NYXbroker
نیکس فارکس

ارزهای دیجیتال چیست؟

سرمایه گذاری جدید بر روی پئل های الکترونیکی

ارزهای دیجیتال (Digital currency) یکی از پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری هستند، این روزها هرجا صحبت از کسب درآمد دلاری و یا کسب درآمد دلاری از اینترنت باشد، قطعا یکی از اولین گزینه ها ارزهای دیجیتال و خرید انواع ارزهای دیجیتال است.

در سال های اخیر ارز دیجیتال رونق بسیاری پیدا کرده و بهترین ارزهای دیجیتال تا بیش از چند صد درصد نیز افزایش قیمت داشته اند. در این مقاله قصد داریم علاوه بر ارزهای دیجیتال به بررسی کسب درآمد دلاری، بهترین ارزهای دیجیتال و انواع ارزهای دیجیتال جدید آینده دار نیز بپردازیم. پیشنهاد می شود برای تسلط یافتن کامل به مبحث ارز دیجیتال این مقاله را تا انتها دنبال کنید. بروکر نیکس با به روزترین دانش اقتصادی دنیا، در خدمت رسانی به کاربران گرامی در زمینه انواع ارز دیجیتال و خرید انواع ارز دیجیتال معتبر آماده است.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

ارزهای دیجیتال چگونه تولید و استخراج می شوند؟

سرنوشت ارز دیجیتال سیاه یا سفید

ارز دیجیتال چه کاربردی دارد؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟

سایت های معتبر برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

نحوه ترید ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال و کسب درآمد دلاری

ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

آیا ماهیت ارز دیجیتال برای شما گنگ است؟ برای نخستین نکته باید بدانید ارز دیجیتال همانطور که از نامشان نیز مشخص است، هیچ ماهیت فیزیکی ندارند. تمام تراکنش های خرید و فروش ارز دیجیتال به وسیله گجت های متصل به شبکه جهانی اینترنت صورت می گیرد.

ارزهای دیجیتال برخلاف ارزهای رایج هر کشور که تحت نظارت دولت و بانک های مرکزی هستند، تحت نظارت هیچ دولت و یا سازمانی نیستند. ارز های دیجیتال غیر قابل جعل هستند که این مسئله سبب شده امنیت ارز  های دیجیتال بالا بوده و ارزش آن ها با گذر زمان کم نمی شود. اگر برایتان سوال است که ارز های دیجیتال چگونه تولید می شوند؛ باید بدانید ارز های دیجیتال به وسیله کامپیوترها و با الگوریتم های بسیار پیچیده تولید شده و هیچ شخص یا گروه خاصی وظیفه تولید ارز  دیجیتال را بر عهده ندارند. در ادامه به طور مفصل تری راجع به تولید و استخراج ارزهای دیجیتال صحبت می کنیم.

ارزهای دیجیتال چگونه تولید و استخراج می شوند؟

ارز دیجیتال در روند ماینینگ تولید شده و به کسی که  این فرایند را انجام میدهد، ماینر می گویند.

هر ارز دیجیتال که تولید و یا به اصطلاح استخراج می گردد، در یک بلاک قرار می گیرد. بلاک ها تمام تراکنش های مربوط به ارز های دیجیتال را در خود ذخیره می کنند و همانند آدرسی برای ارز های دیجیتال هستند. بلاک ها درون زنجیره های بلندی به نام بلاک چین قرار می گیرند. در واقع هربار که بر اثر تراکنش ها یک بلاک ایجاد می گردد، آن بلاک در زنجیره به هم متصل و طولانی بلاک چین قرار می گیرد. به هر بلاک به وسیله فرمول های ریاضی پیچیده دنباله کوتاهی از حروف و اعداد تعلق می گیرد. به این دنباله های حروف و اعداد که برای هر بلاک منحصر به فرد هستند، هش گفته می شود.

ارز های دیجیتال توسط عده مشخصی استخراجی نمی شوند، بلکه هر کس با استفاده از کامپیوترهای قوی و اتصال به شبکه ارز های دیجیتال می تواند انواع ارز های دیجیتال معتبر را استخراج کرده و به فروش برساند. هرچه تعداد استخراج کنندگان ارز های دیجیتال بیشتر و زنجیره به هم متصل ماینرها پیچیده تر باشد، بستر امن تری برای تولید ارز های دیجیتال به وجود می آید.

نکته آخری که در رابطه با استخراج ارز های دیجیتال باقی می ماند، درآمد ماینرها است. ماینرها به ازای هر بار استخراج ارز های دیجیتال، درصدی از آن ارز دیجیتال را به عنوان کارمزد دریافت می کنند. این روزها عده زیادی به استخراج ارز های دیجیتال روی آورده اند و شغل ماینینگ طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

سرنوشت ارز دیجیتال سیاه یا سفید

ارز های دیجیتال با توجه به بازه زمانی کوتاهی که اختراع شده اند، نوسانات بسیاری را تجربه کرده اند. تا سال 2019 توجه به ارز های دیجیتال بسیار کم و ارزش شان نسبت به ارزش امروزه آن ها ناچیز بود. از سال 2019 تا به امروز بر اثر برخی اتفاقات مهم که یکی از آن ها خرید بیت کوین توسط ایلان ماسک صاحب شرکت تسلا بود، ارزهای دیجیتال گسترش فوق العاده ای پیدا کرده اند. ارزش برخی از ارز های دیجیتال تا چند هزار درصد نیز صعود کرده و مردم را به آینده این نوع ارز ها امیدوارتر گردانده است. با توجه به مزایای ارز های دیجیتال تا به اینجا، به نظر می رسد که این ارزها اقتصاد جهانی را در دست خواهند گرفت.

ارز دیجیتال چه کاربردی دارد؟

اگر تصور می کنید خرید انواع ارز های دیجیتال تنها برای سرمایه گذاری است، باید بدانید که این یک باور نادرست است. ارز های دیجیتال همانند ارزهای رایج کشورها، جهت خرید و فروش کالا و  انواع خدمات مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید تمام ملزومات روزانه خود را با ارزهای دیجیتال و بدون هیچ دردسری خریداری کنید. همانطور که گفته شد ارز های دیجیتال غیر متمرکز بوده و تحت نظارت هیچ کشور و یا سازمانی نیستند، از این رو شما برای انجام تراکنش های مورد نظر خود نیازی به مراجعه به هیچ مکان فیزیکی ندارید. امنیت و سرعت بالا در خرید و فروش به وسیله ارز های دیجیتال از مزایایی است که نمی توان از آن چشم پوشید.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال باشد اولین مسئله ای که به ذهن می رسد، گسترش بالا و ورود سریع ارزهای دیجیتال به چرخه اقتصاد است. سرعت پیشرفت ارزهای دیجیتال به قدری زیاد است که معرفی بهترین ارزهای دیجیتال هر لحظه در حال تغییر است. اگر با انواع ارزهای دیجیتال آشنا نیستید، پیشنهاد می شود ابتدا مقاله انواع ارزهای دیجیتال را مطالعه فرمایید.

در این قسمت  از مقاله ارزهای دیجیتال، بهترین ارزهای دیجیتال را با  در نظر گرفتن زمان انتشار آنها  این مقاله بررسی می کنیم. اگر هنگامی که در حال مطالعه این بخش هستید زمان زیادی از انتشار مقاله گذشته، خوب است مجدد بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری را بررسی نمایید. ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، اتر، بایننس کوین و دیگر ارزهای دیجیتال که در رتبه های بالای ارزهای دیجیتال پرطرفدار قرار دارند، ارزهای مناسبی برای سرمایه گذاری به نظر می رسند. به علاوه بسیاری دیگر از ازرهای دیجیتال که شهرت به نسبت کمتری دارند نیز طی چند ماه گذشته رشد بسیار زیادی داشته اند. در نتیجه به طور قطع نمی توان گفت ارزهای دیجیتال پرطرفدار و یا ارزهای دیجیتال جدید، آینده بهتری از نظر سرمایه گذاری دارند.

پیش از اینکه ارز دیجیتالی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید، مارکت کپ، حجم در حال گردش آن ارز و تعداد کل ارزهای استخراج شده را در نظر بگیرید. منظور از مارکت کپ حجم در حال گردش از هر ارز در بازار است. اگر سرمایه اندکی داشته و مایل به ریسک نیستید، روی ارزهای دیجیتال بالای جدول سرمایه گذاری کنید. اما اگر سرمایه زیادی را برای خرید انواع ارزهای دیجیتال در نظر گرفته اید، بر روی ارزهای با مارکت کپ پایین تر نیز سرمایه گذاری کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در رابطه با ارزهای دیجیتال، میزان استخراج شده از آن ارز تا لحظه ای که شما قصد خرید دارید است. احتمالا همانطور که می دانید تعداد ارزهای دیجیتال محدود و از ابتدا مشخص شده اند. در نتیجه زمانی که قصد خرید یک ارز دیجیتال را دارید، توجه کنید چند عدد از آن استخراج شده و چه میزان دیگر استخراج نشده باقی مانده است. قاعدتا هرچه تعداد کمتری از یک ارز دیجیتال برای استخراج باقی مانده باشد و به پایان تولید آن ارز نزدیک تر باشیم، احتمال افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش نرخ آن ارز دیجیتال بیشتر است.

سایت های معتبر برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

بدیهی است که برای خرید انواع ارز های دیجیتال تنها باید از بستر اینترنت اقدام کرد. صرافی های آنلاین بسیاری در ایران وجود دارند که شما با ثبت نام و پس از احراز هویت می توانید در آن ها خرید انواع ارز های دیجیتال را انجام دهید. اگر ساکن ایران هستید و قصد خرید انواع ارز های دیجیتال با ریال را دارید، در نظر داشته باشید که تمام ارز های دیجیتال در یک پلتفرم و یا صرافی آنلاین معامله نمی شوند.

اصولا ارز های دیجیتالی همچون بیت کوین، اتر، لایت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال رایج و محبوب در تمام پلتفرم های خرید انواع ارز های دیجیتال وجود دارند. اما برای خرید ارز های دیجیتال نوظهورتر و کم رواج باید پلتفرم هایی که آن ها را خرید و فروش می کنند، بیابید. غالبا سایت هایی که ارزهای نوظهور و کم طرفدارتر را ارائه می کنند، پلتفرم های غیر ایرانی هستند. در نتیجه برای خرید انواع ارز های دیجیتال از سایت های خارجی هم باید حساب دلاری داشته باشید و هم آن سایت ها باید به ایرانیان خدمات ارائه دهند.

یکی از روش های خرید و فروش انواع ارزها که ارز های دیجیتال را نیز شامل می شود، بازارهای جهانی همچون بازار فارکس است. با استفاده از بازار فارکس برای معامله انواع ارز دیجیتال معتبر، به طور مستقیم به بازار اصلی متصل شده و بدون اتلاف زمان ارز های دیجیتال جدید آینده دار را خرید و فروش کنید.

جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال می توانید با مشاورین بروکر نیکس از طریق راه ارتباطی چت انلاین در پایین همین صفحه ارتباط برقرار کنید .

نحوه ترید ارزهای دیجیتال

همانطور که میدانید ترید کردن یک نوع ارز با سرمایه گذاری بر روی آن متفاوت است و این تفاوت در مدت زمان آن می باشد .غالبا بین معاملات تریدرها نسبت به سرمایه گذاران بازه های زمانی کوتاه تری وجود دارد. ترید انواع ارزهای دیجیتال همانند تریدر دیگر کالاهای معاملاتی نیازمند آموزش و یادگیری است. شما برای ترید ارز های دیجیتال و به دست آوردن  سود، نیازمند فراگیری انواع  مختلفی از تحلیل های این  بازار هستید . اگر انتخاب شما برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بلند م دت است، باید بدانید که نیاز کمتری به تحلیل مداوم بازار داشته و می توانید به صورت بلند مدت تر از تحلیل های بازار استفاده کنید.

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، ترید انواع ارز های دیجیتال در صرافی های آنلاین و یا بازارهای مالی جهانی همچون فارکس صورت می پذیرد. البته همانطور که می دانید پلتفرم فارکس نسبت به صرافی های آنلاین پلتفرم بهتری برای ترید کردن بوده و به هدف ترید کردن بنیانگذاری شده است.

ارز دیجیتال و کسب درآمد دلاری

خرید انواع ارز های دیجیتال یکی از پرطرفدارترین روش های کسب درآمد دلاری است. ارزهای دیجیتال روند رو به رشدی داشته اند و بسیاری از تحلیلگران آینده اقتصاد دنیا را در دست ارز های دیجیتال می دانند. احتمالا شما هم از رشد چند صد درصدی برخی ارز های دیجیتال اطلاع داشته و کسانی که سال ها پیش این ارزها را به قصد سرمایه گذاری خریده و امروزه چند صد برابر سود کرده اند را نیز می شناسید. در نتیجه سرمایه گذاری در ارز  های دیجیتال  می تواند یکی از روش های درست و منطقی جهت کسب درآمد دلاری از اینترنت باشد . علاوه بر سرمایه گذاری های بلند مدت و ترید کردن های کوتاه مدت برای ارز های دیجیتال، استخراج و یا ماینینگ ارز های دیجیتال نیز یکی دیگر از روش های کسب درآمد دلاری است. به هر حال هر یک از سه گزینه سرمایه گذاری بلند مدت، ترید کردن و یا ماینینگ کردن ارز های دیجیتال را انتخاب می کنید، از پتانسیل ارز های دیجیتال برای کسب درآمد دلاری از اینترنت غافل نشوید.

سخن پایانی

ارز های دیجیتال یکی از نوآوری های تکنولوژی و اقتصاد هستند. احتمالا هنوز تراکنش با ارز های دیجیتال برای خیلی از ما جا افتاده نیست. با این حال اگر همگام شدن با روش های سرمایه گذاری جدید و کسب درآمد دلاری از اینترنت برای شما اهمیت دارد، باید ارز های دیجیتال را جدی تر بگیرید. در این مقاله تمام سعی ما برای توضیح کامل و به بیان ساده انواع ارز های دیجیتال معتبر، بهترین ارزهای دیجیتال و ارز های دیجیتال جدید آینده دار بود. با این حال اگر در رابطه با ارز های دیجیتال و ارز های دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری سوالی دارید، متخصصان بروکر نیکس بیست و چهار ساعت شبانه روز در هفت روز هفته آماده راهنمایی و پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications