود بر قیمت طلا و همینطور نوسانات بازار تاثیرگذار باشد. اگر می پرسید که چرا؟ به شما میگوییم چرا؟ طلا در فارکس به صورت جفت ارز معامله می شود.

بین بازار طلا و بازار جفت ارز تفاوت وجود دارد. حتی در ساعات باز شدن هم متفاوت هستند. همانطور که قبلا هم اشاره شد، بازار طلا یک ساعت بعد از جفت ارزها باز می شود و یک ساعت هم دیرتر بسته می شود.

به طور میانگین می توان اینطور گفت که نوسان در بازار طلا بیشتر مابین ساعتهای 12 تا 6 شب بازار لندن اتفاق می افتد. زمانی که بازار لندن و نیویورک همپوشانی دارند. به وقت ایران ساعت سه و نیم تا یازده و نیم شب.

زمانی که شرکت کنندگان بزرگ طلا به شدت آن را معامله می کنند، آن را معامله کرد. این زمان به دلیل نقدینگی بالا و فشرده بودن اسپردها بهترین تایم برای ورود به بازار طلا و فارکس می باشد.

ساعت کار بازار فارکس به وقت چیست؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد و در این مورد کمی دچار سردرگمی شده باشیدکه اساس و مبنای زمانبندی ساعت کاری فارکس چیست؟

در حقیقت، ساعت کار بازار فارکس در بروکرها متفاوت می باشد. بروکرها بر اساس LP که استفاده می کنند، ممکن است ساعات کار بازارشان نیز فرق کند.

بنابراین فرد باید در زمان انتخاب بروکر خود باید بداند که سرورهای بروکر در کجا واقع شده است؟ برای مثال زمانی که معامله گر می خواهد وب سایتهای خبری مالی تریدینگ ویو و یا مارکت واچ را بررسی کند باید سرور آنها را با سرور بروکر خود یکی کند. به این منظور فرد نیاز به داشتن اطلاعاتی دارد مانندی :

  • محل واقع شدن سرور بروکر
  • قصد انجام معامله در چه بازاری را دارید؟
  • از نظر موقعیت جغرافیایی، فرد معامله گر در کجا واقع شده است.

موارد عنوان شده در بالا در باز و بسته شدن بازار فارکس یا همان ساعت کار فارکس تاثیر گذار می باشند.

سخن پایانی

تایم کار بازار فارکس و آگاهی از جزئیاتش برای دست اندرکاران بازار فارکس یک ضرورت است. فارکس یک بازار 24 ساعته می باشد که از نظر فنی هرگز تعطیلی ندارد. بازار فارکس را می توانیم به سه منطقه اصلی تقسیم کنیم. مناطق استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی . هر کدام از این مناطق اصلی دارای چندین مراکز مالی عمده می باشند. تایم کار بازار فارکس در مناطق مختلف جهان به دلیل موقعیت های زمانی متفاوت به گونه ای است که با اتمام کار یک بازار، بازار دیگری شروع به کار می کند.

با امید به آنکه مطالب عنوان شده در خصوص تایم کار بازار فارکس که حاصل تلاش تیم مقاله نویسی بروکر نیکس بود مورد عنایت و توجه شما خواننده گرامی قرار گرفته باشد. بخاطر داشته باشید که بروکر نیکس فعال در زمینه بازارهای مالی فارکس آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد همچنین می توانید جهت مشاوره و آموزش رایگان از طریق کانالهای ارتباطی با نیکس در تماس باشید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications