NYXbroker
نیکس فارکس

ارز دیجیتالی فیس بوک

ارزهای دیجیتال فیس بوک لیبرا می باشد

ارز دیجیتالی فیس بوک از جمله ارزهای جدید در دنیای ارزهای دیجیتال است. ارز دیجیتال فیس بوک در ژوئن 2019 توسط فیس بوک اعلام شد ارز دیجیتالی با نام ارز دیجیتالی لیبرا یک ارز جهانی با زیرساخت مالی فراگیر است. برای آشنایی با این ارز دیجیتال فیس بوک تا پایان این مقاله که به کوشش تیم تخصصی بروکر نیکس جمع آوری شده با ما باشید و جهت هرگونه پرسش، آموزش و مشاوره با مشاورین نیکس تماس بگیرید.

مبنای فعالیت ارز دیجیتال فیسبوک بر مبنای بلاک چین می باشد. در دنیا بیش از 2000 کریپتو کارنسی، توکن و بلاک چین وجود دارد که در حدود بیش از 250 پلتفرم در گوشه و کنار جهان معامله می شوند. بعضی ها توسط افراد ناشناسی مثل ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را ایجاد میکند و بعضی هم توسط شرکتهای بزرگ فناوری و حتی دولتها بوجود می آیند که تقریبا هیچ یک مورد توجه و خبرساز واقع نمی شوند. رئیس جمهور آمریکا هرگز کلمه ای از بیت کوین به میان نیاورده بود.اما به محض آنکه فیس بوک بعد از انتظارات طولانی و بحث و جدلهای فراوان ارز دیجیتالی فیس بوک را با نام لیبرا معرفی کرد دولتها به سرعت نسبت به این امر عکس العمل نشان دادند.

لیبرا که نام ارز تجاری فیس بوک می باشد. بر پایه فناوری بلاک چین می یاشد و هدف آن انتقال پول از طریق برنامه هایی مثل واتساپ، اینستاگرام و فیسبوک است. تفاوتی که با سایر ارزهای دیجیتال دارد در این است که معاملات باید توسط یک سیستم بنام ثبات سهام تایید شود.تنها افرادی مجاز به انجام معامله که هستند که صاحب سهام یا ارز باشند

فهرست مطالب

ارز دیجیتال فیسبوک چیست ؟

نحوه استخراج ارز دیجیتالی فیس بوک

خرید ارز دیجیتالی فیس بوک

زمان عرضه ارز دیجیتال فیسبوک

فیس‌بوک چه نقشه‌ای برای ارز دیجیتال خود دارد؟

انتشار لیبرا و تاثیر آن بر ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال فیسبوک چیست ؟

اما ارز دیجیتالی فیس بوک چیست؟ لیبرا ارز دیجیتالی فیسبوک بعد از معرفی شدن با اعتراضات زیادی روبرو شد و بسیار بحث برانگیز ظاهر شد. از جمله در هند سیاستمداران معترض بودند که با این سیستم راحت نیستند و سناتور آمریکایی شرود برون نیز به همراه همکارانش اعلام کرد که نباید به ارز دیجیتال فیسبوک که جدید و بسیار پرخطر می باشد خارج از حساب بانکی سوئیس و بدون نظارت اجازه راه اندازی بدهیم. و همینطور سایر سیاستمداران از دیگر نقاط جهان اعتراض خود را ابراز داشتند. روسیه تهدید به مسدود کردن آن کرد و نماینده پارلمان اروپا ازتبدیل شدن فیس بوک به یک بانک سایه گفت و هشدار داد و دونالد ترامپ در توییتر خود به شدت آن را نقد کرد.

هرچه این فشار از جانب سیاستمداران بیشتر می شد مشتاقان گزینه باز و غیرمجاز هم پا پس می کشیدن و این سوال مطرح می شد که چرا بیت کوین یا رمز ارز دیگری با چنین چالشی روبرو نشد؟! و آیا فیس بوک قادر خواهد بود با این ممنوعیت از سوی ایالت متحده و آمریکا مقابله کند و در بدست آوردن تایید گسترده جهانی که بیت کوین در آن شکست خورد موفق شود ؟

اما لیبرا که نام ارز دیجیتال فیسبوک است چیست؟ نام دیگر ارز دیجیتال فیسبوک ( Diem)  می باشد. تا قبل از دسامبر 2020 نام ارز دیجیتال فیسبوک لیبرا بود.

که در اینجا به بررسی آن میپردازیم. لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک متعلق به  نسل سوم ارزهای دیجیتال  است. لذا دارای ویژگی هایی از قبیل غیرمتمرکز بودن،سرعت بالا، مصرف کم هزینه و انرژی  می باشد.

در خصوص پروژه   لیبرا ارز تجاری فیس بوک، باید بگوییم که با هدف ایجاد یک شبکه پرداخت جهانی در سال 2021 ایجاد شده که بنا بر وایت پیپر آن به تمام مردم جهان اجازه انجام تراکنشهای مالی را بدهد. بر روی بلاک چین جدید، مقیاس پذیر و ایمن بنام  کار می کند بنام( Diem)

در این پروژه توکنها بطور ثابت توزیع نخواهد شد و توزیع آن براساس نیاز بازار خواهد بود.هر ارز دیجیتال فیسبوک با ذخیره نقدینگی حمایت و پشتیبانی  می گردد. بنابر گفته انجمن فیس بوک 80% اوراق بهادار خواهند بود و 20 % مابقی نقدینگی ارز دیجیتالی فیسبوک در زمان نگارش  این مقاله هنوز در مارکت کپ لیست نشده است.

DIEM یک چند ارزه است که XDM به عنوان توکن آن توسط قرارداد هوشمند رهبری و مدیریت می شود.

نحوه استخراج ارز دیجیتالی فیس بوک

بعد از معرفی ارز دیجیتال فیسبوک یا پول مجازی فیس بوک در این قسمت به نحوه استخراج ارز دیجیتال فیسبوک می پردازیم. لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک که بر روی بلاکچین لیبرا کارایی دارد و پروتکل خود را بنام اثبات سهام دارد.

در خصوص استخراج لیبرا باید بگوییم که لیبرا را نمی توان استخراج کرد.لیبرا نیاز به استخراج ندارد. پروسه استخراج لیبرا در آغاز توسط ایجاد کننده آن انجام می شود. و سپس در دسترس عموم قرار می گیرد.کاربران نیازی به استخراج لیبرا ندارند

خرید ارز دیجیتالی فیس بوک

با توجه به آنچه پیشتر عنوان شد لیبرا ارز دیجیتالی فیسبوک را نمی توان استخراج کرد. حال می خواهیم بدانیم که چنانچه بخواهیم خرید ارز دیجیتالی فیسبوک را انجام دهیم چطور و چگونه این کار را باید انجام دهیم.در ابتدا قیمت ارز لیبرا را در زمان نگارش این مقاله اعلام می کنیم و سپس به نحوه خرید ارز دیجیتالی فیسبوک می پردازیم. قیمت ارز لیبرا در حال حاضر و زمانی که این مقاله به نگارش درآمده : 0.232586$  می باشد.

در واقع پروسه خرید ارز لیبرا از دو طریق قابل انجام است : روش اول مراجعه به صرافی ها و دفاتر فروش ارز لیبرا که از سوی فیس بوک تایید شده باشد و در تمام دنیا دارای شعبه می باشند. در آنجا به مقداری که لازم دارید ارز لیبرا تولید و به کیف پول دیجیتالی شما ارسال می گردد. شیوه  دوم  جهت خرید ارز لیبرا می تواند این باشد  که شخصی که لیبرا دارد پیدا کنید. که  میتوانید با جابجایی یا خرید از آن شخص و مبادله ارز فیات،  ارز دیجیتال فیس بوک را در کیف پول خود داشته باشید. برای فروش هم صرافی ها آنها را می سوزانند و معادل آن ارز فیات یا پول رایج کشوری که در آن اقامت دارید را به شما می دهند

زمان عرضه ارز دیجیتال فیس بوک

در زمان نگارش این مقاله زمان عرضه ارز دیجیتال فیسبوک طبق اعلام فیس بوک سال 2021 اعلام شده . در ژوئن سال2019 ارز دیجیتالی  ارز دیجیتالی فیسبوک معرفی شد.اولین انتشار لیبرا برای سال 2020 تعیین شده بود.اما در ژوئیه 2019 فیس بوک اعلام کرد تا زمان برطرف نشدن تمام مشکلات نظارتی عرضه ارز دیجیتالی فیس بوک انجام نخواهد شد.در 18 سپتامبر 2019  یکی ازاعضای سنای آمریکا عنوان  کرد که ارز دیجیتال فیسبوک بدون دریافت تاییدیه نظارتی آمریکا در هیچ کجای دنیا قابل راه اندازی نخواهد بود. در اکتبر 2019 بسیاری از شرکتهای معروف از اتحادیه لیبرا خارج شدند از جمله : پی بل، مستر کارت،مرکادو و …

(Diem)در دسامبر 2020 لیبرا به دیم تغییر نام داد.

فیس‌بوک چه نقشه‌ای برای ارز دیجیتال خود دارد؟

اگر تا به اینجای مقاله با ما همراه بوده اید. در خصوص عوامل متعددی از قبیل نحوه ایجاد ارز دیجیتال فیس بوک، نام ارز دیجیتال فیسبوک،استخراج لیبرا،انتشار لیبرا،قیمت ارز لیبرا سخن گفتیم اکنون می خواهیم بدانیم که فیس بوک چه نقشه‌ای برای ارز دیجیتال خود دارد؟ لیبرا با هدف ایجاد خدمات انتقال پول راحت و آسان به سرتا سر دنیا بوجود آمد و این مبنا و هدف اصلی این ارز دیجیتالی است. این انتقال پول بر روی فناوری بلاکچین صورت خواهد گرفت.

این هدف قرار است  بر روی اپلیکیشن هایی چون فیس بوک، واتساپ و اینستاگرام اجرا شود و انتقال پول را به سادگی ارسال یک پیام راحت و آسان نماید.

پشتوانه لیبرا در ابتدا ارز فیات بوده(یورو،دلار،ین و پوند انگلیس) بوده . و یک ارز با ثبات می باشد.پروژه لیبرا یک ارز دیجیتال برای عموم مردم است. فیس بوک قصد دارد توکن سرمایه گذاری لیبرا را نیز ایجاد کند و تنها افراد خاصی قادر به خرید آن خواهند بود. از جمله سرمایه گذاران معتبر.پروژه ارز دیجیتال فیسبوک دارای دامنه گسترده ای می باشد.یکی از مدیران فیسبوک مدعی می باشد که هر کجا که کارت اعتباری استفاده می شود ارز دیجیتال فیسبوک نیز قابل قبول خواهد بود.

انتشار لیبرا و تاثیر آن بر ارزهای دیجیتال

در این قسمت مقاله در مورد انتشار لیبرا و تاثیر آن بر ارزهای دیجیتال خواهیم گفت .درحالیکه در ایالت متحده بر سر لیبرا بحث بود. بقیه دنیا منتظر نماند. مارک زاکربرگ در کنگره حضور یافت و هشدار داد که چین در حال آماده سازی و ایده مشابه است.

بعضی اعتقاد دارند که این ارز دیجیتالی تنها یک  سیستم پرداخت است مانند پی پال و برخی دیگر می گویند که میتواند منجر به این شود که رمز ارزهای سنتی از جمله بیت کوین به تثبیب برسند. اما نکته ای که در خصوص ارز دیجیتالی فیس بوک شایان توجه است این است که فیس بوک دارای حجم بالایی از کاربر است که اگر بخواهند از این سیستم انتقال پول استفاده کنند یک موفقیت و دستاورد بزرگ برای  ارز دیجیتال فیسبوک خواهد بود.

سخن پایانی

ارز دیجیتالی فیسبوک که موضوع این مقاله بوده و به همت بروکر نیکس جمع آوری شده . به بررسی لیبرا، ارز دیجیتالی فیسبوک پرداختیم.

اگرچه این ارز دیجیتالی فیسبوک در آغاز راه است ولی به سبب حمایت و پشتوانه ای که دارد از جمله شرکتهای بزرگ فناوری دنیا و همینطور چون یک تیم متخصص، سرمایه گذار آن می باشد اینطور به نظر می رسد که این ارز از شانس بالایی برای موفق شدن برخوردار است. لذا باید منتظر بود و دید در نهایت ذکر این نکته را لازم میدانم که لیبرا ارز دیجیتالی نیست که با آن به سود برسید چرا که هدف این ارز بر پایداری است و پشتوانه اش ارز فیات می باشد و این به معنای داشتن نوسان کم در بازار می باشد. .امید است مطالب عنوان شده برایتان مفید فایده بوده لطفا به این مقاله امتیاز بدهید و ما را با نظرات خوب و ارزشمندتان دلگرم کنید

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications