NYXbroker
نیکس فارکس

حساب ECN

یکی از حساب های پر طرفدار در بازار فارکس

حساب ECN در بازار تجارت جهانی فارکس، آیا این عبارت به گوشتان آشنا است؟ در این مقاله قصد داریم به پاسخ سوالاتی از جمله، انواع حساب معاملاتی در فارکس کدامند؟ حساب ECN چیست؟ شبکه ECN چگونه فعالیت می کند؟ چه کسانی بهتر است از حساب ECN استفاده کنند؟ نحوه معامله با این حساب به چه صورت است؟ مزایای استفاده از این حساب چیست؟ و مهمتر آنکه ECN مخفف چیست؟ بپردازیم.

حساب ای سی ان چیست ؟ هم اکنون استفاده از حساب ECN ( ای سی ان ) در بازار فارکس به دلیل سرعت انجام معاملات و شفافیت در قیمت گذاری، همچنین دسترسی به قیمتهای رقابتی در بازار بسیار رایج می باشد. علاوه بر اینها دسترسی مستقیم این حساب به تامین کنندگان نقدینگی و نحوه انجام متفاوت معاملات از طریق این حساب، آن را از محبوبیت ویژه ای در میان معامله گران این بازار برخوردار کرده است و آن را از حساب استاندارد فارکس متمایز می سازد. اما در این میان انتخاب بروکر معتبر فارکس نیز جایگاه بسیار مهمی دارد.

شایان ذکر است که در صورت نیاز به اطلاعات در خصوص آشنایی با بازار فارکس و آموزش فارکس می توانید به مقالات متعدد موجود در وب سایت بروکر نیکس مراجعه کرده و در خصوص انواع حساب در بروکر نیکس نیز با مشاوران تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

اکانت ECN چیست؟

چرا تریدرها باید از حساب های ECN استفاده کنند؟

تفاوت حساب های ECN و استاندارد در چیست؟

اکانت ECN بهتر است یا استاندارد؟

شرایط تجاری برای اکانت های ECN

حساب ECN Zero

اکانت ECN اسلامی

مشخصات حساب ECN در بروکر نیکس

حساب ECN چیست؟

 ECN مخفف چیست؟ اکانت ECN Pro چه حسابی است ؟ برای دانستن این مطلب لازم است ابتدا به مفهوم آن بپردازیم. ECN یکی از انواع حساب معاملاتی در فارکس است که مخفف عبارت شبکه ارتباط الکترونیکی (Electronic Communication Network) می باشد. اکانت ECN بصورت سیستمی منطبق با سفارشات عمل می کند. یعنی دارنده حساب علی رغم حجم معامله، مستقیماً به تامین کنندگان نقدینگی بازار نظیر بانکها، کارگزاریها و سایر معامله گران در سراسر دنیا متصل می شود. یعنی حضور واسطه ها از میان برداشته شده و معامله گر می تواند بهترین قیمت را در زمان معامله از بازار دریافت کند.

دارندگان این حساب بصورت مستقیم از سازندگان بازار بهترین قیمت های پیشنهادی آنها را دریافت می کنند. این مراحل که بصورت خودکار از طریق شبکه انجام می شود، باعث شده تا خریدار و فروشنده به سرعت یکدیگر را پیدا کرده و معامله را با اطمینان خاطر به انجام برسانند. بدین ترتیب وظیفه یک کارگزار اکانت ECN، اتصال معامله گران اصلی به یکدیگر بدون ارسال سفارشات آنها به سایر معامله گران بازار است. در انجام هر معامله بجای بررسی سود حاصل از تفاوت قیمت خرید و فروش ارز (اسپرد) برای محاسبه کمیسیون یا به زبان ساده تر بجای پرداخت کمیسیون انجام معامله، تنها کارگزار مبلغ اندکی به عنوان کمیسیون خدمات خود دریافت می کند. حال با شناخت اکانت ECN چنانچه عبارت ECN MT5 را مشاهده کردید بدان معناست که از طریق پلتفرم متاتریدر 5 دسترسی شما به این بازار امکان پذیر می باشد. این پلتفرم که به روزترین پلتفرم موجود در بازار فارکس می باشد هم اکنون توسط بروکر نیکس استفاده می شود.

چرا تریدرها باید از اکانت های ECN استفاده کنند؟

حال که دانستیم ECN چه حسابهایی هستند به فواید این حساب می پردازیم. بهترین امتیازی که می توان به آن اشاره کرد، اسپرد حساب ECN است. به این معنا که انجام معامله از طریق حساب معاملاتی ECN، به معامله گر امکان استفاده از رقابتی ترین قیمت لحظه ای بازار برای معامله مورد نظر وی فراهم می سازد. حتی در زمان شلوغی بازار نیز، حساب ای سی ان  حداقل میزان اسپرد را به دلیل تأمین نقدینگی از طریق چندین منبع داراست. 

علاوه بر این یک اکانت  ECN Pro شرایط معاملاتی بی نظیری را برای معامله گران حرفه ای فارکس ارائه می دهد. تجارت در اکانت ECN Pro را می توان با ۵٠٠٠ دلار شروع کرد. معامله گران می توانند سطح اهرم خود را تا 1:400 انتخاب کنند و در هر زمان برای مدیریت ریسک خود آن را تغییر دهند. 

یک بروکر معتبر فارکس سفارشات شما را مستقیم به سازندگان اصلی  بازار ارسال می کند که همین مسأله دستکاری در قیمت ها را محدود می سازد. کلیه کارگزاران یا بروکرهای ECN حساب فارکس به یک منبع اطلاعاتی متصل شده و به تاریخچه قیمتها دسترسی کامل دارند.به دلیل ارتباط مستقیم معامله گر با بازار بین بانکی بدون دخالت بروکرها، مظنه قیمتها واقعی و بدون تغییر در اختیار معامله گر قرار می گیرد. حتی انجام معاملات در خارج از ساعات کاری بازار نیز سریعتر و آسان تر خواهد بود.

تفاوت حساب های ECN و استاندارد در چیست؟

 اکانت ECN چیست؟ تفاوت میان حساب ای سی ان و حساب استاندارد برای تجارت حرفه ای در بازار فارکس کدامند؟ به عنوان یک قانون کلی، حساب استاندارد در بازار فارکس اسپرد ثابت دارد. بروکر، طرف مقابل شما برای هر معامله است. بعنوان مثال در

معامله یورو و دلار، اسپرد 2 پیپ را نشان می دهد که البته در اکثر مواقع این میزان بیشتر از حساب ECN است به ویژه زمانی که

اخبار بازار می تواند معاملات شما را دستخوش تغییرات قرار می دهد. یکی از دلایل انتخاب حساب ECN این است که تامین نقدینگی

از طریق شبکه را برای معاملات شما امکان پذیر می سازد. به بیان دیگر، اسپرد حساب ECN میان خرید و فروش ارز به حداقل خود می رسد. 

حساب ECN منطبق با سفارشات به اجرای معاملات می انجامد و تنها کمیسیون اندکی به بروکر می پردازد  که میزان آن ثابت است،  بدون آنکه کمیسیون سود معامله را از شما دریافت کند. اما حساب استاندارد که توسط کارگزار بازار مدیریت می شود برای سود بیشتر در انجام معامله، کمیسیون بر روی اسپرد معامله را نیز اعمال می کند.

کارگزار حساب ECN از طریق انطباق سفارشات با سازندگان بازار معامله می کند اما کارگزار حساب استاندارد ((STP از طریق ارسال سفارشات مشتری به تامین کننده خارجی نقدینگی یا مشتریان خودش، قیمت را تعیین و به انجام معامله می پردازد.

حساب ECN بهتر است یا استاندارد؟

  • برای پاسخ به این سوال که اکانت ECN بهتر است یا استاندارد، باید به تفاوت های این دو حساب توجه کرد. مقایسه دقیق حساب های ECN و استاندارد به معامله گران کمک می کند که ظرفیت ها و محدودیت های هر کدام را بشناسند و در نهایت پاسخ خوبی برای این سوال که اکانت ECN بهتر است یا استاندارد، پیدا کنند. حساب های ECN می‌توانند اسپردهای فشرده‌ تر و هزینه کلی ارزان‌ تری برای معاملات در شرایط بازار  ارائه دهند، این یعنی اسپرد حساب ECN معقولانه است. برتری این حساب ها تا حد زیادی به کیفیت خدمات و نقدینگی بازارهای معامله شده بستگی دارد. اما این نکته را در نظر بگیرید که دپوزیت اولیه برای اکانت های ECN بیشتر از حساب های استاندارد می باشد . 

شرایط تجاری برای اکانت های ECN

  •  تأمین کنندگان نقدینگی، نظیر بانکهای جهانی که قیمت های خرید یا فروش را طبق سفارشات به سرور اکانت ECN مشتری فرستاده تا معاملات آنها طبق قیمتهای ارائه شده انجام شود.
  •     از طرف دیگر معامله گر با بهترین قیمت بازار برای خرید یا فروش روبروست و واسطه ها در این میان حذف شده اند.
  •    بروکرهای ECN اکانت فارکس همواره مشتریان خود را برای ورود مستقیم به بازار ارز از طریق تطابق معامله خرید و فروش با قیمت سازندگان وتامین کنندگان بازار و سپس ارسال آن به معامله گر هدایت می کنند.

حساب ECN Zero

در این حساب همان مزایای معاملات در بازار ارز فارکس و اکانت ECN حفظ شده است با این تفاوت که برای معاملات هیچ کمیسیونی دریافت نمی گردد  و میزان اسپرد به پایین ترین سطح یعنی عدد صفر می رسد. ضمناً حداقلی برای میزان سرمایه نیز در این حساب در نظر گرفته نشده است.

حساب ECN اسلامی

حسابهای ECN اسلامی یکی دیگر از انواع حساب معاملاتی در فارکس است. اینها حساب هایی هستند که  نرخ بهره آنها صفر می باشد. حسابهای اسلامی در بازار فارکس تفاوتهایی با سایر حسابهای موجود در این بازار دارند. طبق قوانین اسلام که اعمال بهره بر حسابهای سپرده گذاری شده را منع می کند، معامله گران مسلمان بر روی سپرده معاملاتی خود که بیش از 24 ساعت باز باشد بهره ای دریافت نمی کنند. همچنین سرعت معاملات آنها بسیار سریع بوده و انتقال ارزها از یک حساب به حساب دیگر به سرعت انجام شده و هزینه معامله نیز در همان لحظه پرداخت می شود. این حساب هم اکنون به راحتی برای بروکرهای ای سی ان حساب فارکس، قابل بازگشایی می باشند. حسابهایی که با پشتیبانی کامل قوانین اسلامی بر بازار تجارت و سرمایه گذاری به معامله می پردازند.

مشخصات حساب ECN در بروکر نیکس

معامله گران عزیز می توانند با ورود به سایت بروکر نیکس و ارائه درخواست جهت افتتاح حساب حقیقی وارد بازار ارز جهانی فارکس شده و در کنار متخصصان و مشاوران بروکر نیکس هیجان معامله در بزرگترین بازار ارز جهانی را تجربه کنند. بروکر نیکس هم اکنون از به روزترین پلتفرم های فارکس یعنی متاتریدر 5 برای معاملات آنلاین فارکس استفاده می کند و شما می توانید از طریق ECN MT5  یعنی پلتفرم متاتریدر 5 اقدام به بازکردن اکانت ECN در بروکر نیکس نمایید. مشاوران نیکس اطلاعات و آموزشهای  لازم در خصوص افتتاح حساب معاملاتی ECN را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سخن پایانی

با وجود حساب ECN ، طبق توضیحات فوق و به لطف شرایط بهتری که برای معاملات آنلاین فراهم شده است می توان به این نتیجه رسید که ترید در حساب های ECN با بهترین بروکر، معاملات را به شیوه ای سودمند و مؤثرتر اجرایی می سازد. با توجه به شفافیت معاملات و عدم تخلف در نرخ بهره از طریق کار با حساب ای سی ان برای تجارت حرفه ای، می توان گفت بروکرهای این حساب نیز قابل اعتماد ترین و این نوع معاملات امن ترین معاملات می باشند. شما می توانید برای درک بهتر تفاوت حساب ECN با سایر حسابها، از طریق بروکر خود این حساب را بازگشایی کنید البته مراقب باشید که مدیریت ریسک سرمایه خود را در نظر داشته باشید.
یکی از سؤالات مهمی که به هنگام انجام معاملات در بازار فارکس مطرح می شود انتخاب بروکرهای ECN است. فراموش نکنید که ترید در اکانت های ECN با بهترین بروکر به انتخاب شما بستگی دارد.چنانچه بروکر نیکس را برای همراهی خود در معاملات ارز فارکس انتخاب کرده باشید، این اطمینان را به شما می دهیم که درتمامی
مراحل همراه شما خواهیم بود.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications