NYXbroker
نیکس فارکس

توکن چیست

توکن در دنیای ارز دیجیتال چیست و توکن سوزی چگونه انجام می شود

توکن چیست و چرا باید از توکن استفاده کرد،توکن چیست ؟ توکن در لغت به معنای علامت، نشانی و رمز،علامت رمزی وکلمه رمزی می باشد. در این مقاله به این مبحث خواهیم پرداخت که توکن چیست و ایجاد توکن چگونه است؟ می توان چنین گفت که توکن یک نشانه است. به دو صورت مجازی و فیزیکی بکار برده می شود. حتی می توان آن را بصورت یک مفهوم انتزاعی بیان کرد. چنانچه یک هدیه نشان از احترامی است که دهنده برای گیرنده آن دارد. احترام در دل هدیه نهفته است. در واقع توکن همیشه در زندگی ما بوده است کوپن، کلوپ ها و باشگاههای ورزشی و اوراق قرضه از نمونه های استفاده از توکن هستند. اما آن مفهومی که در این مقاله مد نظر ما می باشد رمز ارز است. زمینه استفاده از توکن چیست ؟ توکن برای اخذ تصمیمات امنیتی که نیاز به امنیت بالا در سیستم دارند استفاده می شود. همچنین مورد استفاده دیگر توکن جهت نشان دادن اطلاعات امنیتی است. برای آنکه بیشتر در مورد توکن بدانید تا انتهای این مقاله که توسط بروکر نیکس نوشته شده با ما باشید و جهت هرگونه آموزش و مشاوره با مشاورین بروکر نیکس تماس بگیرید.

فهرست مطالب

توکن ارز دیجیتال چیست؟

توکن چگونه کار می‌کند؟

توکن چه تفاوتی با کوین دارد؟

اصطلاح توکن سوزی در ارزهای دیجیتال چیست؟

چرا باید از توکن استفاده کرد؟

توکن ربات چیست ؟

توکن کارت چیست ؟

توکن امضای دیجیتال چیست؟

توکن ارز دیجیتال چیست؟

بعد از توضیح بالا در مورد اینکه توکن  چیست ؟ در اینجا می پردازیم به این مبحث که توکن ارز دیجیتال چیست؟ سالهاست که توکن ارز دیجیتال راه خودش را در میان مردم باز کرده و طرفداران بیشماری را در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده. اما با این وجود هنوز نکات زیادی در این پیرامون وجود دارد که  افراد در مورد آن دچار خطا و اشتباه می شوند. مواردی که باید گفته و بحث شود و ما در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

توکن ارز دیجیتال چیست؟ توکن ها نوعی از ارز می باشند که رمزنگاری شده اند و نشان از یک دارایی قابل معامله است. نحوه پیدایش توکن از طریق پیشنهاد اولیه کوین ایجاد می شوند که نسخه ارز رمزنگاری شده از یک عرضه اولیه را ارائه می دهند و به وسیله شرکت های کریپتوکارنسی  با هدف کسب پول ایجاد شده و سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارند این توکن ها را خریداری میکنند. توکن ها انواع مختلفی همراه با کاربردهای متفاوت هستند. که توسط پیشنهاد اولیه کوین ایجاد شده است.

توکن چگونه کار می‌کند؟

بعد از آنکه با مفهوم توکن تا حدودی آشنا شدیم. به این خواهیم پرداخت که توکن  چگونه کار می کند؟ همانطوریکه  میدانید رمز ارزها نشانه ای از دارایی و سرمایه ای است که قابلیت معامله دارند. ایجاد توکن به چه صورتی است ؟ به این صورت که کمک های مالی جمع آوری میشه و پول جمع شده به صورت توکن آماده شده و فروخته میشود. توکن در بستر یک بلاک چین (پایگاه داده) قرار می گیرد و خودش دارای بلاک چین مستقل نمی باشد. این تو کن ها معمولا از طریق :

عرضه اولیه ارز توزیع و به فروش می رسند. Initial Coin Offering (ICO)

اصولا وایت پیپر ارائه می شود. اطلاعات مربوط به ارز را دارا می باشد. ICOدر طی

منظور از وایت پیپر گزارش جامع در خصوص توکن است.ارزهای دیجیتال رمز نگاری شده اند. به همین دلیل هم نمی توان آنها را هک کرد و به همین دلیل امنیت آن بالاست. اما توکن چگونه کار می کند؟  فناوری ارز دیجیتال غیر متمرکز است . دولت یا بانک ها قادر به صادر و کنترل ارز دیجیتال نمی باشند که این بعد از ارز دیجیتال بسیار مورد توجه می باشد. بعلاوه مشمول تورم یا قوانین دولتی قرار نمی گیرد. این یکی از مزیت های ارز دیجیتال است و طرفدارانش معتقدند این امر نقش مهمی در حوزه تبادلات بین المللی داراست.

توکن چه تفاوتی با کوین دارد؟

ارز یا کریپتوکارنسی هم یک نوعی از پول است، اما پولی که دیجیتالی است. منظور از طراحی ارز دیجیتال، بالا بردن امنیت و حذف کردن واسطه ها بوده . توکن چه تفاوتی با کوین دارد؟ در مبحث قبل در خصوص اینکه  ایجاد توکن به چه صورتی است صحبت کردیم. حال می خواهیم بدانیم توکن  چیست و چه تفاوتی با کوین دارد؟ گاهی مردم اصطلاح کوین را بجای آنچه دیگران توکن می نامند استفاده می کنند و گاهی بالعکس و گاهی هم گروهی  از هر دو نام با هم استفاده می کنند. باید بگوییم که این دو کاملا از هم متفاوت هستند.بین آنها فرق بزرگی وجود دارد. بعلاوه دانستن این فرق اهمیت زیادی دارد.

در تعریف کوین می توان چنین گفت که دارایی هست که دارای بلاک چین(پایگاه داده ) خودش می باشد. از کوینهای معروف میتوان به بیت کوین و اتریوم اشاره کرد. زمانی که کوینی جابجا می شود در واقع جابجایی فیزیکی اتفاق نمی افتد. این بلاک چین یا پایگاه داده است که کلیه معاملات ICO را ردیابی می کند. و توسط کامپیوترهای دنیا تایید می شود. زمانی که یک توکن از مرحله عبور کند تبدیل به کوین می شود.

اصطلاح توکن سوزی در ارزهای دیجیتال چیست؟

با توجه به آنچه که در خصوص توکن و همینطور ایجاد توکن  تا به اینجا گفته شد. به اهمیت و جایگاه آن در اقتصاد و بازارهای مالی امروزه پی بردیم. اکنون می خواهیم به این عنوان بپردازیم.اصطلاح توکن سوزی در ارزهای دیجیتال چیست؟ ویا توکن سوزی یعنی چه؟ توکن سوزی پروسه ای است که ماینرها و توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال جهت مدیریت و کنترل ارزش یک توکن اقدام به حذف و سوزاندن آن میکنند و به این وسیله آن توکن از چرخه خارج می شود. بنابراین اینکه می شنویم توکن سوزی یعنی چه؟ به سوزاندن و حذف توکن جهت خارج کردنش از چرخه بازار به منظور کاهش تورم و افزایش ارزش یک کوین یا توکن می باشد. چرا که نسبتی مستقیم بین ارزش توکن و تعداد عرضه آن وجود دارد هرچه عرضه کم باشد ارزش آن افزوده می شود.

چرا باید از توکن استفاده کرد؟

دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه بخواهیم به سوال توکن  چیست و چرا باید از توکن استفاده کرد؟ یک توکن به منظور اتخاذ تصمیماتی که نیاز به امنیت بالا دارند و باید ضد سرقت باشند توسط بعضی از سیستمها و نهادها مورد استفاده قرار می گیرد. در پروسه ایجاد توکن این قابلیت وجود دارد که علاوه بر آن که توکن اطلاعات امنیتی را نشان می دهد. قابلیت اضافه کردن داده های اضافی(فرم-آزاد) نیز وجود دارد.توکن ها قابلیت کپی کردن دارند.

دو نوع توکن وجود دارد: توکن اولیه که فقط به موضوع امنیتی یک پروسه می پردازد. و توکن جعل هویت یا توکن دسترسی که برای گرفتن داده های امنیتی ایمن ایجاد شده است.

توکن امنیتی وسیله است که برای دست یافتن به منابع محدود الکترونی مورد استفاده قرار می گیرد. توکن امنیتی بعلاوه یا بجای پسورد استفاده می شود.

نکته دیگر در خصوص کوین این است که شناسایی و دکودینگ کردن آن جهت جلوگیری از هک شدن، یک سندیت برای هر کوینی محسوب می شود. شجره نامه این کوین ثبت شده و برای هر فردی داخل آن باقی خواهد ماند.

توکن ربات چیست ؟

پس از آنچه که در خصوص توکن  چیست ؟آموختیم اکنون به بررسی توکن ربات چیست؟ می پردازیم. توکن ربات نشان دهنده یک ربات مرتبط در رابطه با برنامه نصب شده در یک محیط کاری می باشد. اگر بخواهیم بدانیم توکن ربات چیست؟ توکن ربات به هویت کاربر هیچ ارتباطی ندارد تنها با برنامه شما متصل شده است. و این دقیقا برخلاف توکن های کاربر ست.

سرمایه گذارها همیشه زمان کافی کافی  در دست ندارند تا به بهترین معاملات برسند. یکی از راه حل هایی که ارائه شده ربات هایی است که بجای انسانها  معاملات را انجام می دهند.بطور قطع در این رابطه نقاط ضعف و قوتی نیز وجود دارد. سرعت بالا و شبانه روزی بودن و واکنش سریع از مزایای استفاده از توکن ربات است.امید است پاسخ. خود را در مورد سوال توکن ربات چیست ؟ را دریافت کرده باشید

توکن کارت چیست ؟

توکن کارت چیست؟ اگر از ابتدای سخن با ما بوده اید، در مبحث  توکن  چیست ؟ در مورد توکن و انواع ها آنها ، توکن امنیتی و…صحبت کردیم. در این قسمت به این سوال پاسخ می دهیم که توکن کارت چیست؟

قصد داریم با یک مثال آن را توضیح دهیم که حق مطلب را ادا کرده باشیم. حتما برخی از کارتهای اعتباری را دیده اید که قادر به دیدن تمام ارقام آن نیستید. مثلا اگر شماره کارت است 123454325677654 چیزی مشابه F24YE5HK76N به نظر خواهد رسید و  گاها چند رقم آن با اعداد انگلیسی جایگزین شده پس کارت اعتباری یک توکن کارت می باشد. در واقع توکن کارت محصول یک  پروسه ای می باشد که در طی آن داده های مهم حذف و رمز گذاری می شود.

توکن امضای دیجیتال چیست

در آخرین مبحث از مقاله توکن  چیست؟ می خواهیم بدانیم توکن امضای دیجیتال چیست ؟ توکن امضای دیجیتال که در انگلیسی به آن(DSC ) گفته می شود.

در دنیای امروز که تجارت و تکنولوژی دو جزء جدا نشدنی از زندگی امروز است. در این بین امنیت و اطمینان  نقش پررنگی پیدا کرده. چنانچه می دانیم فعالیتهای بسیار مهم و حساسی از طریق اینترنت انجام می گیرد از جمله فعالیت های بانکی و ورود به وبسایت هایی که نیاز به احراز هویت بازدید کننده دارند از جمله آنهاست.  یکی از راهکارهایی که تضمین کننده این امنیت می باشد توکن امضای دیجیتال است. که یک وسیله فیزیکی به  شکل USB و دارای رمز عبور است که داده ها در آن رمزگذاری می شود.این توکن دارای نرم افزار ویژه ای است که به کاربرها توانایی شناسایی امضای دیجیتال را می دهد. در بحث  توکن  چیست ؟ شاید بتوان گفت توکن امضای دیجیتال یکی از مهمترین مباحثی بود که به آن پرداختیم.

سخن پایانی

توکن چیست؟ با توجه به سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی و گره خوردنش با زندگی بشر بی شک این ضرورت نیاز به ایمنی در دنیای تکنولوژی بیشتر و بیشتر از قبل احساس می شود. لذا باید بخوانیم و دانش خود را بالا ببریم. تا در دام ناآگاهی و ضرر و زیان گرفتار نشویم. درمقاله بالا تحت عنوان توکن چیست؟ به بررسی توکن و انواع آن پرداختیم. در خصوص مباحثی از قبیل توکن کارت، توکن ربات، توکن امضای دیجیتال صحبت کردیم. به امید آنکه به بخشی از سوالات شما در خصوص دنیای ارز دیجیتال و شاخه ای از آن بنام توکن چیست؟ پاسخ داده باشیم به این مقاله امتیاز بدهید و با نظرات سازنده خود ما را دلگرم کنید. لطفا جهت هرگونه مشاوره و آموزش با مشاورین نیکس تماس بگیرید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications