NYXbroker
نیکس فارکس

ارز دیجیتال پولکادات DOT

ارز دیجیتال پولکادات دارای بستری ایمن

ارز دیجیتال پولکادات DOT بستری ایمن برای ساختن برنامه های غیر متمرکز با اهدافی روشن موضوع این مقاله است که به همت و تلاش گروه مقاله نویسی بروکر نیکس جمع آوری و به نگارش درآمده است. شما می توانید جهت هرگونه پرسش، مشاوره و یا آموزش رایگان با مشاورین بروکر نیکس از طریق راههای ارتباطی تماس برقرار کنید. اما ارز دیجیتال پولکادات DOT یک پلتفرم چند زنجیره ای و متن باز است که جهت تسهیل هر نوع داده ، دارایی و نه تنها ارز با سرعت بالا جابجا شود که در این صورت تعداد زیادی بلاکچین در طیف گسترده قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند. ارز دیجیتال پولکادات DOT یک بلاکچین نسل سوم است. در ماه می سال 2020 توزیع توکن آن آغاز شد. پشتیبان آن بنیاد (web3) است که علاوه بر پشتیبانی مالی در کار تحقیق نیز با پروژه ارز دیجیتال پولکادات DOT همکاری می کند.

از اهداف این پروژه یکپارچه سازی بلاکچین های هدفمند است تا بدین وسیله بر مشکلاتی چون سرعت پایین و هزینه بالا که به آن مقیاس پذیری گفته می شود غلبه کند و همچنین بهبود بخشی در انجام معاملات نیز از دیگر اهداف ارز دیجیتال پولکادات DOT می باشد.

فهرست مطالب

پولکادات چیست؟ همه چیز درباره اینترنت بلاک چین‌ها

چهار مولفه اصلی ارز دیجیتال پولکادات DOT

پولکادات چه ارزشی خواهد داشت؟

آیا DOT سرمایه گذاری خوبی است؟

polkadot در سال 2025 چه ارزشی خواهد داشت؟

پولکادات چیست؟ همه چیز درباره اینترنت بلاک چین‌ها

از اهداف   ارز دیجیتال پولکادات برطرف کردن موانع  برای ایجاد ارتباط بین بلاکچین ها بود. در واقع ایجاد یک شبکه یکپارچه ای از بلاکچین هاست، که کاملا غیر متمرکز و ساده شده جهت استفاده کاربران است و توسط کاربران کنترل می شود. ارز دیجیتال پولکادات شبکه های خصوصی و عمومی را با هم متصل می کند.  پولکادات DOT  در تعقیب و تامین سه هدف مشخص است : اولین هدفی که در برنامه دارد مدیریت شبکه است. دومین هدف انجام تراکنش و هدف سوم  پاراچین است به مفهوم زنجیره های موازی که به هم وصل هستند.

ارز دیجیتال پولکادات DOT دارای چهار مولفه اصلی است

  • مولفه اول : قلب و نوع برنامه نویسی پولکادات است که  باعث ایجاد همکاری و توافق بین شبکه های مختلف زنجیره می شود.
  • مولفه دوم: زنجیره های مستقل که می توانند توکن های خودشان را داشته باشند و در مواقع خاص مورد استفاده قرارمی گیرند(پاراچین).
  • مولفه سوم: مشابه پاراچین ها هستند اما با قابلیت اتصال انعطاف پذیر که مبتنی بر یک روش پرداخت مقرون به صرفه است.(پاراسرید)
  • مولفه چهارمبریج است که به parachain ها و parathread اجازه ارتباط با یک بلاکچین خارجی مثل اتریوم را می دهد.

در این قسمت به بررسی جایگاه ارز دیجیتال پولکادات DOT در بازار می پردازیم.

قیمت آن در زمان نگارش این مقاله عدد 23.49 دلار و تغییر قیمت آن در 24 ساعت گذشته 6.14 دلار و پایین ترین قیمت آن در 24 ساعته گذشته 20.03 دلار و بالا ترین قیمت آن به عدد  30.98 دلار در طی 24 ساعت گذشته رسید. مارکت کپ آن 0.2753 و حجم معامله در 24 ساعت گذشته  5,033,459,393.69 دلار بوده است همچنین ارز دیجیتال پولکادات  دارای رشد %0.22 در طی 24 ساعت گذشته بوده است. تعداد توکنهای ارز دیجیتال پولکادات DOT یک میلیارد DOT است. توزیع اولیه آن در آگوست 2020 تعداد 10 میلیون DOT بوده. در حال حاضر در جایگاه هشتم بازار قرار دارد.

پولکادات چه ارزشی خواهد داشت؟

آنچه که ارز دیجیتال پولکادات  را متفاوت می سازد .یک شبکه از چندین زنجیره خرد است که قادر خواهد بود چندین تراکنش را بطور موازی پردازش نماید که به آن پاراچین گفته می شود. قدرت پردازش موازی باعث می شود که مقیاس پذیری بهبود پیدا کند که آن یکی از اهداف ایجاد ارز دیجیتال پولکادات DOT  است.

اما اینکه پولکادات چه ارزشی خواهد داشت؟ ایجاد بلاکچین ها سریع و راحت انجام می شود و در مدت زمان چند دقیقه به شبکه وصل می شوید. این شبکه در عین حال بسیار سازگاراست و انعطاف پذیری بالایی دارد و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات و عملکردها بین کاربران، مشابه برنامه های تلفنهای هوشمند را فراهم می کند و برای رفع اشکال و ارتقا سیستم نیازی به فورک  ندارد.

این شبکه کاملا کاربر محور است و موسسات می توانند آن را بر اساس نیاز خود سفارشی سازند. هدف نهایی که ارز دیجیتال پولکادات  دارد تبدیل شدن به اینترنت بلاک چین ها می باشد. تعداد زیادی بلاک چین مستقل وجود دارد ولی این بلاک چین ها با یکدیگر در ارتباط نیستند و ایجاد این ارتباط هدف پولکادات می باشد.

آیا DOT سرمایه گذاری خوبی است؟

برخلاف بیت کوین و چندین ارز دیگر واحد های ارز دیجیتال پولکادات DOT قابل استخراج کردن نیست و از روشی که بسیار شبیه اثبات سهم است بدست می آیند اما اینکه سرمایه گذاری بر روی  dot خوب است یا خیر؟ به نظر می رسد سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال پولکادات DOT نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دیگر قابل اطمینان تر باشد چرا که دارا بودن قابلیتی مانند پاراچین در صدور توکن خود همانند آنچه در اتریوم مشاهده می شود یکی از دلایل رشد سریع ارز دیجیتال پولکادات DOT و قرار گرفتن در ردیف پروژه های موفق است.

دلیل دیگر موفقیت  پولکادات حل مشکلات بلاک چین هاست، از قبیل کندی و همینطور بروزرسانی بلاک چین ها  که پولکادات قادر است این مشکلات را مرتفع سازد.

با استناد به موارد عنوان شده می توان ارز دیجیتال پولکادات  را در زمره ارزهای دیجیتالی دانست که می توان روی سرمایه گذاری بر روی آن حساب باز کرد.

نکته جالب دیگری که برای ارز دیجیتال پولکادات DOT وجود دارد وجود کیف پول موبایلی است که به آن  Polkawallet گفته می شود و دارای محبوبیت زیادی است و کاربران اندروید را قادر می سازد به راحتی DOT های خود را ذخیره کنند البته با وجود راحت بودن قابل هک کردن هم می باشد.

polkadot در سال 2025 چه ارزشی خواهد داشت؟

با توجه با تمام موارد عنوان شده polkadot در سال 2025 چه ارزشی خواهد داشت؟ قضاوت در مورد آینده یک ارز با توجه به نوسانات بازار ارز و تغییر روزانه قیمت ارزهای دیجیتال کار دشواری است  با این حال فاکتورهایی در خصوص یک ارز وجود دارد که تا حدودی پیش بینی ها را تا حدودی نزدیک به یقین می کند.

ارز دیجیتال پولکادات DOT شروع بسیار خوبی داشت گذر از یک عرضه اولیه(ICO) موفق (فروش 140 میلیون دلار) می تواند یک امتیاز مثبت در کارنامه یک ارز دیجیتال باشد. مدت زمان زیادی نیست که این ارز در دسترس قرار گرفته است با این حال پتانسیل خوبی از خود به نمایش گذاشته است و کارشناسان زیادی احتمال رشد آن را در آینده پیش بینی کرده اند. کارشناسان بر این نظر هستند که این ارز ظرف 4 تا 5 سال آینده قیمت بالای 40 دلار را خواهد دید  و اما برخی از تحلیلگران منتقد، سقوط آن را پیش بینی کرده اند.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که تنها نمی توان بر اساس چند نظر و پیش بینی اقدام به سرمایه گذاری و خرید ارز کرد چرا که این احتمالات و پیش بینی ها غالبا توسط کارشناسان ارز دیجیتال و بر اساس تجزیه و تحلیل فنی است و عوامل خارجی که بر قیمت ارز تاثیر گذار نیز هستند در آن لحاظ نمی شود. از این رو در صورت نیاز می توانید از تجربه و تخصص کادر فنی و ساپورت بروکر نیکس توسط راه های ارتباطی تماس حاصل نموده و استفاده لازم را ببرید.

سخن پایانی

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) با تمام آنچه که از آن گفتیم به نظر می رسد که کاملترین و بی عیب و نقص ترین بلاک چین در بین بلاک چین های حال حاضر دنیاست و آینده روشنی در انتظار این ارز است البته به عقیده برخی از کارشناسان خیلی زود است که چنین قضاوتی کنیم و ارز دیجیتال پولداکات DOT تا تحقق کامل ایده ها و اهدافش راه درازی در پیش دارد.

واقعیت امر این است که با وجود همه توانایی ها و امکاناتی که ارز دیجیتال پولکادات DOT از نظر مقیاس پذیری و عملکرد دارد بسیاری از توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز هنوز ترجیح شان استفاده از بلاک چین سنتی اتریوم است باید دید که پولکادات چه تدابیری برای آینده می اندیشد.

مقاله ارز دیجیتال پولکادات DOT به قلم تیم مقاله نویسی بروکر نیکس به نگارش درآمده و امید است مورد پسند و توجه شما خواننده گرامی قرار گرفته باشد. جهت هرگونه پرسش ،آموزش و یا مشاوره بروکر نیکس فعال در زمینه ارزهای دیجیتال آماده پاسخگویی و همراهی شما عزیزان است.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications