NYXbroker
نیکس فارکس

راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری‌ Bitcoin توسط شرکت Fidelity

راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری‌ Bitcoin توسط شرکت Fidelity

شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی روز چهارشنبه از برنامه‌ای برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله پرده‌برداری کرد که قیمت بیت‌کوین را دنبال می‌کند که در ادامه‌ی تلاش‌های این شرکت برای وارد کردن ارزهای رمزنگاری شده به جریان اصلی دنیای مالی است.

فیدلیتی در اسناد ثبت‌شده‌ی رسمی خود گفت این ETF که با نام Wise Origin Bitcoin Trust معرفی شده‌است، شاخصی را در نظر خواهد گرفت که قیمت بیت‌کوین را از بازارهای مختلف که شامل واسطه‌های معروف می‌شود، نشانه می‌گیرد. بخش سرمایه‌های دیجیتال فیدلیتی (Fidelity Digital Assets) وظیفه‌ی مدیریت این صندوق را برعهده خواهد داشت.

این ETF که به تایید کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیاز دارد، قدمی رو به جلو در راستای بلندپروازی‌های این شرکت در ارتباط با بیت‌کوین است. اگر مورد تایید واقع شود، این ETF می‌تواند در کارگزاری‌ها و پلتفرم‌های مدیریت دارایی بزرگی که سرمایه‌های تریلیون دلاری سرمایه‌گذاران را در گردش دارند، قابل خرید شود.

کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC) به کرات درخواست‌های ETFهای بیت‌کوین را رد کرده است و مانع سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در این بازار از طریق وسائط مالی‌ای شده است که مزیت‌های هزینه‌ای و مالیاتی‌شان نحوه‌ی فروش صندوق‌های سهام و اوراق قرضه را زیر و رو کرده است. اما هنوز سرمایه‌گذاران امیدوارند که نهایتا برخی از این صندوق‌ها مورد تایید واقع شوند.

شرکت فیدلیتی جزو اولین شرکت‌های مالی‌ای بود که ارزهای رمزنگاری‌ شده را به عنوان یک دارایی در نظر گرفت و مدیرعامل این شرکت، ابیگیل جانسون (Abigail Johnson)، مدت‌هاست که از پتانسیل‌های این بازار دفاع کرده است. حمایت‌های این شرکت یک نقطه‌ی عطف مهم برای بازاری محسوب میشود که در ابتدا با مقاومت وال استریت مواجه شد؛ این مقاومت‌ها به دلیل ترس سرمایه‌گذاران از ریسک‌ها، مقررات، و ثبات این بازار به وجود آمد. پس از آنکه قیمت بیت‌کوین و دیگر سرمایه‌های دیجیتال متعارف اوج گرفتند، این مقاومت‌ها کاهش پیدا کردند و برخی سرمایه‌گذاران کوچک و بزرگ به این بازار علاقه‌مند شدند.

یکی از سخن‌گویان شرکت فیدلیتی طی بیانیه‌ای اظهار داشت: «در سال‌های اخیر، اکوسیستم سرمایه‌های دیجیتال به طور قابل ملاحظه‌ای رشد یافته است و شرایط بازاری بهتری را برای سرمایه‌گذاران فراهم آورده و به تقاضای نهادهای مالی شتاب بیشتری بخشیده است.

با افزایش طیف‌های مختلف سرمایه‌گذارانی که به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین علاقه‌مندند، نیاز به یک مجموعه‌ی متنوع از محصولات مرتبط با سرمایه‌های دیجیتال، بیش از پیش احساس میشود.»

در دهه‌ی گذشته، شرکت فیدلیتی با استخراج (ماین) ارزهای دیجیتال و استفاده از دفترهای ثبت دیجیتال برای ثبت معاملات، حضور در عرصه‌های مدرن را آزموده است. این شرکت مقداری از پول خود را برای ساختن یک صندوق ارز رمزنگاری شده سرمایه‌گذاری کرد و برای کاربران خود امکان اهدای سرمایه‌های دیجیتال‌شان را به بنیادهای خیریه فراهم آورد. در سال 2018، این شرکت برنامه‌ای را راه‌اندازی کرد که صندوق‌های پوشش ریسک و دیگر سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بتوانند بیت‌کوین را خریداری و نگهداری کنند.

در ماه سپتامبر، فیدلیتی ارائه‌ی یک صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی بیت‌کوین را برای سرمایه‌گذاران مشخصی آغاز نمود.

دیگر شرکت‌های مالی بزرگتر از قصدشان برای اضافه کردن ارزهای رمزنگاری‌شده به زمره‌ی خدمات‌شان سخن گفته‌اند. ماه گذشته، بانک ملون نیویورک (Bank of New York Mellon Corp.) گفت که از جانب کاربران بخش مدیریت داراییش، بیت‌کوین و دیگر سرمایه‌های دیجیتال را نگهداری، منتقل، و صادر خواهد کرد. این اظهارات پس از اقدام یک بانک متولی دیگر، شرکت نورثرن تراست (Northern Trust Corp.)، برای ایجاد یک برنامه‌ی مشترک با شرکت استاندارد چارتر (Standard Chartered PLC) برای نگهداری سرمایه‌های دیجیتال کاربران‌شان، مطرح شدند.

در سال 2018، کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC) تقاضای مربوط به نه ETF بیت‌کوین را رد کرد. شرکت‌های مدیریت ثروتی همچون شرکای فناک (VanEck Associates) ثبت درخواست‌های جدید، به تلاش‌شان ادامه داده‌اند.

منبع : wsj.com

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications