NYXbroker
نیکس فارکس

معرفی انواع بروکر در فارکس

بروکرهای مختلفی وجود دارند که در بازارهای مالی فارکس فعالیت میکنند

انواع بروکر و انتخاب بروکر مناسب یکی از مسائل اساسی معامله گران فارکس است. به طور کلی اصطلاح بروکر، به ارائه خدمات واسطه ای در زمینه های مختلف اشاره دارد، اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند به عنوان کارگزار عمل کنند. کارگزار با ارائه زیرساخت لازم از قبل داشبورد حرفه ای ، پلتفرم معاملاتی و… امکانات لازم جهت خرید و فروش معامله گران را مهیا میکند و در مقابل این خدمات با گرفتن هزینه کمیسیون کسب درآمد دارد .

کارگزاری های فارکس واسطه ای هستند که دسترسی به بازار ارز فارکس را فراهم می کنند. از آنجایی که بازار فارکس فقط برای تعداد معینی از سازمان ها باز است، دسترسی افراد به آن تنها با وساطت بروکر های معتبر فارکس امکان پذیر است.
آیا می دانید انواع بروکر کدامند؟ شناخت بروکر و در نهایت انتخاب بروکر مناسب چگونه انجام می گیرد؟ بهترین بروکر مناسب معامله گران چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2021 کدام است؟
کارگزاران فارکس انواع مختلفی دارند که معامله گران باید متناسب با نیازهای خود و همچنین برخی از معیارهای مهم و اساسی، انتخاب بروکر را انجام دهند‌. هر بروکر دارای ویژگی هایی است که بر اساس همان ویژگی ها معامله گران دست به انتخاب می زنند.
در ادامه مقاله به معرفی انواع بروکر و پاسخ دقیق و کامل به سوالات مطرح شده می پردازیم. همچنین لیستی از ویژگی هایی که باید در انتخاب بروکر در نظر داشته باشید را ارائه می دهیم. نظرات خود را در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

بروکر چیست ؟

انواع بروکر

انواع بروکر برای ایرانیان

بهترین بروکر فارکس

در انتخاب بروکر فارکس باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بهترین بروکر فارکس در ترکیه

انواع بروکر ایرانی

بروکر چیست ؟

ابتدا ببینیم که بروکر فارکس چیست و سپس به معرفی انواع بروکر بپردازیم. کارگزار یا  بروکر یک شرکت ارائه دهنده خدمات در خصوص بازارهای مالی از جمله فارکس می باشد که دسترسی معامله گران را به بستری مناسب جهت انجام فعالیت معاملاتی فراهم می نماید. 

مشتریان یک بروکر فارکس شامل تریدرهای می باشند  که از پلتفرم هایی از جمله متاتریدر برای ترید جهت آیتم های معاملاتی  استفاده می نمایند و یا شرکتهای بزرگ خدمات مالی از جمله بانکها باشند. 

هر بروکر فارکس قادر است تنها قسمت کوچکی از حجم کل بازار را اداره کند. کارگزار فارکس به عنوان یک واسطه بین شما و سیستم بین بانکی کار می کند. اگر نمی دانید بین بانکی چیست، اصطلاحی است که به شبکه هایی از بانک ها (LP ) اطلاق می شود که با یکدیگر تجارت می کنند.

معمولاً انواع بروکر فارکس هرکدام به شما قیمتی را از بانک‌ هایی که دارای خطوط اعتباری و دسترسی به نقدینگی فارکس هستند، ارائه می‌کند. بسیاری از کارگزاران فارکس از چندین بانک برای قیمت گذاری استفاده می کنند و بهترین بانک موجود را به شما ارائه می دهند.

هنگامی که با یک کارگزار فارکس کار می کنید و معامله می کنید، دو موجودی برای حساب شما نشان داده می شود. یک موجودی، موجودی واقعی شماست، بدون احتساب معاملات باز. موجودی دیگر شما، موجودی است که اگر بخواهید تمام معاملات خود را ببندید، خواهید داشت. موجودی دوم «تراز خالص» شما نامیده می شود. زمانی که یک معامله فارکس را با هر یک از انواع بروکر باز می کنید، آنها آن را برای شما به بازار ارسال می کنند. در این فرآیند، آنها قیمتی را برای آیتم معاملاتی به شما پیشنهاد می کنند که کمی متفاوت از قیمتی است که می توانند دریافت کنند.

کارگزاران فارکس وجود دارند تا ارتباط شما را با بانک های خرید و فروش  آسان تر کنند. آنها مجموعه ای از قوانین دارند که باید از آنها پیروی کنند و فرآیندهای خاصی که لازم است دنبال کنند. با این حال، برای سال های زیادی صنعت فارکس تنظیم نشده بود. اگرچه به طرز چشمگیری بهبود یافته است، اما همچنان ممکن است با برخی از انواع بروکر فارکس مواجه شوید که از اعتبار کمتری برخوردار هستند. 

 

 

 

 

انواع بروکر

در بازار مالی فارکس، بروکرها به چهار دسته تقسیم شده و هر یک ویژگی ­‌های خاص خود را دارد که در ذیل به توضیح کامل هر دسته می‌ ­پردازیم:

این چهار نوع بروکر به شرح زیر هستند:

بروکرهای Full STP یا A-Book

بروکرهای A-Book , B-Book

White Label

مارکت میکر (Market Maker)

پیش از توضیح درباره ویژگی‌های این چهار بروکر، خوب است با مفهوم میز معاملاتی (Dealing Desk) آشنا شویم.

میز معاملاتی، سیستمی کاملا مجزا از بروکر بوده که مابین بروکر و کاربر قرار می‌گیرد. در این سیستم، عموما تغییرات قیمتی، ایجاد تاخیر و هر گونه عملیات دیگری که فکر می‌ کنید، بر روی قیمت‌ها و معاملات کاربران انجام می‌ شود. لذا فارغ از انواع بروکر که هر کدام جزو یکی از این دسته ها هستند، می‌ تواند دارای میز معاملاتی و یا بدون میز معاملاتی باشد یا به عبارتی DD یا NDD باشد.

بنابراین با توجه به توضیح ارائه شده در مورد میز معاملاتی، خوب است که پیش از سرمایه‌ گذاری، در این رابطه تحقیقات لازم را انجام دهید.

لازم به ذکر است که عموم بروکرهای دارای میز معاملاتی، حساب‌ هایی با اسپرد ثابت ارائه می‌ دهند. همچنین با بررسی همزمان چند بروکر و سایت‌ های معتبری همچون Trading view، Investing می‌ توان تاخیر و دستکاری در معاملات و قیمت‌ها را متوجه شد و وجود میز معاملاتی را تشخیص داد.

 

 انواع بروکر های FULL STP یا A-BOOK

بروکرهای Full STP که با نام بروکرهای A-Book نیز شناخته می‌شوند، نوعی از انواع مختلف بروکرها می باشند .نرخ خرید و فروش را از یک یا چند LP دریافت کرده و با کمی افزایش Spread دریافتی از سوی LP که به آن Mark Up بروکر نیز می‌گویند، نرخ خرید و فروش را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

با توجه به اینکه انواع بروکر های Full STP عموما به بیش از یک LP متصل هستند، نرخ خرید و فروش متفاوتی دریافت می‌کنند و با توجه به زیرساختی که دارند، بهترین نرخ ممکن را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. البته در این میان برخی از این بروکر‌ها، متوسط نرخ خرید و فروش دریافتی از LP ها را منتشر می‌کنند.

نکته‌ ی قابل توجه در بروکرهای A-Book این است که تمام معاملات شما مستقیما و در لحظه با کمترین تاخیر به بازار اصلی متصل شده و پاسخگوی سود و ضرر کاربران فقط و فقط LP بوده و کارگزار فارکس تنها به عنوان یک واسطه عمل می‌ کند.

همانطور که از توضیحات نیز قابل حدس است، این نوع بروکرها، NDD هستند و سود بروکرهای A-Book از سه منبع تفاوت نرخ خرید و فروش (Spread)، هزینه نگهداری شبانه (Swap) و کارمزد معاملاتی (Commission) حاصل می‌شود. در مورد روش های درآمدی یک بروکر فارکس ، در مطلبی مجزا توضیحات کامل ارائه شد .

 

 

 انواع بروکر های A-BOOK , B-BOOK

در دنیای تجارت فارکس، دو مدل کسب و کار اصلی وجود دارد: A-Book (میز غیر معاملاتی) و B-Book (میز معاملاتی). آنها روشی را تعریف می کنند که بروکر نقدینگی را برای تراکنش های انجام شده توسط مشتریان در پلت فرم معاملاتی آنها فراهم می کند. به عبارت دیگر، هر کارگزار باید تصمیم بگیرد که آیا می‌ خواهد واسطه معاملات باشد یا طرف مقابل. با این حال، به این معنی نیست که این دو مدل متقابل هستند. 

این نوع بروکرها ترکیبی از نوع بروکرهای A , B Book هستند که نرخ خرید و فروش ارزها را از LP دریافت می‌کند، اما تمام حساب کاربران را به LP و بازار اصلی انتقال نمی‌ دهند. در چنین حالتی بروکر بر روی حساب برخی از کاربران خود ریسک کرده و اگر کاربر طی معامله ضرر کند، تمام سود برای بروکر منظور می‌گردد و هیچ مبلغی به LP پرداخت نمی‌شود.

بروکر A-Book یک نوع مدل اجرایی است که به آن کارگزار میز غیر معاملاتی نیز می گویند. در این نوع از انواع بروکر، کارگزاران با اخذ پورسانت یا ایجاد تغییر جزئی در اسپردها، کسب درآمد می کنند. از طریق پلی کار می کند که ترمینال معامله گر را مستقیماً به ارائه دهنده نقدینگی متصل می کند.

هنگامی که یک کارگزار تحت مدل A-Book فعالیت می کند، سفارشات را مستقیماً به تامین کننده نقدینگی منتقل می کند. بسته به راه اندازی LP، می تواند در استخر نقدینگی خود باقی بماند یا به استخرهای LP دیگر منتقل شود. یک استخر نقدینگی شامل بسیاری از نهادها است که به عنوان همتای معاملاتی که از کارگزار فارکس شما خارج می شود، عمل می کنند.  

این کارگزاران با افزایش اسپرد یا با گرفتن پورسانت بر روی حجم سفارشات، درآمد کسب می کنند. بنابراین، تضاد منافع وجود ندارد. آنها با معامله گران برنده و بازنده به همان میزان درآمد کسب می کنند. آنها ریسک زیادی نمی کنند اما به طور بالقوه به سودهای کمتری دست می یابند. این نوع مدل (No Dealing Desk) به عنوان یک واسطه بین معامله گر و بازار عمل می کند. با انتخاب معامله از طریق یک کارگزار فارکس A-Book، یک معامله گر هم بازارساز و هم میز معاملات خود را که احتمالاً از معاملات آنها سود خواهند برد، قطع می کند. مزیت اصلی استفاده از A-Book Broker این است که تضاد منافع کمتری وجود دارد زیرا سود مشتریان آنها تأثیر منفی بر تجارت آنها ندارد.

مدل فارکس B-Book همچنین به عنوان بازارساز شناخته می شود. در این نوع مدل، یک کارگزار از میان انواع بروکر انتخاب می‌ کند تا علیه مشتریان خود معامله کند، زیرا هیچ استخر نقدینگی خارجی وجود ندارد که در آن کارگزار معاملات را انجام دهد. در این صورت به عنوان طرف مقابل معاملات او عمل می کند. 

برای توضیح این موضوع به زبان ساده، اگر یک معامله گر سفارش خرید بدهد، کارگزار به او می فروشد و بالعکس. بنابراین، واضح است که این نوع مدل باعث ایجاد تضاد منافع بین کارگزاران و مشتریان آنها می شود.

با این حال، در موارد خاص، معامله با انواع بروکر B-Book می تواند برای معامله گران مفید باشد. برای مثال، معامله گران می توانند در معاملات خود ضمانت نامه دریافت کنند. علاوه بر این، حتی زمانی که نقدینگی کم است، معامله گران به خوبی دستورات را اجرا می کنند زیرا کارگزار به عنوان بازارساز عمل می کند.

یکی دیگر از دلایل خوب برای انتخاب بروکر B-Book این است که مدل B-Book اسپردهای ثابتی را ارائه می دهد، چه در ساعات اوج بازار معامله کنید و چه در ساعات خارج از بازار. مدل فارکس B-Book معمولاً هر بار که یک موقعیت را باز یا بسته می‌کنید، یک اسپرد ثابت را دریافت می‌کند. این باز هم مزایا و معایبی دارد. به عنوان مثال، داشتن اسپرد ثابت، معامله را در هنگام شوک‌ های بازار آسان‌ تر می‌ کند. اما در عین حال، باید استراتژی معاملاتی خود را بهبود ببخشید تا اسپردهای ثابت را در نظر بگیرید.

همچنین اگر کاربر در این حالت سود کند، بروکر B-Book ملزم است شخصا سود کاربر را پرداخت نماید . انواع بروکر های های B-Book باید سرمایه مناسبی داشته باشند تا در صورتی که کاربر سود بالایی بدست آورد، توانایی پرداخت آن را داشته باشند. به همین دلیل است که کارگزاران فارکس با بازارسازان بزرگتر از یک مدل ترکیبی استفاده می کنند که شامل قرار دادن تراکنش ها در A-Book یا B-Book بر اساس پروفایل معامله گران است.

انواع کارگزاریهای B-Book, A-Book که به صورت درست فعالیت می‌ کنند و قصد کلاهبرداری ندارند، NDD بوده و علاوه بر روش‌ های درآمدی قبلی، بر اساس مدیریت ریسک نیز کسب سود می‌ کنند. یادآوری این نکته نیز خالی از لطف نیست که انواع بروکر های این دسته اگر DD باشند، خیلی قابل اعتماد نیستند و ممکن است در پاره‌ ای از موارد، برای کاربران خود مشکلاتی ایجاد نمایند.

 

بروکر WHITE LABEL

هر یک از  انواع بروکر جهت فعالیت، هزینه‌ های زیرساختی بسیاری را باید بپردازد. در بعضی موارد، بروکرها برای کاهش این هزینه‌ ها و یا به دلایل دیگری همچون کم بودن تعداد کاربران یا خدمات خاص، ترجیح می‌دهند نرخ خرید و فروش را از یک بروکر دیگر دریافت کنند. به این نوع بروکرها، بروکرهای White Label می‌ گویند.

اگرچه این واقعیت برای بسیاری ناشناخته است، حقیقت این است که بسیاری از کارگزاران برتر تجارت آنلاین فارکس امروزی در ابتدا فعالیت خود را به عنوان white label شروع کردند. دلیل این امر بسیار ساده است و در این واقعیت نهفته است که شروع کارگزاری فارکس از صفر یک سرمایه گذاری بسیار پیچیده است که عوارض مالی، فنی و حقوقی زیادی را به دنبال دارد و سؤالات زیادی را ایجاد می کند که باید به آنها پرداخته شود، مانند راه اندازی و پیکربندی پلت فرم معاملاتی، اتصال سیستم های پرداخت و بسیاری موارد دیگر.

بنابراین جای تعجب نیست که چرا بسیاری به راه حل بسیار ساده تر یعنی راه اندازی انواع بروکر فارکس white label متوسل می شوند. با اجاره بخشی از سرور یک ارائه دهنده کارگزاری فارکس white label، می توانید از تمام سردردها و عوارض اولیه جلوگیری کنید و پای خود را در بازار معاملات آنلاین فارکس به عنوان یک استارت آپ به روشی بسیار آسان و واقعا سریع قرار دهید.

به عبارت ساده تر، هنگامی که به یک white label تبدیل می‌ شوید، به سرور و پلتفرم یک شرکت موجود دسترسی پیدا می‌ کنید، که پلتفرم خود را دارد و ظرفیت فنی مربوطه را برای پیکربندی آن و همچنین ارائه یک ترمینال مشتری برای شما فراهم می‌ کند که بتوانید آن را علامت‌ گذاری کنید.  به این ترتیب از هزینه‌ های بالای راه‌ اندازی اولیه جلوگیری می‌ کنید و می‌ توانید به یک پلتفرم دسترسی داشته باشید و بدون نیاز به خرید پلتفرم خود یا راه‌ اندازی پلتفرم، شروع به جذب معامله‌ گران کنید. در عوض، شما فقط هزینه ماهانه برای ارائه خدمات انواع بروکر white label و هزینه تنظیم اولیه برای نصب و پیکربندی اولیه متحمل می شوید که در برخی موارد برخی از ارائه دهندگان راه حل کارگزاری white label در واقع به صفر می رسد.

به عنوان مثال فرض کنید شما به عنوان یک شخص حقیقی، افراد زیادی را می‌شناسید که حاضرند برای فعالیت در بازار فارکس از شما نرخ خرید و فروش ارز دریافت کرده و در پلتفرم شما معامله انجام دهند. در عین حال تعداد این افراد و میزان مبلغ معامله روزانه شما در حدی نیست که بتوانید به عنوان یک بروکر ثبت شده و مستقیماً از LP نرخ بگیرید.

در این حالت شما با یک کارگزاری فارکس توافق می‌کنید که در ازای آوردن مبلغی از سوی کاربرانتان، نرخ‌ ها و زیرساخت‌ های مورد نیاز یک بروکر در اختیارتان قرار گیرد. در واقع یک بروکر به عنوان LP برای شما عمل کرده تا شما شبکه خود را تشکیل دهید. در حالت کلی تشخیص بروکر A-Book یا White Label از میان انواع بروکر کار آسانی نیست.

 

 

 

بروکرهای مارکت میکر (MARKET MAKER)

همانطور که از اسم این نوع بروکر پیداست، آنها خود سازنده‌ ی بازار هستند و شما در این نوع بروکرها مستقیما با خود بروکر معامله خواهید کرد و نه بازار اصلی. مسئولیت های یک بازارساز شامل خرید و فروش از مشتری خود می شود. بازارسازان از طریق فروش محصولات مشابه به مشتریان مختلف اما با قیمت های متفاوت پاداش دریافت می کنند. آنها همچنین از این که می توانند اجازه دهند دارایی ها با قیمت های ثابت خریداری شوند، سود می برند، یعنی از طریق تامین نقدینگی بازار که به نوبه خود تجارت را تقویت می کند.

تداوم عوامل خارجی مؤثر بر نقدینگی بازار ارز، حساسیت فعالان آن به تعدادی از چارچوب‌ های معاملاتی و تجربه خودشان، نیاز به مقررات بازارساز را ایجاب کرده است. هدف از مقررات این است: 

1- ارتقای کیفیت بازار با تدوین وظایف بازارسازان و امتیازات تجاری که برای بازارسازان قابل اعمال است.

2- پرهیز از بحران های بازار خود مولد

3- ارائه طیف وسیع تری از حمایت از اوراق بهادار

4- محدود کردن فعالیت های تجاری که برای معامله گران آسیب پذیر است

بر خلاف تصور عموم، بروکر های مارکت میکر در میان انواع بروکر ها از قوی‌ ترین نوع بروکرها هستند به دلیل اینکه پشتوانه مالی بسیار قوی‌ ای باید داشته باشند تا بتوانند نقش LP را برای کاربران خود ایفا کنند. زیرا در بروکر‌های مارکت میکر، بروکر متعهد به پرداخت سود کاربران بوده و تمام ضرر کاربران برای بروکر منظور می‌ گردد.

از آنجایی که سبک مارکت میکر ها ایجاد بازار به طور مصنوعی است (برای تجارت شما)، در بسیاری از موارد خود کارگزاران همتای سفارش شما هستند. بنابراین که یکی از مهمترین ویژگی های یک کارگزار بازارساز خوب، شفافیت است.

این نوع بروکرها نیز همچون انواع بروکر های دیگر، نرخ خرید و فروش را از یک یا چندین LP دریافت کرده و سپس در اختیار کاربران قرار می‌ دهند. از مزیت‌ های بروکرهای مارکت میکر، اسپردهای فوق العاده پایین حتی کمتر از LP، حساب‌های بدون هزینه نگهداری شبانه (Swap) و بدون کارمزد معاملاتی (No Commission) می‌ توان اشاره کرد. نکته حائز اهمیت در رابطه با جنبه منفی بروکرهای مارکت میکر این است که این کارگزاری ها از ضرر کاربران خود سود می گیرند. در واقع زیان معامله گران یکی از منابع درآمد بروکرهای مارکت میکر است. به همین دلیل گاهی ممکن است بروکر برخی موانع یا دستکاری هایی انجام دهد تا زمینه را برای ضرر معامله گر فراهم سازد.

در انتها، همانطور که قابل حدس است، یک بروکر مارکت میکر نیز می‌تواند NDD یا DD باشد.

برای درک کامل  انواع بروکر به نمودار زیر توجه کنید:

انواع بروکر

بروکر dealing desk و No dealing desk

پیش از این مفاهیم مذکور به طور مختصر توضیح داده شدند. در این قسمت توضیحات بیشتری ارائه می شود. 

مهم است که بدانید یک کارگزار چگونه کار می کند تا بتوانید به او اعتماد کنید. به هر حال، شما پول خود را به او می سپارید. بنابراین طبیعی است که بدانیم او با آن چه خواهد کرد. در بررسی انواع بروکر باید بدانید که در کل دو نوع کارگزار فارکس وجود دارد، کارگزاران میز معاملاتی (dealing desk) و کارگزاران میز غیر معاملاتی (no dealing desk). در پس این اصطلاحات مبهم، واقعیت در نهایت بسیار ساده است.

کارگزاری های فارکس میز معامله سفارشات مشتریان خود را تجمیع می کنند تا آنها بتوانند با گرفتن حاشیه در قیمت پیشنهادی و درخواستی که به شما پیشنهاد می کنند، یک سفارش بزرگ را به یک بانک سرمایه گذاری منتقل کنند. اما اغلب، اگر حجم کم باشد، تعداد معدودی از افراد حتی به حداقل اندازه (مقدار) که احتمالاً بانک ها را علاقه مند می کند، نمی رسند. در این صورت، کارگزار میز معامله پوشش ریسک نمی دهد (اصطلاح فنی پوشش ریسک است) و بنابراین مستقیماً در مقابل شما قرار می گیرد و از ضرر شما سود می برد که عملاً او را در تضاد منافع قرار می دهد. در بازارهای مالی همیشه در مقابل خریدار فروشنده ای وجود دارد و سود یکی زیان دیگری است.

البته، این گروه از انواع بروکر لزوما کلاهبردار نیستند ، اگر معامله شما در جهت اشتباهی پیش می‌رود، ابتدا به این دلیل است که مسیر اشتباهی گرفته‌اید. کارگزاران میز معاملات به احتمال زیاد به شما حساب های آزمایشی، حداقل اندازه معاملات کمتر، سمینارها و پاداش ها را ارائه می دهند و مهمتر از همه دارای اسپرد خالص کمتری هستند (تفاوت بین قیمت خرید و فروش). با این حال، اگر استراتژی‌های معاملاتی شما بیش از حد سودآور باشند، ممکن است مسدود شوند . برای اطمینان از بهترین خدمات، چند کارگزار میز معاملات مورد اعتماد مانند etoro را از طریق برچسب DDN خود انتخاب کرده ایم و توسط مقامات مالی تأیید شده است‌.

بر خلاف کارگزاری های فارکس میز معاملاتی، اصطلاح بروکر میزهای غیر معامله به واسطه گری غیر مستقیم اشاره دارد یعنی مستقیماً در مقابل شما قرار نمی گیرند. کارگزار غیر معاملاتی بکی از انواع بروکر است که قیمت های ارائه شده توسط تامین کنندگان نقدینگی (موسسات مالی، صندوق های تامینی یا یک کارگزار بزرگتر) را تجمیع می کند و سپس سفارشات شما را اجرا می کند. اسپرد خالص کارگزاران غیر معاملاتی معمولاً کمی بالاتر خواهد بود زیرا باید به کارگزاری که به شما اجازه اتصال به این شبکه را می دهد کمیسیون بپردازید. از طرف دیگر، شما این مزیت را خواهید داشت که با کارگزار خود در تضاد منافع قرار نگیرید، که پس از آن تمام علاقه به سودآوری شما را خواهد داشت تا بتوانید حجم خود و در نتیجه کمیسیون های ایجاد شده را افزایش دهید.

میز معاملات شهرت بدی دارد زیرا اکثر کارگزاران بد با یک میز معامله کار می کنند، این بدان معنا نیست که همه این دلال ها کلاهبردار هستند. در واقع، کارگزاران به طور سنتی این نقش “کارگزار-معامله” را بر عهده می گیرند، یعنی می توانند موقعیت های جهت دار کوتاه مدت برای جذب عدم تعادل بین عرضه و تقاضا اتخاذ کنند. این امر حتی در بازارهای حرفه ای دنیای مالی نیز صادق است. انتخاب کارگزار نباید صرفاً به این عامل بستگی داشته باشد، به خصوص که برخی از انواع بروکر هایی که ادعا می کنند میز غیر معامله هستند، هنوز هم میز معامله دارند. خدمات ارائه شده، سرعت پرداخت، قابلیت اطمینان و شهرت باید معیار اصلی انتخاب شما باشد.

 

 

انواع بروکر ها

انواع بروکر برای ایرانیان

 

در واقع بسیاری از انواع کارگزاران فارکس دیگر مشتری از ایران نمی پذیرند. حتی برخی از آنها هرگز در بازار فارکس ایران حضور نداشته اند.

شما می توانید بروکرهای مختلفی را مشاهده کنید که قبلاً در بازار ایران بودند اما پس از ممنوعیت تجارت فارکس سازمان بورس و اوراق بهادار از ایران خارج شدند و بلافاصله پس از آن بسیاری از انجمن های فارکس تعطیل شدند.

معاملات CFD و به طور خاص معاملات فارکس پس از آن از بین نرفت، با این حال، این جنون تا حدودی فروکش کرد. معامله‌ گران حرفه‌ ای که واقعاً سود می‌ کردند و آن‌ هایی که این بازار را دوست داشتند متوقف نشدند و بازار معاملات فارکس ایران همچنان یکی از فعال‌ های آن است. به همین دلیل است که بسیاری از انواع بروکر های فارکس همچنان به معامله گران ایرانی خدمات ارائه می دهند و حتی گزینه های مختلفی را برای واریز و برداشت پول خود از جمله صرافی های محلی به آنها می دهند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2021 باید دارای شرایط خاصی باشد و خدماتی را به ایرانیان ارائه دهد تا معامله گران هیچگونه کاستی در فعالیت خود احساس نکنند. 

معامله گران ایرانی به دلیل تحریم ها نمی توانند از خدمات بروکر های تحت رگوله بهره مند شوند، بنابراین باید از میان بروکر هایی که به ایرانیان خدمات ارائه می دهند انتخاب خود را انجام دهند. با این حال نکته حائز اهمیت این است که معامله گران ایرانی باید به شدت هوشیار باشند و بروکر معتبر و صاحب نام را شناسایی کرده و سپس تصمیم به افتتاح حساب بگیرند. به دلیل عدم رگوله برای بروکر هایی که ارائه دهنده خدمات به ایرانیان هستند، لازم است تحقیقات معامله گران برای انتخاب انواع بروکر های ایرانی، دقیق و با هوشیاری تمام همراه باشد.

معامله گران ایرانی باید توجه داشته باشند که بروکر مدنظر آنان هیچگونه دستکاری در بازار نداشته باشد. عدم دستکاری بازار از مهم ترین ویژگی های بروکر برای جلب اعتماد معامله گران است. همچنین بروکر هایی که به ایرانیان خدمات میدهند باید واریز و برداشت سریع و آسان را داشته باشند تا برای معامله گران اطمینان خاطر حاصل شود. علاوه بر این ارائه اکانت اسلامی یا بدون سواپ نیز باید یکی دیگر از معیارهای معامله گران ایرانی برای انتخاب بروکر باشد. در همین راستا بروکر معتبر نیکس حساب اسلامی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و با ارائه خدمات به ایرانیان بستری مناسب برای تجارت فارکس فراهم آورده است تا معامله گران ایرانی بتوانند بی دغدغه و با آسودگی خاطر به معامله بپردازند.

 

 

بهترین بروکر فارکس

ارز یک بازار هیجان انگیز و سریع است که در آن در یک چشم به هم زدن ثروت به دست می آید و گم می شود. اگر می خواهید در تجارت ارز خارجی یا سرمایه گذاری که به نام بازار فارکس نیز شناخته می شود مشارکت کنید، باید با یک کارگزار برتر فارکس کار کنید. بهترین کارگزاران فارکس ترکیبی از محیط معاملاتی امن، قیمت‌ گذاری رقابتی، ابزارهای معاملاتی با فناوری پیشرفته و اجرای سریع و مطمئن سفارشات تجاری را ارائه می‌ دهند. مرتب کردن لیست طولانی انواع بروکر های فارکس و انتخاب بهترین ها که جزو اقدامات اولیه ضروری برای ورود به بازار فارکس است، برای یک معامله گر معمولی کار سختی می باشد. وقتی صدها کارگزار فارکس برای انتخاب وجود دارد، یافتن یک سایت یا برنامه قابل اعتماد آسان نیست و گاهی بسیار پیچیده و زمان بر می شود.

تریلیون ها ارز در سراسر جهان در 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته در حال ارسال هستند و بازارهای ارز خارجی فعال ترین بازارهای جهان هستند. ثروت را می توان به سرعت به دست آورد و از دست داد، زیرا کارگزاران به طور معمول به معامله گران اجازه می دهند تا با لوریج های بسیار بالا معامله کنند که در مقاله لوریج در فارکس به خطرهای که شما را در لوریج بالا تهدید می کند اشاره کردیم .  

اگر به دنبال انجام این اقدام هستید،  برخی بروکر ها لوریج بالا ارائه میدهند  ولی بسیاری از کارگزاری های به نام  به سادگی این ویژگی را ارائه نمی‌ دهند. از آنجایی که بازارها بسیار متفاوت هستند، شما همچنین باید یک کارگزار فارکس را بر اساس معیارهای متفاوتی از آنچه برای ارزیابی یک کارگزار سهام استفاده می کنید، ارزیابی کنید. البته ارزیابی شما بیشتر بستگی به وضعیت و سطح فعالیت شما دارد. برای مثال بهترین کارگزاران فارکس برای مبتدیان، همگی سه ویژگی اساسی دارند، اولین و مهمترین کیفیت، وضعیت کارگزار به عنوان یک برند منظم و بسیار قابل اعتماد است. دوم، ارائه یک پلتفرم کاربر پسند با منابع آموزشی متنوع است. سوم دسترسی به تحقیقات بازار با کیفیت و عملی است.

به طور کلی هیچ کارگزار برتر فارکس وجود ندارد زیرا هر مشتری نیازها، استراتژی ها، مهارت و موقعیت های جغرافیایی متفاوتی دارد. به عنوان مثال، از 8 کارگزار برتر آفریقای جنوبی، تنها 5 کارگزار ممکن است در دبی یا هند در لیست قرار گیرند، و حتی در آن زمان ممکن است شرکت های دیگری که در اطراف بازارهای محلی ساخته شده اند در صدر قرار گیرند. بنابراین، چه در نیوزلند، ژاپن، لبنان، چین، مکزیک یا فراتر از آن باشید، یافتن کارگزار مناسب تجربه ای کاملا متفاوت خواهد بود.

علاوه بر انواع بروکر، یافتن بهترین پلت فرم معاملات فارکس  ( متاتریدر 5 ) یک کار شخصی و ذهنی است. با وجود بسیاری از ارائه دهندگان پلتفرم تجاری و خصوصی، کارگزارانی که نرم افزار معاملاتی و مشتریان خود را با استراتژی های منحصر به فرد ارائه می دهند، بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس واضح وجود ندارد. به علاوه، اگر در نیجریه، استرالیا، آفریقای جنوبی، فیلیپین یا کانادا هستید، محدوده پلتفرم های معاملاتی فارکس پیشنهادی با کارگزاران موجود متفاوت است. در نظر اکثر معامله گران پلتفرم های mt4 و mt5 قوی هستند، اما شما باید در مورد آنچه در دسترس شماست تحقیق کنید. پلتفرم‌ها همچنین ممکن است توسط سیستم‌عامل‌هایی که می‌توانند روی آن اجرا شوند محدود شده باشند، بنابراین اگر به دنبال بهترین گزینه هستید، باید این موضوع را در نظر بگیرید.

 

در انتخاب بروکر فارکس باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 

در مطالب زیر شما می توانید آیتم های مهمی که باید در انتخاب یک بروکر فارکس و یا کارگزار فارکس در نظر گرفت را مطالعه نمایید. همچنین در ادامه مقاله هر حوزه را توضیح خواهیم داد.

 

کارمزد/کمیسیون

این مهمترین بخش ارزیابی جهانی انواع بروکر است. یک بروکر ممکن است یک دهم قیمت را برای همان معامله که در بروکر دیگر باز کرده اید از شما کسر کند  به هزینه های “پنهان” مانند هزینه های برداشت یا عدم فعالیت توجه داشته باشید.

کمیسیون که توسط کارگزار دریافت می شود، بخشی از هزینه انجام معاملات شما است. کارگزاران واسطه‌ هایی هستند که سعی می‌ کنند سفارش خرید و فروش مشتریان خود را با سفارش‌های خرید و فروش دیگر مشتریان مطابقت دهند. از آنجا که آنها با ارائه دهندگان نقدینگی ارتباط برقرار کرده اند، می توانند اسپردهای بسیار محدودی ارائه دهند. برای جبران اسپردهای فشرده، انواع بروکر ها کارمزد ثابت دریافت می کنند. به عنوان مثال، اگر یک کارگزار 50 درصد از اسپرد پیپ را به عنوان شارژ اضافی از مشتری دریافت کند، استاندارد 100000 یورو، کمیسیون ثابت 6 یورویی دریافت کند. بنابراین یک معامله 100000 یورویی برای خرید و فروش 17 یورو برای کارگزار تولید می کند. با این حال، این به طور مطلوب با هزینه 30 یورویی فروشنده‌ ای مقایسه می‌ شود که هیچ کمیسیونی دریافت نمی‌ کند، اما در عوض یک پیپ اسپرد کامل دریافت می‌ کند.

 

اسپرد :

کارگزاران فارکس از طریق اسپرد روی آیتم های معاملاتی کسب درآمد می کنند. این می تواند ثابت یا متغیر باشد. اسپردهای ثابت بدون توجه به نوسانات بازار همیشه ثابت هستند. اسپرد متغیر بسته به دارایی مورد معامله، نوسانات و نقدینگی موجود تغییر می کند. اسپردهای روزانه ممکن است فقط اندکی در بین پلتفرم های فارکس متفاوت باشد، اما معامله گران فعال (یا حتی معامله گران بیش فعال) به قدری در حال باز کردن موقعیت هستند که تفاوت های کوچک می تواند افزایش یابد. معامله گران باید همیشه به دنبال انواع بروکر فارکس با کمترین اسپرد باشند. 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اسپرد در فارکس مقاله آن را مطالعه نمایید 

 

دارایی های معاملاتی :

آیا  بروکر مورد نظرتان در پلتفرم فارکس جفت FX یا آیتم معاملاتی مورد نظر شما را ارائه می دهد؟ آیا دارایی هایی که ارائه می شود برای شما کارآمد است؟ معامله گران باید دقت داشته باشند که بروکر مورد بررسی از دارایی هایی که آنان برای تجارت مدنظر دارند، پشتیبانی کند. ممکن است شما در استراتژی معاملاتی خود دارایی های خاصی را برای معامله در نظر داشته باشید ولی بروکر شما آن دارایی ها را برای تجارت ارائه ندهد. در اینصورت لازم است بروکر خود را تغییر داده و یا استراتژی سودمند خود را فراموش کنید.

 

استراتژی ها :

همه کارگزاران فارکس اجازه هر استراتژی را نمی دهند. به عنوان مثال، مشاهده محدودیت‌ هایی در اسکالپینگ، پوشش ریسک و استراتژی‌های معاملات خودکار (EA) معمول است. اگر این همان چیزی است که به آن علاقه دارید، باید قبل از ثبت نام بررسی کنید که آیا بروکر اجازه استراتژی مدنظر شما را می دهد یا خیر. مثلاً زمانی که یکی از انواع بروکر فارکس را برای اسکالپینگ انتخاب می کنید، شما باید پیش از ثبت نام اطمینان حاصل کنید که برای استراتژی مورد نظر مشکلی از جانب بروکر ایجاد نمی شود.

 

روش های واریز و برداشت :

متداول ترین روش ها عبارتند از سیستم بانکی، ویزا و مسترکارت. اکثر پلتفرم‌های فارکس تمایل دارند Skrill و Neteller را نیز بپذیرند. کارگزاران فارکس با پی پال بسیار نادر هستند. همین امر در مورد کارگزاران فارکس که بیت کوین را می پذیرند نیز صدق می کند. ما در مورد تجارت بیت کوین صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد سپرده های واقعی در ارزهای دیجیتال برتر صحبت می کنیم.

 

سرعت واریز و برداشت :

توانایی انتقال وجوه به و از پلتفرم، سریع و ترجیحاً ارزان، برای انواع بروکر نکته ای کلیدی است. کارگزاران فارکس با سپرده گذاری فوری برای کارت های بانکی و یا کیف پول ها رایج هستند، بنابراین در صورت امکان به این موارد توجه کنید. سرعت در واریز و به خصوص برداشت ها برای معامله گران بسیار جذاب است و می تواند در افزایش محبوبیت بروکر تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

رگوله :

بروکری که تحت رگوله است یعنی معتبر و قابل اعتماد است و تخلفی مرتکب نمی شود. نظارت بر بروکر های معتبر فارکس توسط نهادهای مالی رگولاتور از مهم ترین ویژگی هایی است که در هنگام انتخاب بروکر باید به آن توجه داشته باشید. رگوله تضمینی برای حفظ سرمایه معامله گران است. البته برای بروکر ها مانند بروکر هایی که به ایرانیان خدمات ارائه می دهند، تحت رگوله قرار نمی گیرند. در این موارد معامله گر باید با تحقیقات خود اعتبار بروکر را بررسی کند و به نتیجه برسد.

 

اعتبار و محبوبیت :

مردم در مورد بروکرهای مشهور، محبوب و معتبر صحبت می کنند. ارزش گوش دادن به آنچه معامله گران در مورد انواع بروکر فارکس می گویند را هرگز فراموش نکنید زیرا نشانه ای محبوبیت و اعتبار بروکر است.  البته این نکته باید گفته شود که بسیاری افراد سودجو جهت کسل منافع خود از برخی بروکر ها تعریف و برخی بروکر ها را رد میکنند و در صورت برخورد با این افراد سندی دال بر اثبات حرف از انها بخواهید و ان را به بروکر مرو نظر گزارش بدهید که بتوانید حواب منطقی از بروکر دریافت کنید . 

 

عدم دستکاری سیستمی :

پیش از افتتاح حساب در بروکر از عدم دستکاری سیستمی اطمینان حاصل کنید. برای مثال بروکرهای مارکت میکر که از زیان معامله گران سود می گیرند ممکن است گاهی با دستکاری های سیستمی زمینه را برای زیان معامله گران فراهم کنند. این دستکاری ها به سود معامله گر نخواهند بود و بازنده نهایی معامله گران هستند.

چارت بروکر نشان دهنده گذشته و تاریخچه ان است شما میتوانید با بررسی چارت بروکر مورد نظر و چارت اصلی بازار به تفاوت ان پی ببرید در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در این خصوص با مشاورین بروکر نیکس از طریق چت انلاین ارتباط برقرار کنید . 

 

پشتیبانی مشتری :

اگر با مشکل مواجه شدید، به کسی نیاز دارید که با او صحبت کنید. پشتیبانی شایسته برای بروکر ها امری ضروری است. از افتتاح حساب تا کمک به پلتفرم، پشتیبانی مشتری مهم است. پاسخگویی سریع به سوالات و مشکلات معامله گران و رفع ابهامات آنان به شدت بر محبوبیت بروکر موثر است.

 

طرح های تشویقی :

طرح های تشویقی که انواع بروکر ها به کاربران خود ارائه می دهند یک عامل جذاب است. این طرح های تشویقی می تواند به افزایش سود معامله گران کمک کند. برای مثال دریافت پاداش به میزان معین با شارژ حساب کاربری طرح تشویقی مناسب و جذابی برای معامله گران است.

 

آموزش :

بهبود درک شما از نحوه عملکرد بازارهای فارکس هرگز ضرری ندارد. برخی از کارگزاران ابزارهای آموزشی گسترده ای را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد در صورت وقوع رویدادهای مختلف از دانسته ها استفاده کنید. در همین راستا بروکر نیکس با ارائه مقالات آموزشی مختلف و کارآمد، همراه و پشتیبان معامله گران است.

 

افتتاح/ثبت حساب :

آیا باز کردن یک حساب در انواع بروکر فرآیند ساده ای است؟ آیا مشتریان نیاز به تایید دارند؟ این فرآیندها همیشه یکسان نیستند و اگر باز کردن یک حساب در گذشته مشکل ساز بوده است، ممکن است ارزش بررسی را داشته باشد. فرایندهای پیچیده و سخت برای افتتاح حساب معامله گر را به دردسر می اندازد و ممکن است از افتتاح حساب منصرف شود.
تمام موارد ذکر شده فوق باید در انتخاب بروکر مناسب معامله گران در نظر گرفته شوند. در میان موارد فوق، هزینه های کارگزاری مورد مهمی است. خدماتی که پلتفرم های فارکس ارائه می دهند رایگان نیستند. شما برای آنها از طریق اسپرد، کمیسیون و هزینه های سواپ پرداخت می کنید.

ساختار کارمزد در انواع بروکر های فارکس نسبت به دیگری متفاوت می باشد و حتی از یک نوع حساب به حساب دیگر متفاوت است. دو راه‌ اندازی اساسی پرکاربرد وجود دارد.

فقط اسپرد : همه کارمزدهای دیگر (به استثنای نرخ جابجایی) در اسپرد گنجانده شده است.

ترکیبی از هزینه ها : علاوه بر اسپرد، ممکن است کمیسیون نیز دریافت شود.

ساختار کارمزد مبتنی بر کمیسیون معمولاً با سایر دارایی‌ های قابل معامله مانند سهام مناسب است. با این حال، ممکن است با نمونه ای روبرو شوید که در آن کارمزد توسط بروکر فارکس دریافت می شود. از یک ماشین حساب سود استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا اسپردهای پایین این مورد را جبران می کند یا خیر.

 

 

 

بهترین بروکر فارکس در ترکیه

اگرچه تجارت فارکس در ترکیه امن و قانونی است، اما دولت قوانین سختگیرانه ای دارد. اگر قصد استفاده از انواع بروکر های محلی ترکیه را دارید، قوانین سخت‌ گیرانه به نظر می‌ رسند. این مقررات  در سال 2017 معرفی شدند و تجارت محلی کارگزاری فارکس را به میزان قابل توجهی محدود کردند. 

اگر تصمیم دارید ارزها را از طریق یک کارگزار خارجی از ترکیه مبادله کنید، باید یکی را انتخاب کنید که تحت نظارت دقیق نظارتی در حوزه قضایی محلی آنها فعالیت می کند. کارگزاران فارکس همه محصولات و خدمات یکسانی را ارائه نمی دهند، بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که کارگزاری که انتخاب می کنید، قبل از واریز وجه به آنها، الزامات معاملاتی شما را برآورده می کند. 

شناخت بروکر و همچنین انتخاب بهترین کارگزاری آنلاین برای تجارت از طریق ترکیه عمدتاً به نیازهای تجاری شما بستگی دارد. لیست زیر شامل ملاحظات کلیدی دیگری است که باید هنگام انتخاب یک کارگزار آنلاین فارکس از بین انواع بروکر برای تجارت به دنبال آن باشید :

 

مقررات سختگیرانه

یکی از عوامل کلیدی در هنگام انتخاب یک کارگزار فارکس، کیفیت تنظیم آن است. هر کارگزار آنلاین شایسته باید تحت نظارت دقیق یک تنظیم کننده مالی برجسته، مانند کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) یا انجمن ملی آتی (NFA) که بر کارگزاران فارکس مستقر در ایالات متحده نظارت می کند، فعالیت کند. بیشتر تنظیم‌ کننده‌ها از یک کارگزار می‌خواهند که وجوه مشتری را از خودش جدا نگه دارد، بنابراین مطمئن شوید که به دنبال آن محافظت باشید. به علاوه، می توانید پروتکل های امنیتی انجام شده توسط کارگزار را بررسی کنید. وقتی سایت امن تر باشد، پول شما فراتر از آنچه که معمولاً انتظار دارید محافظت می شود.

 

پلتفرم معاملاتی

انواع بروکر های آنلاین فارکس به معامله گران این فرصت را می دهند که از طریق نرم افزار یا پلتفرم معاملاتی اختصاصی خود و همچنین نرم افزارهای شخص ثالث محبوب مانند پلتفرم معاملاتی MetaTrader 4 یا MetaTrader 5 ( MT4/5) از MetaQuotes تجارت کنند. می‌خواهید تا حد امکان گزینه‌های زیادی داشته باشید، از جمله گزینه کار بر روی دستگاه تلفن همراه یا دسکتاپ. در حالی که یک پلتفرم فقط اپلیکیشن ممکن است برای مخاطبان جوان‌تر جذاب باشد، بهتر است پلتفرمی را انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد به راحتی موبایل بیشتری را به دسکتاپ تغییر دهید.

 

 

اسپرد کم

اسپرد کم به شما کمک می کند پول بیشتری را حفظ کنید. هنگامی که انواع بروکر ها اسپردهای خود را به بازار عرضه می کنند، تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی را به شما نشان می دهند. شما مقداری اضافی پرداخت می کنید و این تفاوت در جایی است که شما می خواهید کمترین اسپرد ممکن را روی ارزهایی که ترجیح می دهید معامله کنید، مشاهده کنید و اگر مورد بهتری پیدا کردید، باید کارگزاران را تغییر دهید.

 

نوع حساب

اکثر کارگزاران به شما اجازه می‌ دهند یک حساب آزمایشی با پول مجازی باز کنید تا تجارت کنید و خدمات خود را با آن بررسی کنید. آنها معمولاً همچنین یک حساب خرد برای کسانی که ترجیح می دهند در اندازه های کوچک معامله کنند، یک حساب استاندارد مناسب برای معامله گران اندازه متوسط ​​و یک حساب VIP برای کسانی که به بودجه قابل توجهی دسترسی دارند ارائه می دهند.

بسیاری از کارگزاران نیز حساب های اسلامی بدون سواپ را که مطابق با قوانین شرع است برای مشتریان مسلمان خود ارائه می دهند. این نوع حساب ها به خصوص برای بروکر های ارائه دهنده خدمات به ایرانیان ضروری است. همچنین، اگر به ارزهای اصلی مانند دلار آمریکا، یورو یا پوند استرلینگ دسترسی ندارید، به احتمال زیاد می خواهید کارگزاری را انتخاب کنید که سپرده لیر ترکیه را بپذیرد.

 

خدمات مشتری

شما باید در میان انواع بروکر به دنبال کارگزاری باشید که در صورت بروز خطا یا مشکلی که منجر به ضرر شود، دسترسی سریع به کارکنان پشتیبانی مشتری را فراهم کند. اکثر کارگزاران امکان چت زنده، تلفن، ایمیل و فکس را به این سرویس می دهند. اگر به خواندن و صحبت کردن ترکی یا عربی علاقه ندارید، مطمئن شوید که به دنبال کارگزاری هستید که وب سایت و خدمات مشتری را به زبان دلخواه شما ارائه می دهد.

 

 

 

 

انواع بروکر ایرانی

از آنجا که فعالیت معامله گران در بازار فارکس بدون اینکه از بروکر خدمات دریافت کنند غیر ممکن می باشد و در این راستای معامله گرانی ایرانی هم استثنا ندارند آنها باید براساس شرایط استراتژی و نیاز خود یک بروکر مناسب انتخاب نمایند . 

کارگزاران در واقع واسطه بین معامله گران در سراسر جهان هستند و با ایجاد بستر خرید/فروش، تجارت را ممکن می سازند. 

کدام یک از انواع کارگزار ایرانی را انتخاب کنیم؟ از ابتدا دو نکته را به شما پیشنهاد می کنم، اول اینکه در انتخاب بروکر دقت نمایید و واریز و برداشت آن را چک کنید و یکباره سرمایه خود را در یک بروکر وارد نکنید . دوم «اعتبار و اعتبار و اعتبار»! به اعتبار یک بروکر توجه کنید. یک کارگزار ممکن است پاداش بزرگی را به شما پیشنهاد دهد، سپس اعلام کند که کمیسیون کمی دریافت خواهیم کرد. اما این تنها مشکل ما نیست! باید  در بروکری وارد شوید که اعتبار بالایی داشته باشد. انتخاب بروکر ایده آل برای فعالیت معامله گران ایرانی همیشه دغدغه ذهنی زیادی برای معامله گران ایرانی بوده است که تمایل به سرمایه گذاری در بازار فارکس دارند . 

کارگزاران ایرانی فارکس انواع مختلفی دارند. معامله گران فارکس، چه مبتدی و چه متخصص، باید با دقت کارگزاران خود را از میان انواع بروکر ایرانی انتخاب کنند تا اطمینان حاصل کنند که با یک کارگزار قابل اعتماد کار می کنند. توجه داشته باشید که در حالی که اغلب این کارگزاران معمولاً دسترسی و کیفیت یکسانی در بازار ارز دارند، رویه‌ ها و سیاست‌هایی که آنها استفاده می‌کنند هنوز به شدت متفاوت است.  هر کارگزار همچنین نشان دهنده سطح متفاوتی در صنعت است. مواردی وجود دارند که نشان دهنده سطح بالایی از تخصص در این زمینه هستند و می توانند مستقیماً به بازار دسترسی داشته باشند. دلالانی هم هستند که خیلی دور هستند و ارتباط چندانی با بازار ندارند.

یافتن بهترین شرکت کارگزاری به عنوان یک ایرانی می تواند فرآیند دشواری باشد. به خصوص دریافت آنهایی که معامله‌ گران ایرانی را می‌ پذیرند.

ما پیش از این  در خصوص نحوه تشخیص یک بروکر خوب صحبت کردیم .

 که به شما اجازه می‌ دهند به عنوان یک معامله‌ گر ایرانی، شاخص‌ ها ، فارکس ، سهام و برخی ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و بیت‌کوین را معامله کنید.

این کارگزاران همچنین از گزینه های پرداختی پشتیبانی می کنند که به شما به عنوان یک معامله گر ایرانی امکان سپرده گذاری و برداشت سریع سود را می دهد. و تلاششان این است که هزینه کمتری را ارائه دهند و نرم افزار های معاملاتی متفاوتی را پشتیبانی می کنند. آنها همچنین در تلاش هستند جشنواره های بسیار مناسب را برای معامله گران جدید فراهم کنند و ایم بروکر ها ایمن و دارای سابقه فعالیت زیادی در دنیای فارکس می باشند . 

 

 

سخن پایانی

 انواع بروکر را با هم در این مقاله از نظر گذراندیم. کارگزاران فارکس انواع مختلفی دارند و همه آنها به دو نوع اصلی تقسیم می شوند: کارگزاران میز معامله یا کارگزاران بازارساز و کارگزاران میز غیر معاملاتی. معامله گران از هر یک از این کارگزاران بر اساس نیازها و خواسته های خود استفاده می کنند. زیرا هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند. انتخاب کارگزاری با اسپردهای کوچک و تعهد به پرداخت کارمزد یا انتخاب بروکر با اسپرد بیشتر بدون نیاز به پرداخت کارمزد کاملا به عهده شماست. معامله گران روزانه یا اسکالپرها معمولاً اسپردهای کوچک را انتخاب می کنند و دیگری بر اساس شرایط آنها تصمیم می گیرد.

با مطالبی که در این مقاله در خصوص  انواع بروکر بیان شد، برای افتتاح حساب در فارکس و شروع معامله، اکنون می توان با داشتن دید بهتر و در نظر گرفتن موارد کلیدی‌ تر، مطمئن‌ تر عمل کرده و علاوه بر اینکه در تله‌ بروکر کلاهبردار نیافتیم، این ذهنیت که تمام بروکرها کلاهبردار هستند را نیز ریشه‌ کن خواهیم کرد. اشاره کوتاهی داشتیم به موانع بروکر فارکس در ایران .

تصمیم گیری برای استفاده از انواع بروکر زمانی امکان پذیر است که انواع مختلف آنها را با مزایا و معایب آنها بشناسید. همانطور که همه ما میدانیم، دانش قدرت است، بنابراین، اگر می خواهید معامله گران قدرتمندی باشید که تصمیمات عاقلانه ای در انتخاب کارگزاران مناسب برای معامله ارز می گیرند.

با امید به آنکه مطالب عنوان شده برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید پس از بررسی انواع حساب های معاملاتی در بروکر نیکس، جهت افتتاح حساب در فارکس اقدام کنید. همچنین مشاورین زبده بروکر نیکس آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان در زمینه بازار فارکس و همینطور ارزهای دیجیتال  می باشند. 

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications